Pašaprūpes izdevums — veselīgs mājas pavārs

3
Pašaprūpes izdevums — veselīgs mājas pavārs
Rūpējoties par saviem bērniem, ir svarīgi rūpēties arī par sevi.  Ja veltīsit laiku kopšanai un atvēlēsiet laiku sev, jūsu ķermenis un garīgā veselība jums pateiks paldies.

Kā daudzi, iespējams, zina, būt par mammu var būt tik piepildīts, mīlošs un izaicinošs “darbs”, taču tas ir kaut kas tāds, ko jūs nemainītu pret pasauli. Vienmēr būs agri rīti vai vēli vakari, kas rūpēsies par saviem bērniem, taču tie ir mirkļi, kas būs mūžīgi loloti.

Rūpējoties par saviem bērniem, ir svarīgi rūpēties arī par sevi. Ja veltīsit laiku kopšanai un atvēlēsiet laiku sev, jūsu ķermenis un garīgā veselība jums pateiks paldies. Ja jums ir grūti atrast veidus, kā savā grafikā iekļaut pašaprūpi, turpiniet lasīt.

Rīta un nakts rutīnas:

Ja jums ir bērni, rīti un naktis var kļūt ļoti saspringti, tāpēc papildu laika pievienošana rīta un vakara rituāliem var būt ļoti svarīgi, lai saglabātu veselo saprātu. Pamostoties 30 minūtes pirms jūsu bērni, varēsiet mierīgi baudīt rīta kafiju, sagatavoties dienai un sākt gatavot brokastis. Atrodot šo laiku no rīta, jūs varat sākt savu dienu ar labo kāju!

Kad aizņemtā diena tuvojas beigām un ir pienācis laiks atpūsties, apsveriet iespēju veltīt laiku matu un ādas sagatavošanai nākamajai dienai. Laika veltīšana matu un ādas kopšanai var kļūt par ikdienas ieradumu, ko varat iemācīties izbaudīt. Mazgājot seju, domājiet par to tā, it kā jūs nomazgātu dienu no sevis un sagatavotos nākamajai dienai. A ādas kopšanas rutīna nav aizņem pārāk daudz laika, tāpat kā matu rutīnas. Jūsu ikvakara matu rutīna var sastāvēt no sausā šampūna iemet matos, to sapīšanu, lai izvairītos no karstuma, vai apsveriet iespēju matu izkrišanas tablešu lietošana lai palielinātu matu augšanu.

Veidi, kā izvairīties no izdegšanas:

Būt mammai dažkārt var būt nepārvarama un saspringta, tāpēc ir svarīgi zināt, kad un kā rūpēties par savu ķermeni. Pat ja jūs ievērojat sava bērna grafiku, tas nenozīmē, ka jums ir jāatsakās no visa miega vai dīkstāves. Kad būsiet izveidojis rīta un nakts rutīnu, tas ļaus jums izveidot arī miega grafiku. Miega grafika ievērošana ļaus jūsu ķermenim kļūt imūnam pret to un mazinās jebkādu stresu vai trauksmi, ko jūs varētu piedzīvot. Jo labāk guļat, jo klātesošāka būsiet savās ikdienas aktivitātēs!

Izvairīties no izdegšanas var arī, atļaujot sev dīkstāvi nedēļas laikā vai ieviešot nedēļas nogales rutīnu, lai izbaudītu laiku sev. Iespējams, jums patīk dīkstāves laiks, kamēr bērni dodas ārā vai piedalās ārpusskolas aktivitātēs. Varat izmantot šo laiku, lai baudītu labu grāmatu, nosnaustos, skatītos savu iecienītāko šovu vai uzņemtu burbuļvannu!

Atvēliet laiku lietām, kas jums patīk:

Lai gan lielākā daļa jūsu dienu ir piepildīta ar rūpēm par saviem bērniem vai viņu aktivitāšu apmeklēšanu, ir svarīgi, lai jūs joprojām darītu lietas, kas jums patīk! Jums joprojām ir atļauts ieplānot lietas sev, pat ja tas var pārklāties ar kaut ko jūsu bērna grafikā. Šeit tiks izmantots līdzsvars, un, izmantojot koplietošanas pakalpojumus vai savu otro pusīti, jūs varat veltīt laiku tam, kas jums patīk.

Jūs varat apsvērt piedaloties fitnesa nodarbībā ar draugu grupu vai pat viens pats, vai dodoties uz savu iecienīto veikalu, lai iepirktos. Lai gan jūs varat izbaudīt šo laiku vienatnē, var būt arī vērts tikties ar draudzeni vai ģimenes locekli, lai panāktu to. Vēl viens veids, kā pārvaldīt savu laiku, ir veltīt laiku, ko pavadīt kopā ar savu otro pusīti. Izbaudiet kādu laiku kopā, darot lietas, kuras jums abiem patīk darīt, piemēram, plānošanu randiņu vakars vai doties prom uz nedēļas nogali.

Mammas ir pelnījušas pašaprūpi!:

Rutīnas veidošana, izvairīšanās no izdegšanas un laika atvēlēšana saviem hobijiem ir prioritātes, kurām katrai mammai vajadzētu veltīt laiku. Tas nāks par labu ne tikai tam, kā jūs jūtaties, bet arī tas, ka jūs esat mamma. Censties būt par labāko mammu, kāda vien varat būt, jūs vienmēr vēlēsities sasniegt, tāpēc sevis izvirzīšana par prioritāti ir tikpat svarīga kā bērnu izvirzīšana par prioritāti!