Pārgājienu pūslīšu profilakse un ārstēšana (iekšējie padomi)

3
Pārgājienu pūslīšu profilakse un ārstēšana (iekšējie padomi)

Blisteri, iespējams, ir visizplatītākā pārgājienu trauma, un es pats esmu no tām daudzkārt cietis. Ja vēlaties novērst pārgājienu pūslīšu veidošanos, izmēģiniet šos iekšējos trikus un padomus, ko esmu apguvis gadu gaitā. Kopš tā laika man nav bijis tulznas. Lai sāktu darbu, jums rodas tulznas no berzes, karstuma un mitruma. Jebkurš vai visi šie faktori var darboties kopā, lai izraisītu tulznas. Visi šie pūslīšu profilakses padomi ir paredzēti, lai izvairītos no šiem stāvokļiem.

FYI ➤ Milzīgs REI 4. jūlija izpārdošana

Atjauninājums no 2021. gada

Ja nevēlaties izmantot elpojošus taku skrējējus, tālāk norādītās darbības joprojām ir piemērotas lielākajai daļai cilvēku.

Kā novērst pārgājienu pūslīšu veidošanos

Ir dažas darbības, kuras varat veikt, lai pārgājienu laikā novērstu pūslīšu veidošanos, un es tos sīkāk aplūkošu šeit.

  1. Neskopojies ar zeķēm.
  2. Izmēģiniet zeķu ieliktni un kāju pūderi.
  3. Valkājiet pareizos pārgājienu zābakus, kas aizsargā un saglabā jūsu kājas sausas.
  4. Neļaujiet pārgājiena zābakiem nokļūt gružiem, izmantojot zemas getras.

Valkājiet labi izstrādātas pārgājienu zeķes

Jūsu zeķēm ir jāaizsargā jūsu kājas no zābaka iekšpuses un jāpalīdz novērst tulznu veidošanos (novēršot berzi). Labas pārgājienu zeķes uzsūks mitrumu, cieši pieguļ, ātri žūst un tām ir slēptas vīles. Izvēlieties zeķes, kas izgatavotas no mīksta materiāla, piemēram, merino vai gudras vilnas. Labai pārgājienu zeķei būs papildu amortizācija vietās, kur esat pakļauts karstajiem punktiem.

Karstie punkti ir sarkani un jutīgi ādas laukumi, kas parādās pirms tulznu veidošanās, un tie mēdz rasties spiediena un berzes vietās starp pēdu un zābaku. Papildu amortizācija uz labām zeķēm palīdzēs novērst šo karsto punktu veidošanos.

pārgājienu zeķes
Labas pārgājienu zeķes tiks pastiprinātas un amortizētas vietās, kur ir liels nodilums, piemēram, papēžos un pirkstos.
pārgājienu zeķes
Pārgājienu zeķu vīlēm jābūt paslēptām, lai izvairītos no berzes šajā vietā.

“Mēģiniet turēt kājas sausas, kad mēs esam ārā. Es vēlos, lai jūs, puiši, atcerētos nomainīt zeķes jebkurā vietā, kur mēs apstājamies. – Seržants Dens Forestam Gumpam

Ja jūsu kājas ļoti svīst un dodaties garā pārgājienā, nav nekas neparasts, ka paņemat līdzi vēl vienu zeķu pāri. Atkal labas zeķes noņems mitrumu no pēdas un zeķes augšdaļas.

slapjas kājas tulznas
Kad jūsu kājas kļūst slapjas, tās kļūst saburzītas un apgrieztas, radot neparastas virsmas, kuras ir viegli noberzt. Ūdens arī mīkstina jūsu ādu, padarot tās vēl uzņēmīgākas pret nodilumu. Fotoattēls Maikls Kero Andersens

Es ļoti ieteiktu Darn Tough zeķes, kuras ir izgatavojuši pārgājieni, pārgājieniem, un tiem ir mūža garantija. Viņiem ir arī versijas skriešanai, pastaigai un ikdienas lietošanai.

Insider padoms: izmēģiniet zeķu ieliktni un kāju pūderi

Kopš es sāku darīt šo insaideru triku, man nekad nav bijis tulznas. Kādreiz. Esmu nobraucis jūdzes vairāk, nekā man vajadzētu, un šis uzlauzums ir uzturējis manas kājas labā formā.

kā novērst tulznas papēža tulznas
Es sāku savus pārgājienus ar šo rutīnu. Pērciet zelta obligāciju pulveri jebkurā aptiekā vai lielveikalā.

Lai sāktu, bagātīgi pārklājiet kājas Zelta obligāciju pulveris. Tas ir balts krītains pulveris, kas palīdzēs samazināt berzi.

kā novērst tulznas papēža tulznas
Pārklājiet kājas ar Gold Bond pulveri. Vislabāk to izdarīt ārpus automašīnas. Daži cilvēki arī vienkārši izmet pulveri uz zeķu ieliktņiem.

Alternatīva sausajam pulverim ir vazelīns. Vienkārši uzklājiet to uz pirkstiem un papēžiem. Es atklāju, ka pulveris ir nedaudz mazāk netīrs.

Otrkārt, uzvelciet pāris Engine Liner zeķes. Tie ir cimdi jūsu kājām, un katrs pirksts ir pārklāts ar materiālu. Tie ir plāni, izvada mitrumu un novērš berzi.

kā novērst tulznas papēža tulznas
Noteikti pievelciet Injinji starplikas kāju pirkstus. Ja tie ir sakrājušies ap jūsu pirkstiem, tie berzēs un radīs problēmas. Parasti vispirms ir jāuzvelk zeķes un pēc tam tās cieši jāiespiež starp pirkstiem.

Pēc tam uzvelciet parastās pārgājienu zeķes. Izvēlieties svaru, pamatojoties uz nepieciešamo siltuma daudzumu.

kā novērst tulznas papēža tulznas

kā novērst tulznas papēža tulznas
Tad uzvelc zābaku un var iet!

Labākie pārgājienu zābaki, lai novērstu pūslīšu veidošanos

Lai gan ir pūristi, kuriem patīk vecās skolas ādas pārgājienu zābaki, mūsdienās arvien vairāk ceļotāju izvēlas modernus pārgājienu zābakus, kuriem nav nepieciešams iejaukšanās periods un kuri der kā taku skrējēji. Patiesībā ir diezgan bieži redzēt pārgājienus, kas nobrauc milzīgus kilometrus Apalaču vai Klusā okeāna smailes takās, valkājot taku skrējējus vai pat kedas.

Ikvienam ir dažāda veida pēdas, un daži zābaki derēs labāk nekā citi. Jums vajadzētu lasīt tiešsaistes atsauksmes ar augstiem vērtējumiem, lai redzētu, ko cilvēki saka, ka viņiem ir ērti, un pēc tam dodieties uz āra veikalu un pielaikojiet tos. Ja pasūtāt tiešsaistē, izvēlieties mazumtirgotāju, piemēram, REI, kur varat viegli nosūtīt zābakus atpakaļ.

Izmēģinot pārgājienu zābakus, izkustiniet pirkstus un pārliecinieties, ka tiem ir pietiekami daudz vietas, lai pārvietotos. Ja purngals šķiet pārāk pieguļošs, apsveriet iespēju iegādāties uz pusi lielākus zābakus; tie ļaus jūsu kājām uzbriest, samazinot pēdu berzi un galu galā novēršot tulznu veidošanos. Ja dodaties pārgājienā garas dienas, nav nekas neparasts, ka pēc tam kājas pietūkst. Tas jo īpaši attiecas uz gadījumiem, kad dodaties pārgājienā augstumā.

Jūs arī vēlaties zābakus, kas ir ūdensnecaurlaidīgi, taču elpojoši. Ja jūsu kājas svīst un ūdens nevar izplūst, mitrās zeķes var izraisīt berzi un tulznas. Zābaki, kas ir uzlaboti taku skriešanas apaviem, parasti ir laba izvēle, jo tie derēs kā kedas.

la sportiva zābaki novērš tulznas
Zābaki, kurus es valkāju, ir izgatavoti uz ūdensizturīgiem taku skriešanas apaviem un der kā ērtas kedas. Es tos izmantoju simtiem jūdžu, un man nekad nav problēmu.

Ja tomēr iegādājaties (cietās) ādas zābakus, ir svarīgi tos ielauzt, pirms mēģināt veikt kādu garu pārgājienu. Cietās ādas zābaki ir bēdīgi slaveni ar to, ka pirmo reizi valkājot tos, rada pārgājienu tulznas. Tāpēc valkājiet tos mājās, pilsētā, darbā un dažos īsos pārgājienos. Tas palīdzēs mīkstināt un izstiept zābakus. Vai vienkārši iegādājieties zābaku, kam nav nepieciešams ielaušanās periods.

Iekšējās informācijas padoms: neļaujiet zābakiem nokļūt gružiem

Zems getras
Zemās getras neļauj jūsu zābakiem iekļūt gruvešos.

Ja smiltis, netīrumi un gruži nokļūst jūsu pārgājienu zābakos, tie var izraisīt berzi un pēc tam radīt tulznas. Ja dodaties pārgājienā apgabalā, kur takā ir daudz vaļēju gružu, izvēlieties zemu getras, kas ir izgatavota, lai noblīvētu jūsu zābaka augšdaļu no netīrumiem.

Ja jūsu zābakos ir netīrumi, apstājieties un izkratiet tos, kad vien iespējams.

Pakāpeniski palieliniet nobraukumu

Tas ir veselais saprāts, bet es to tomēr pieminēšu. Ja jums ir garš pārgājiens un nevēlaties tulznas, vislabāk ir nostiprināt kājas, pakāpeniski palielinot nobraukumu. Nepalieliniet savu nobraukumu par vairāk nekā 20% nedēļā, lai jūsu kājas kļūtu izturīgas un pierastu pie ilgstošas ​​​​pūles ceļā.

Ja jums ir tendence uz tulznām noteiktos apgabalos

Ja bieži vien noteiktās vietās vienmēr parādās tulznas, neatkarīgi no tā, ko var viegli novērst. Vienkārši pārklājiet zonu ar Leikoteips. Teipa aizsargās ādu un izvairīsies no tulznu veidošanās.

Kā rūpēties par pārgājienu tulznām

Labi, pieņemsim, ka noticis ļaunākais, un tagad jums ir tulznas. Lūk, kas jādara, lai par viņiem rūpētos.

  1. Esiet agresīvs, ārstējot karstos punktus.
  2. Popēt vai nepopēt?
  3. Kā ārstēt tulznu.
  4. Pārgājiena beigu tulznu kopšana.

Sazinieties ar karstajiem punktiem, tiklīdz tos pamanāt

Ja sākat sajust siltumu vai diskomfortu kājā, iespējams, sāk veidoties karsts punkts, un jums nekavējoties jāpārtrauc, lai to risinātu un novērstu tulznu veidošanos. Novelciet zābaku un zeķes un identificējiet nelaimē nonākušo zonu.

kā novērst tulznas papēža tulznas
Kad jūtat siltumu vai diskomfortu uz kājas, paņemiet pārtraukumu, novelciet zābaku un zeķes un meklējiet tulznas vai sarkanus plankumus. Fotoattēls Montijs VanderBilts

Neapstrādāts, taču efektīvs veids, kā tikt galā ar tulznām vai karstajiem punktiem, ir ar līmlenti. Vienkārši uzklājiet līmlenti uz vietas, uzvelciet zeķes un zābaku atpakaļ un dodieties ceļā. Pārliecinieties, ka esat nogriezis lenti tā, lai neviena no malām nenobružātu citas pēdas daļas.

Svarīgs ir izmantotās lentes veids. Jūs varat izmēģināt pārsējus, kurmju ādas vai sporta lentes, bet pēc manas pieredzes tie nav ilgi. Esmu izmantojis līmlenti, tāpat kā daudzas citas, taču līmlente dažiem cilvēkiem var noplēst ādu. Daudzi pārgājieni ņem līdzi nelielu līmlentes rullīti aprīkojuma remontam, un, ja tas ir viss, kas jums ir, tas darbosies vienā mirklī. Labāka alternatīva ir Leikoteips, kas ir elpojošs, lipīgs pārsējs, kas nenoplēsīs jūsu ādu. Ja esat uzņēmīgs pret tulznām, ieteicams to ņemt līdzi ceļā.

Kad uzlikt tulznu

Vispār jums nevajadzētu uzsist tulznu. Blisterī esošais šķidrums ir paredzēts, lai aizsargātu karsto punktu, un tas ļauj zem tā augt jaunai ādai. Bet, kad esat ceļā, tulzna var kļūt liela, sāpīga un aizkaitināta. Mans īkšķis ir tāds, ka, ja tulzna izskatās tā, ka tā kļūs lielāka un pati par sevi uzplaiksnās, tad jūs to izsitiet. Labāk kontrolēt pop, apstrādāt to un uzturēt to drošu un tīru.

Ja izsit tulznu, mēģiniet to izdarīt ar kaut ko sterilu, piemēram, naža asmeni, ko esat sterilizējis uz liesmas. Tas parasti ir labākais, ko varat darīt aizmugures valstī.

Blistera ārstēšana

Vispirms pārliecinieties, ka iepakojumā ir neliels un lēts medicīnas komplekts. Uzlieciet kādu antibakteriālu ziedi (piemēram, Neosporin) uz pārsēja, kas atrodas virs blistera, un pēc tam aptiniet to ar lenti. Tikai pārsēja vai kurmju ādas uzlikšana bez lentes, visticamāk, ilgs tikai dažas minūtes, pirms tā noberzē zonu. Teipošana augšpusē ir ļoti svarīga.

Daži cilvēki apstrādā izslīdējušu tulznu, piepildot to ar Super Glue, kas to efektīvi noblīvē un padara to bez apkopes. Tas arī nozīmē, ka, ja tas tiek inficēts, jūs to vairs nevarēsit sasniegt, tāpēc tas nav lielisks risinājums.

kā novērst tulznas papēža tulznas
Ārkārtas līmlentes noņemšana. Zem līmlentes var redzēt marli un pārsēju. Ja jūs vienkārši uzliksit pārsēju, tas, iespējams, nobirs pārgājiena laikā. Fotoattēls Bengtham

Ļaujiet savām kājām izārstēties pēc pārgājiena

Pārgājiena beigās ātri novelciet slapjās zeķes un zābakus. Es paslīdēju labas kvalitātes flip flops, kas ļāva manām kājām izvēdināt. Es varētu tos arī apliet ar Gold Bond Powder, ja tie šķiet diezgan mitri. Ja es atpūšos, es arī mēģināšu pacelt savus suņus. Ja jums ir jānotīra kājas, daži cilvēki izmanto bērnu salvetes, lai tās noslaucītu.

Ja apstājaties uz ilgāku pārtraukumu (piemēram, pusdienām), lieliska ideja ir arī novilkt zābakus un ļaut kājām nožūt.

kā novērst tulznas papēža tulznas
Pēc pārgājiena uzvelkot dažas flip-flops vai Crocs, jūtaties lieliski un kājas izžūst. Fotoattēls Sue Donymf

Skatiet to darbībā

Saistītie ceļveži

Populāri raksti