Vai man ir vajadzīgas trekinga nūjas? – HikingGuy.com

2
Vai man ir vajadzīgas trekinga nūjas? – HikingGuy.com

Pārgājienu nūjas ir daudzu pieredzējušu pārgājienu standarta aprīkojums – bet vai tie tiešām ir nepieciešami? Atbilde ir varbūt — ir daži nosacījumi, saskaņā ar kuriem es izmantoju pārgājienu nūjas, un daži es to nedaru. Lūk, kā jums vajadzētu noteikt, vai jums ir nepieciešami pārgājienu nūji.

Pārgājienu nūja (pazīstama arī kā pārgājienu nūja) būtībā ir slēpošanas nūja ar rokturi, ko izmantojat pārgājienos. Pārgājienu nūjas gandrīz vienmēr tiek izmantotas pa pāriem. Ir arī kaut kas, ko sauc par pārgājienu nūju (pazīstams arī kā pārgājienu nūja), kas ir viens stabs. Lielākā daļa pārgājienu dodas ar divām pārgājienu nūjām pāri pārgājienu personālam. Es domāju, ka pāris vienkārši sniedz vairāk priekšrocību.

Pēc vairāku gadu ilgas pārgājienu nūju lietošanas es uzzināju par to lietošanu (un nelietošanu).

FYI ➤ Milzīgs REI 4. jūlija izpārdošana

Kāpēc izmantot pārgājienu nūjas?

 • Es izmantoju pārgājienu nūjas, kad man ir smagāka mugursoma. Ja jums ir nopietns svars uz muguras, pārgājienu nūjas var palīdzēt jums saglabāt stabilitāti, it īpaši stāvā nogāzē vai lejup. Vai tie noņem slodzi no maniem ceļiem? Ne īsti, bet par to vairāk vēlāk.
trekinga nūjas un smags iepakojums
Nav dabiski līdzsvarot visu šo svaru uz muguras. Pārgājienu nūjas palīdz jums saglabāt stabilitāti.
 • Ja jūsu pārgājienam ir nepieciešamas straumes krustojums, pārgājienu nūjas ir lieliski piemērotas. Divu stabu izmantošana, lai noenkurotu ceļu pāri virknei slidenu akmeņu, ir nenovērtējama. Pat ja es savā pārgājienā neizmantoju pārgājienu nūjas, es parasti nēsāšu tās savā iepakojumā tieši šī iemesla dēļ. Tāpat, ja man ir jāpārbauda straumes dziļums vai jāredz, cik dubļains ir dibens, trekinga nūjas paveic darbu.
trekinga nūjas strauta šķērsojums
Pārgājienu nūjas patiešām spīd uz šādām strautu pārejām. Izmantojot divus papildu enkura punktus, varēsiet justies droši, ejot pa irdeniem, maziem vai slideniem akmeņiem.
 • Ja dodaties pārgājienā ziemas apstākļos, trekinga nūjas lieliski noder līdzsvaram pa slidenu un sniegotu taku. Un, šķērsojot aizsalušu straumi, pārgājiena nūja izmantošana ledus pārbaudei ir lieliska iespēja.
 • Pārgājienu nūjas ir labi turēt lāču un kalnu lauvu valstī. Es nekad neesmu cīnījies pret dzīvnieku, taču bieži esmu domājis, ka tad, ja man uzbrūk, labāk būtu, ja pārgājienu nūjas būtu rokā, nekā tās nebūtu.
 • Ja dodaties pārgājienā apgabalā, kurā aug indīgās efejas, indīgais ozols, nātres vai kāds cits augs, no kura vēlaties izvairīties, pārgājienu nūjas ir vienkāršs veids, kā tos viegli nostumt malā un doties pārgājienā.
 • Ja jums ir stāvs lejup, pārgājienu nūjas var nodrošināt labus enkura punktus, ar kuriem līdzsvarot, dodoties lejup.
 • Tāpat, ja atrodaties stāvā nogāzē, varat izmantot stabus, lai iedziļinātos un uzvilktos.
 • Ja vēlaties savu pārgājienu padarīt vairāk par visa ķermeņa treniņu, nevar noliegt, ka roku kustināšana uz priekšu un atpakaļ palīdzēs jums iztērēt nedaudz vairāk enerģijas. Ir patīkami arī ieiet ritmā ar pārgājienu nūjām.
 • Ja pārgājienā pietūkst rokas, izmantojot trekinga nūjas, rokas tiks turētas tuvāk sirds līmenim, uzlabojot asins atteci sirdī.
 • Kā balstus varat izmantot trekinga nūjas īpaši viegla patversme. Tas ietaupīs jūsu iepakojuma svaru. Pat ja dodaties tikai vienas dienas pārgājienā, īpaši viegla nojume komplektā (un pārgājienu nūjas, kas to atbalsta) ir lielisks veids, kā sagatavoties ārkārtas situācijai.
brezenta telts pārgājiena stabs
Īpaši viegla nojume ir lielisks nometnes veids bez lielas slodzes. Vienkārši iestipriniet savu pārgājienu nūju, lai atbalstītu pajumti.

Vai pārgājienu nūjas patiešām glābj jūsu ceļus?

trekinga nūjas glābj ceļus
Šāda pārgājienu nūju izmantošana, iespējams, nepalīdz jūsu ceļgaliem.

Daudzos rakstos ir citēts 1999. gadā veikts pētījums, kurā teikts, ka trekinga nūju izmantošana paņem līdz pat 25% no jūsu ceļgaliem noslodzes. Realitāte lielākajai daļai pārgājienu nav tik lieliska. Faktiski ir pētījumi, kas parāda, ka nav nekādas atšķirības starp amortizējošiem stabiem, parastajiem stabiem un bez stabiem.

Personīgi man ir bijušas sāpes ceļgalos ar un bez stabiem. Es pilnībā pārtraucu ceļgalu sāpes, vienkārši pārvietojot savu svaru. Tā vietā, lai papēdis būtu pārsteidzošs, es tagad koncentrējos uz uzkāpjot uz manas pēdas priekšpuses un vidusdaļas. Tas iedarbina manu paceles cīpslu “dabiskos amortizatorus”, lai novērstu jebkādu triecienu manā solī. Es domāju, ka pārgājieni ar pārgājienu nūjām, protams, ļauj cilvēkiem pārvietot savu svaru (un kāju sitienu) uz priekšu, kas, iespējams, ir faktors šajos samazinātās slodzes pētījumos. Tāpēc, ja vēlaties palīdzēt saviem ceļgaliem, iesaku pārvietot savu svaru uz priekšu, dodoties pārgājienā ar trekinga nūjām.

Ja jūs ciešat no sāpēm papēžos vai ceļgalos, es ieteiktu izlasīt šo rakstu par plantāra fascītu.

Kad neizmantot pārgājiena nūjas

kratīšana bez trekinga nūjām
Tā vietā, lai nokāptu lejā ar pārgājienu nūjām, mēģiniet nolaist ķermeni un izmantot rokas, lai līdzsvarotu un izveidotu savienojumu.

Es gadiem ilgi izmantoju pārgājienu nūjas reliģiski. Un tad es kādu laiku apstājos, un bija lieliski “vienkārši staigāt” bez cita aprīkojuma. Lūk, kāpēc es apstājos.

 • Es devos pārgājienā, lai izveidotu savienojumu ar dabu, un stabi sāka šķist šķērslis starp mani un zemi. Tāpēc tā vietā, lai izmantotu stabu, lai līdzsvarotu, kāpjot lejup, tagad izstiepju roku un pieskaros kokiem, akmeņiem un netīrumiem. Tā vienkārši jūtas labāk.skrambāt lejā. Tu atkal jutīsies kā bērns.
 • Pārgājienu nūju nolaišana bija vēl viena lieta mazāk. Es uzvelku zābakus, saģērbos, tad dodos pārgājienā. Viegli.
 • Es sapratu, ka stabu izmantošana nenāk par labu manam līdzsvaram un kodolam. Kad man nav trekinga nūju, man ir jāizstiepj rokas un jāpārvieto svars, lai līdzsvarotu. Tas iesaista manus pamata un dabiskā līdzsvara procesus, nevis tos izslēdz.
 • Garākos pārgājienos, roku nešūpošana ejot ietaupa spēkus. Īsākiem pārgājieniem tas nav īpaši svarīgi, taču, ja veicat kaut ko līdzīgu 22 jūdžu garam Vitnija kalna pārgājienam, jūsu tvertnē ir vēl 1–5% enerģijas.
pārgājienu mt Whitney bez trekinga nūjām
Es veicu 22 jūdžu dienas pārgājienu uz Vitnija kalna virsotni bez pārgājienu nūjām. Atkāpšanās no stabiem manam ķermenim ietaupīja enerģiju, kad gaiss bija retināts un pūles bija grūtākas.

Vai man vajadzētu iegādāties pārgājienu nūjas?

Dažiem cilvēkiem ļoti patīk visu laiku doties pārgājienos ar pārgājienu nūjām. Es kādreiz biju tas cilvēks. Bet tagad es to sajaucu atkarībā no apstākļiem. Mana mugursoma ļauj man piestiprināt pārgājienu nūjas ārpusē. Tāpēc, ja man ir vēlme tos izmantot, es tos vienkārši noņemu un pagarinu. Tas aizņem 2 minūtes.

Pārgājienu nūju ieteikumi

trekinga nūja
Lielākā daļa pārgājienu nūju, ko atrodat REI, ir diezgan līdzīgas. Tie ir viegli, spēcīgi un regulējami. Izvairieties no lētiem modeļiem, ko atrodat lielapjoma veikalos, piemēram, WalMart.

Pārgājienu nūjām ir dažas funkcijas, kuras jums vajadzētu meklēt. Šie ir mani ieteikumi:

 • Gan oglekļa šķiedra, gan alumīnijs ir patiešām viegls un darbojas labi. Ja jūs gatavojaties tos daudz sasist, izvēlieties alumīniju. Ogleklis nodrošina nedaudz vairāk triecienu slāpēšanas, bet var saplīst, ja tos patiešām sasit.
 • Amortizatori nav īsti nepieciešami, bet, ja atrodat pāri, kas jums patīk un tiem ir amortizatori, dodieties uz to.
 • Iegūstiet pārgājienu nūjas ar korķa vai putuplasta rokturiem. Neizmantojiet stabus ar cietiem plastmasas rokturiem, tie parasti iesūc.
 • Izmantojot pārgājienu nūjas, vēlaties, lai elkonis būtu aptuveni 90 grādu leņķī. Lielākā daļa pārgājienu nūju ir regulējami, lai jūs varētu viegli pielāgot izmēru. Ja nē, REI būs izmēru tabula, pamatojoties uz jūsu augumu. Regulējamo pārgājienu nūju bloķēšanas mehānisma veids nav īpaši svarīgs. Daži cilvēki iesaka pielāgot augstumu uz augšu vai uz leju, pamatojoties uz slīpumu, taču es nekad neesmu saticis nevienu, kas patiešām būtu veltījis laiku, lai to izdarītu.
 • Neuztraucieties par groziem vai stabu galiem. Kamēr jums ir tērauda uzgaļi, jums viss būs kārtībā.
 • Uzziniet, kā pareizi lietot siksnas.

Jūs varat pārbaudīt, kuras pārgājienu nūjas tagad izmantoju manā aprīkojuma lapā.

Saistītie ceļveži

Populāri raksti