Vegānu probiotikas superprodukti, ko pievienot diētai — veselīgs mājas pavārs

2
Vegānu probiotikas superprodukti, ko pievienot diētai — veselīgs mājas pavārs

Šī ir Sāras Makkolmenes (Sāras McColman- Community Outreach Executive) viesa ziņa CommunityNaturalFoods.com

Vai jūsu ēdienkartē ir kultivēts vai raudzēts ēdiens? Ja tā, tad jūs pasniedzat probiotikas! Atkarībā no iesaistītā fermentācijas procesa ne visi raudzētie pārtikas produkti ir probiotiķi.

Tomēr fermentācija veicina labvēlīgo baktēriju, kas labi pazīstamas kā probiotikas, augšanu, un šīs baktērijas ir būtiskas veselīgam kuņģa-zarnu traktam.

Augu izcelsmes probiotikām ir nozīmīga loma mūsu veselības regulēšanā. Tomēr, pirms iekļaujat vegānu probiotikas savā ikdienas uzturā, noteikti meklējiet norādījumus no sava ārsta, lai palīdzētu jums izveidot labāko kombināciju atkarībā no jūsu veselības vajadzībām un veselības stāvokļa.

Viens no veidiem, kā pārliecināties, ka jūsu uzturs ir pabarots ar dažādiem vegānu probiotikām, ir lietot šādus superproduktus.

Vegānu probiotikas superprodukti, ko pievienot savai diētai

Fotoattēlu autors Anna Pelzere ieslēgts Atbrīvojieties no šļakatām

Marinēti gurķi

To sālīšanas veids ir vissvarīgākais faktors, kas nosaka to probiotiku līmeni. Etiķis nerada vidi, kurā var attīstīties labvēlīgās baktērijas. Tā vietā tas kavē probiotiku augšanu.

Ja vēlaties baudīt marinētus gurķus ar augstu probiotiku līmeni, izvēlieties tos, kas iegremdēti sālsūdens sālījumā. Tas ir tāpēc, ka sālsūdens neaizkavē baktēriju augšanu.

Atkarībā no reģiona un sastāvdaļu popularitātes varat marinēt sīpolus, ķiplokus, čili vai gurķus. Fermentēti pārtikas produkti, piemēram, marinēti gurķi, ir ne tikai labvēlīgi jūsu zarnu baktērijām, bet arī var mazināt dažāda veida gremošanas traucējumus.

Viņi veicina mūsu iedzīvotāju skaitu un daudzveidību zarnu mikrobioms. Noteikti dodieties uz raudzētiem marinētiem gurķiem, nevis ar etiķi marinētiem produktiem.

Olīvas

Ir liela atšķirība starp olīvu ēšanu tieši no koka un olīvu uz šķīvja. Tas ir tāpēc, ka tie, kurus mēs baudām, būtībā ir marinēti gurķi.

Neatkarīgi no tā, vai olīvas iemērc eļļā vai sālsūdenī, tās patiešām kļūst ēdamas un garšīgas pēc sacietēšanas vai rūgtā savienojuma noņemšanas tajās. Oleuropeīns– pirms ēšanas. Vienkāršākais veids ir konservēšana sālījumā, kas būtībā ir tāds pats process kā kodināšana.

Atcerieties, jo ilgāk olīvām ļaus raudzēties savā sālījumā, jo mazāk rūgta un sarežģītāka kļūs tās garša.

Lai process būtu efektīvs, sālījiet olīvas vismaz divas nedēļas. Kad neapstrādātu augļu rūgtā garša ir pazudusi, varat uzglabāt olīvas burkā, kas piepildīta ar sālījumu, un atdzesēt. Tādā veidā olīvas var kalpot līdz pat gadam, un tās var pievienot jūsu diētai pēc vēlēšanās.

Vegānu probiotikas superprodukti, ko pievienot savai diētai

Fotoattēlu autors Deniss Šmits ieslēgts Atbrīvojieties no šļakatām

Skābēti kāposti

Domājams, ka skābēti kāposti ir cēlušies no Ķīnas, tie ir raudzētu kāpostu veids, kam ir liela ietekme uz veselību. Toreiz ķīnieši izmantoja fermentāciju kā metodi, lai novērstu pārtikas ātru sabojāšanos.

Skābēti kāposti izturēja laika pārbaudi, lai kļūtu par vienu no populārākajiem piedevām, ko gatavo un bauda daudzās kultūrās. Tas ir īpaši novērtēts Vācijā, no kurienes cēlies tā nosaukums.

Pateicoties tam notiekošajai fermentācijai, process rada apstākļus, kas veicina labvēlīgo probiotiku augšanu. Šīs probiotikas palīdz padarīt pārtiku vieglāk sagremojamu, kas palielina jūsu zarnu spēju absorbēt skābētos kāpostos esošos vitamīnus un minerālvielas.

Skābēti kāposti ir bagāti ar šķiedrvielām, vitamīniem un minerālvielām, kas padara tos barojošākus par neapstrādātiem kāpostiem.

Kimči

Kimči ir vēl viens superprodukts, kura galvenā sastāvdaļa ir kāposti. Kimchi izgatavojis lakto-fermentācijatas pats process, kas rada skābos kāpostus.

Pēc tam jūs varat aromatizēt dārzeņu ar sarkano čili, piparu pārslu, ķiploku, ingvera un sāls garšvielu maisījumu. Pielāgojiet tos pēc saviem ieskatiem un pasniedziet kā piedevu ceptiem rīsiem, klimpām vai pat vasaras tīteņiem. Tava izvēle! Jūs nekad nevarat kļūdīties.

Kimchi ir bagāts ar pienskābes baktērijām, kas nodrošina dažādas priekšrocības gremošanas sistēmai. Tas satur arī daudz vitamīnu un minerālvielu, tostarp B vitamīnu, K vitamīnu un dzelzi.

Atcerieties, ka, garšojot, pārāk daudz ķiploku padara kimchi rūgtu, un pārāk daudz ingvera padara to lipīgu. Noteikti sabalansējiet savas garšvielas, lai tās izbaudītu un iegūtu pēc iespējas lielāku labumu.

Vegānu probiotikas superprodukti, ko pievienot savai diētai

Fotoattēlu autors Henrijs & Co. ieslēgts Atbrīvojieties no šļakatām

Tempeh

Tempeh ir tradicionāls sojas produkts, kas sākotnēji ir no Indonēzijas un ir izgatavots no termiski apstrādātām raudzētām sojas pupiņām. Ja vien jums nav alerģijas pret soju, tempeh ir ļoti veselīgs.

Tas ir lielisks augu olbaltumvielu un dzelzs avots, un tam dabiski ir zems nātrija līmenis. Tempeh ir arī neticami daudzpusīgs un lieliski papildina iesaiņojumus, sviestmaizes, ceptiem kartupeļiem, salātiem un citiem.

Fermentācijas procesam ir pārsteidzoša ietekme uz tā uzturvērtības profilu. Tempeh nodrošina plašu uzturvielu un vitamīnu klāstu, piemēram, B12 vitamīnu, kas atrodams gaļā, zivju piena produktos un olās.

Tas padara to par labāku izvēli veģetāriešiem, kuri vēlas pievienot savai diētai barojošu augu izcelsmes probiotisko pārtiku.

Rezumējot, saprotiet, ka probiotikas ir labvēlīgas baktērijas, kas cilvēkiem sniedz virkni ieguvumu veselībai, un tās atrodas jūsu zarnās.

Jums var būt pazemināts labo baktēriju līmenis veselības problēmu, nepareiza uztura vai antibiotiku dēļ. Pirms dzerat nākamo vegānu probiotisko superēdienu kumosu, noteikti meklējiet ieteikumus no diētas speciālista vai ārsta par vislabākajām kombinācijām, pamatojoties uz jūsu veselības vajadzībām un veselības stāvokli.

Vienkāršākais veids, kā uzturēt veselīgu zarnu, ir ikdienas ēdienreizēm pievienot traukus, kas satur zarnu baktērijas. Parasti lielākā daļa probiotisko pārtikas produktu satur piena produktus, taču ir daudz vegānu alternatīvu. Vegāniem ir jāpievērš uzmanība probiotikām, jo ​​​​jūs varat tās viegli palaist garām. Tagad, kad saprotat, kā darbojas probiotikas, varat izmantot savu radošumu, lai izstrādātu savas unikālas receptes un ēdienus!