Vai man tiešām ir nepieciešami pārgājienu zābaki? – HikingGuy.com

2
Vai man tiešām ir nepieciešami pārgājienu zābaki? – HikingGuy.com

Lielā dilemma – vai jums tiešām ir nepieciešami pārgājienu zābaki? Vai arī jūs varat izmantot pārgājienu apavus? Vai arī jums pat ir nepieciešami pārgājienu apavi? Šis ceļvedis visu noskaidros jūsu vietā, taču īsā atbilde ir tāda, ka jums, iespējams, nav nepieciešami pārgājienu zābaki. Pārgājienu apavi vai taku skrējēji būs labāka izvēle lielākajai daļai pārgājienu dalībnieku. Es jums pastāstīšu par visām iespējām un to, kad būs lietderīgi izmantot katru. Ja vēlaties uzzināt, kurus konkrētus modeļus es iesaku, skatiet manu pašreizējo rīku lapu (atjaunināts 2022. gada jūnijā).

FYI ➤ Milzīgs REI 4. jūlija izpārdošana

Šī ceļveža ieteikumi ir balstīti uz manu pieredzi, mēģinot daudz dažādu pārgājienu apavu tūkstošiem jūdžu kā profesionāls pārgājienu ceļvedis. Manu pieredzi atkārto lielākā daļa tālsatiksmes PCT un AT pārgājienu, kuri dodas pārgājienā dienu no dienas. Neviena aprīkojuma kompānija man nemaksā, lai stumtu konkrētu apavu vai risinājumu.

Raksturlielumi Ieteicams priekš Labākā izvēle
Pārgājienu apavi Ērts un izturīgs Piemērots pārgājieniem, kuri vēlas aizsardzību un labu vērtību Skatīt jaunāko
Taku skrējēji Viegls un ļoti ērts Piemērots pārgājieniem, kuri vēlas vislabāko komfortu un vislabāko sniegumu Skatīt jaunāko
Ūdensizturīgi hibrīdi Žāvētājs ar lielāku aizsardzību Izmantojiet pārgājieniem ziemā vai aukstā laikā Skatīt jaunāko
Pārgājienu zābaki Smags, bet ļoti izturīgs Pārgājieni, kas vēlas ļoti ilgu mūžu un maksimālu aizsardzību Skatīt jaunāko

Es paskaidrošu, kas patiešām ir svarīgs pārgājienu apavos, taču, ja vēlaties tikai izlasīt par katru iespēju, ritiniet mazliet uz leju, līdz sasniedzat sadaļu Pārgājienu apavi.

Kas jums PATIEŠĀM ir vajadzīgs pārgājienu apavos

Pārgājieni=apavi Slapji
Ticiet vai nē, bet jūsu kājas var būt labāk aizsargātas šādi, nekā tad, ja tās būtu aiz lieliem pārgājienu zābakiem. Foto Sangudo

Izvēloties pārgājienu apavus, svarīgi ir šādi faktori:

 • Viņiem vajadzētu aizsargāt jūsu kājas. Tas nozīmē, ka elementi nesagriezīs vai nesabojā jūsu kājas.
 • Tiem jābūt ērtiem. Jums vajadzētu būt iespējai tos lietot, neveidojot tulznas.
 • Tiem jābūt viegliem. Pārgājienā jūs solīsit tūkstošiem reižu. Katra unce, kas ietaupīta, paceļot kājas, ir vairāk enerģijas, lai dotos tālāk.

Kas par potītes atbalstu?

Uz papīra pārgājienu zābaki ar augstu aproci biomehāniski atbalsta potīti. Bet mana pieredze pārgājienos ar paciņām līdz aptuveni 40 mārciņām ir tāda, ka tam nav nozīmes. Un pētījumi ir parādījuši, ka tas ne tikai nav svarīgi, bet pat var pasliktina savu iespēju ripināt potīti. Ja jums ir tik liels svars, ka jūsu potītes izliekas, tad jums ir pārāk liels svars uz muguras. Ja jūs daudz ripināt potītes, dariet dažus vingrinājumi potītes stiprināšanai.

Vai ūdensizturīgi apavi palīdz?

Hidroizolācija ir vēl viens jēdziens, kas labi izskatās uz papīra, bet praktiski nedarbojas tik labi. Un tas attiecas arī uz “elpojošu” hidroizolāciju, piemēram, Gore-Tex. Es neiedziļināšos visās detaļās, bet pēc tūkstošiem kilometru varu jums pateikt, ka tas jums patiešām ir nepieciešams tikai ziemas pārgājienos.

Tā vietā, lai nepieļautu ūdeni, ielaidiet to iekšā. Apavi ar ļoti elpojošu virsu nodrošina to, ka jūsu kājas viegli kļūst slapjas un arī ātri izžūst. Praktiski tas nozīmē, ka jūsu kājas ir sausākas un mazāk uzņēmīgas pret tulznām. Ja paskatās uz jebkuru PCT vai AT pārgājienu, viņi šodien gandrīz visi izmanto elpojošus apavus. Tāpēc, izvēloties pārgājienu apavus, izmantojiet elpojošu virsu, nevis ūdensizturīgo versiju.

Kad ūdensizturīgie apavi kļūst pilnīgi slapji, tie kļūst piesātināti un smagi. Elpojošie apavi nekad nav piesūcināti.

Neaizmirstiet par labām zeķēm

pārgājienu zeķes
Lietojiet piemērotas pārgājienu zeķes, kas ir bezšuvju ar pastiprinājumu un papildu polsterējumu intensīvas izmantošanas vietās.

Iegādājieties vilnas zeķes, kas ir izturīgas un ātri žūst. Kad apstākļi ir aplieti slapji, esmu izmantojis arī ūdensnecaurlaidīgas zeķes, un tās darbojas lieliski. Zeķes ir dažāda svara, kas ir līdzvērtīgas siltumam. Kad ir karsts, iet plānāks. Ņemiet vērā arī to, ka smagākas zeķes var ciešāk iekļauties apavos un radīt tulznas no pārāk lielas berzes. Ja pērkat pārgājienu apavus ziemai (vairāk vēlāk), samaziniet uz pusi mazāku izmēru, lai nodrošinātu biezākas zeķes.

Pārgājienu apavi — laba izvēle lielākajai daļai cilvēku

Pārgājienu apavi ventilējami
Merrel Moab pārgājienu apavi, kas ilgu laiku ir iecienīti daudzu pārgājienu vidū. Ievērojiet gaļas zoles un virsas, līdzīgi kā pārgājienu zābakiem. Šī versija ir “ventilējama” vai elpojoša, ļaujot ūdenim iekļūt, bet arī ļaujot kājām ātri nožūt.

Pārgājienu apavi ņem labākos pārgājienu zābaku un taku skrējēju elementus un apvieno tos vienā. Tie ir vieglāki un ērtāki nekā pārgājienu zābaki, taču parasti nodrošina tādu pašu aizsardzības līmeni (atskaitot aproci ap potīti). Pārgājienu apavi ir izstrādāti tā, lai kalpotu ilgāk (apmēram 800 jūdzes vai 9–18 mēneši lielākajai daļai cilvēku) nekā taku skrējējiem, taču parasti tie ir nedaudz smagāki papildu aizsardzības dēļ. Viņi ir arī nedaudz stingrāki nekā taku skrējēji. Kopumā izturība, mazāks svars un aizsardzība piedāvā vislabāko līdzsvaru pārgājieniem.

Skatiet Manu labāko pārgājienu apavu izvēli

Es paņēmu savus pirmos pārgājienu apavus 14 jūdžu pārgājienā Josemitā tūlīt pēc to iegādes. Pilnīgi nekādu problēmu. Ļoti ērti visu pārgājienu, manas kājas jutās tā, it kā tās būtu varējušas turpināt, bet pārējā es ne tik daudz. – pārgājienu apavu apskats

Taku skrējēji — labākā likme 3 sezonām

Taku skrējējs
Taku skrējēji piedāvā tādu pašu izturīgu un agresīvu saķeri, vienlaikus kļūstot vieglākiem un minimālākiem.

Ja vēlaties labāko variantu un vēlaties iegādāties jaunus apavus ik pēc 500 jūdzēm (vairumam cilvēku 6–12 mēneši), izmantojiet taku skriešanas apavus. Tie ir vieglāki un “atsperīgāki” nekā pārgājienu apavi. Taku skrējējiem ir vairāk elpojošu virsu nekā pārgājienu apaviem, taču tie nodrošina mazāku aizsardzību. Ja braucat ārpus takas, taku skrējēji, iespējams, nav labākā izvēle. Taču vieglums un komforts pārgājienā liek justies kā pa ielu kedās.

Dažiem taku skrējējiem ir problēmas ar izturību, un tie izturēs daudz mazāk nekā 500 jūdzes. Bet jūs varat un vajadzētu nobraukt aptuveni 500 jūdzes no tiem. Pirms pirkšanas izlasiet atsauksmes un pārbaudiet manu taku skrējēju izvēli (es izmantoju un pārbaudīju).

Skatiet Manu labāko taku skrējēju izvēli

Attīstoties apaviem, līnijas starp pārgājienu apaviem un taku skrējēju kļūst arvien neskaidrākas.

Kurpes vai taku skrējēji?

Ūdensizturīgi hibrīdi ziemai

Hibrīda ziemas zābaki
Hibrīds nodrošina lielāku augšējo aizsardzību un ir “gandrīz” pārgājienu zābaks.

Ziemā pārgājienā es dodos ar ūdensizturīgu pārgājienu apavu / pārgājienu zābaku / taku skrējēja hibrīdu. Tas uztur manas kājas siltas sniegā un nodrošina labu aizsardzību. Ja sniega līmenis ir augstāks, es valkāšu arī getras, lai sniegs neiekļūtu manās kurpēs. To mūžs ir līdzīgs taku skrējējam, taču parasti tas ilgst ilgāk, jo vairums cilvēku ziemas pārgājienos neveic tik daudz kā pārējā gada laikā.

Skatiet Manu labāko hibrīda izvēli

Pārgājienu zābaki

Pārgājienu zābaki
Labākais variants ir pārgājienu zābaki. Tie nav viegli, bet tie ir kā bruņas uz kājām. Šo modeli, Asolo Fugitive, es izmantoju 8 gadus, pirms tie sabruka.

Ja vēlaties tikai maksimālu aizsardzību un apavus, kas kalpos (potenciāli) tūkstošiem jūdžu, dodieties ar pārgājiena zābaku. Es tos vairs nenēsāju, bet, kad es valkāju, tie bija kā naglas. Kopumā tie ir smagāki un prasa vairāk enerģijas, lai ar tiem dotos pārgājienā. Ja dodaties ārpus trases vai vēlaties kaut ko īpaši izturīgu jebkuriem apstākļiem, ieskaitot ziemu, pārgājienu zābaki ir laba izvēle.

Izlasiet manu Asolo Fugitive Review

Citi svarīgi punkti

 • Ja jums nav īpašu pārgājienu apavu, dodieties ar savām ērtākajām kedas.
 • Daži cilvēki karstā laikā zvēr pie pārgājienu sandalēm. Agrāk lietoju Čakoss un tie ir lieliski, taču pārejot uz elpojošu taku skrējēju, vairs nebija vajadzības pēc sandalēm.
 • Ja iegādājaties ādas pārgājienu zābakus, jums tie būs jāielauž. Ir daži lieliski tradicionāli (un smagi) ādas zābaki, bet es tiem vairs nepieskaros, jo vēlos tos izņemt no kastes un doties pārgājienā. .
 • Kāds lasītājs rakstīja un minēja, ka viņi valkā pārgājienu zābakus, lai pasargātu no klaburčūskas kodumiem. Viņi minēja, ka divas reizes ir iekoduši bagāžniekā un ka zābaks apturēja čūskas kodumu. Es gandrīz visu laiku dodos pārgājienā pa klaburčūsku zemi, un tas nekad nav noticis, taču, ja jūs baidāties no čūskām vai vēlaties šādu aizsardzības līmeni, pārgājiena zābaks ir kaut kas, kas jāņem vērā.
 • Getras var pasargāt no netīrumiem un smiltīm. Man ir vieglāk ik pa laikam izmest kurpes, nekā ķerties pie cita aprīkojuma.
 • Ja valkājat apavus ar elpojošu virsu, jūsu kājas parasti saņems pienācīgu daudzumu netīrumu.
 • Ja dodaties pārgājienā sniegotos un ledus apstākļos, paņemiet līdzi pāris mikrosmailes.

Saistītie ceļveži

Populāri raksti