NOLS Wilderness pirmās palīdzības klases apskats – HikingGuy.com

2
NOLS Wilderness pirmās palīdzības klases apskats – HikingGuy.com

Pirmās palīdzības nodarbības NOLS tuksnesī ir viens no labākajiem ieguldījumiem, ko varat veikt. Tas prasīs jūsu nedēļas nogali, un apmaiņā jūs uzzināsit, kā potenciāli glābt dzīvības tuksnesī. Nodarbību var apmeklēt lielākajā daļā REI vietu. Formāts ir ļoti praktisks, un jūs varat satikties un mācīties ar citiem cilvēkiem brīvā dabā. Es ļoti iesaku nodarbību; lūk, ko sagaidīt.

Kāpēc apmeklēt tuksnesī pirmās palīdzības nodarbību?

Tā kā pārgājieni ir populārāki nekā jebkad agrāk, takās dodas arvien vairāk cilvēku. Lielākā daļa no tiem pārgājiena dalībniekiem ir labi sagatavojušies, bet diemžēl daudzi tādi nav, un ir liela iespēja, ka kāds izdarīs ko muļķīgu un tiks ievainots. Un pat visgatavākajiem pārgājiena dalībniekiem notiek negadījumi. Ir lietderīgi apmācīt pirmās palīdzības sniegšanu tuksnesī, lai jūs varētu palīdzēt cilvēkiem, ja jums tas ir nepieciešams.

tuksnesī pirmās palīdzības klase
Vai zinātu, kā rīkoties, ja takā atrodat savainotu pārgājienu?

Principi, ko apgūstat tuksnesī pirmās palīdzības stundā, darbojas jebkur. Tātad, ja atrodaties savā pagalmā, kāds tiek ievainots un jūs gaidāt pirmās palīdzības sniedzējus, varat palīdzēt pacientam un palielināt viņa izdzīvošanas iespējas. Bet vēl svarīgāk ir tas, ka jūs uzzināsit, kā rīkoties ārkārtas situācijās ārpus valsts, kad palīdzība nav pie rokas. Tieši tur slēpjas šo zināšanu patiesais spēks.

Kā izskatās Wilderness pirmās palīdzības klase?

The NOLS Wilderness pirmās palīdzības nodarbība Nedēļas nogalē man bija divas nodarbības, kurās ietilpa eklektiska studentu grupa. Daži cilvēki bija pirmie palīdzības sniedzēji, bija vecāka gadagājuma cilvēki, kas devās pārgājienā uz Maču Pikču, Eagle Scouts un viss pa vidu, tostarp ikdienas pārgājieni.

Mūsu klasē bija apmēram 30 skolēnu un divi pasniedzēji. Viens no mūsu instruktoriem bija EMT, bet otrs bija pieredzējis NOLS instruktors. Viņi abi zināja, kā padarīt materiālu interesantu un pielietot to reālās pasaules scenārijos. Nodarbība notika sestdien un svētdien, no 9:00 līdz 18:00, ar stundu pārtraukumu pusdienām katru dienu un īsāku 15 minūšu pārtraukumu katrā rīta/pēcpusdienas blokā.

rei veikals
Mana klase bija vietējā REI, kurā bija klase.

Kurss bija viegls rezervējiet caur manu vietējo REI un es pat saņēmu REI dalībnieka atlaide klasei. Ja jūs nedzīvojat netālu no REI, NOLS piedāvā nodarbības visā pasaulē. Nodarbības beigās jūs saņemat Wilderness First Aid sertifikātu.

Pirmā palīdzība tuksnesī ir atšķirīga

Kad atrodaties priekšējā valstī, zvaniet 911, pagaidiet dažas minūtes, un ārkārtas situācija tiks atrisināta jūsu vietā. Aizmugurējā valstī palīdzība atnāks vismaz pēc dažām stundām, ja ne dienām. Jums jāuzņemas pirmās palīdzības sniedzēja loma. Jūs esat tas, kurš novērtē situāciju, stabilizē un mierina pacientu, kā arī organizē glābšanu. Tas ir pamats tam, ko jūs mācāties, kā rīkoties ar šo vispārējo scenāriju. Jūs neiemācīsities izturēties pret pacientu tā, kā to darītu ārsts, jūs iemācīsities apturēt/samazināt viņa kaitējumu un nogādāt viņu pie medicīnas speciālistiem.

pirmās palīdzības klase
Nodarbība ietver daudz praktisku mācību. Ja jūs sastopaties ar pirmās palīdzības situāciju ārzemēs, varat būt pārliecināts, ka esat to jau iepriekš pārdzīvojis. Paciņā iegūsit arī nelielu laminētu apkrāptu palagu, kas palīdzēs atcerēties apgūto.

Jūs arī uzzināsit, kā pieņemt lēmumus par pacienta evakuāciju. Dažreiz jūs vēlaties izsaukt ātru evakuāciju ar helikopteru, un dažreiz jūs ieteiksiet pacientam pašam iziet. Jūs iemācīsities noteikt, kad katra iespēja ir piemērojama, kā arī to, kā sazināties ar medicīnas speciālistiem, lai precīzi aprakstītu situāciju un saņemtu viņu atsauksmes.

Vienkāršs veids, kā sākt katru situāciju

Pirmā lieta, kurā ienirt, ir soli pa solim metodoloģija, kā rīkoties tuksneša pirmās palīdzības situācijās, ko sauc par pacientu novērtēšanas sistēmu. Instruktori sniedz jums kontrolsarakstu, kas jāiziet neatkarīgi no situācijas. Mēs izmantojām šo kontrolsarakstu jebkura veida situācijām, par kurām uzzinājām, un pēc dažām reizēm tas kļuva par otro dabu. Instruktori pat izdomāja vienkāršu abc tipa mnemoniku, lai palīdzētu atcerēties soļus.

Šeit ir NOLS video, kas iet virs pacienta novērtēšanas video. Ja neesat apmeklējis kursu, tas jums neko daudz nenozīmēs, taču tas sniegs priekšstatu par sistēmas darbību un tā pamatīgumu.

Hands On Learning

Mana mīļākā kursa daļa bija daudzie “scenāriji”, kuriem mēs skrējām cauri. Būtībā pēc tam, kad esat saņēmis mutiskus norādījumus par situāciju, jūs sadalāties grupās ar dažiem klasesbiedriem un izveidojat tuksnesī pirmās palīdzības situāciju. Parasti viena persona grupā tiek iecelta par pacientu, un pēc tam tiek sniegts notikušā scenārijs. Piemēram, jūs nelietojāt zāles pret alerģiju, jūs izmantojāt īsceļu uz takas, aptumšojāt un pamodāties guļus stāvoklī. Scenārija ietvaros instruktori izmantos kosmētiku, lai atzīmētu jūsu ķermeni ar brūcēm, kuras jūs, iespējams, būtu guvis.

tuksnesī pirmās palīdzības sniegšana viltota brūce
Parādu savu viltoto brūci pēc pacienta spēlēšanas scenārijā.

Tad otra jūsu grupas daļa jūs “atrast”, iziet cauri kontrolsarakstam un mēģinās pareizi novērtēt situāciju un nākt klajā ar rīcības plānu. Tas bija ne tikai jautri, bet arī palīdzēja pārtraukt lekciju un nostiprināja zināšanas. Šajās nodarbībās es patiešām daudz uzzināju.

Papildus scenārijiem nodarbībās praktizējām arī dažādas tehnikas, piemēram, pārsēju tīšanu, pacienta mugurkaula aizsardzību utt.

Improvizācijas pirmās palīdzības ekipējums

Cerams, ka jūsu paciņā ir pirmās palīdzības aptieciņa, taču pat ar to ir daudz situāciju, kad jums ir nepieciešams vairāk. Lielākajai daļai situāciju, par kurām mēs runājām, mēs apspriedām, kā improvizēt pirmās palīdzības piederumus, ja jums to nebija. Man šī daļa šķita ļoti noderīga un izglītojoša. Piemēram, ir diezgan acīmredzams, ka no kociņa var izveidot šinu, bet vai zinājāt, ka sarullēts krekls varētu darboties labāk? Bija daudz noderīgu padomu, piemēram, šis.

pagaidu šina
Šinas izgatavošanas praktizēšana ar Backpacker numuru un trauku dvieli (mājās).

Kopējo situāciju risināšana

Jūs īsā laika posmā iemācāties daudz, un es nedomāju, ka šī kursa mērķis ir padarīt jūs par ekspertu. Tas sniedz jums pārskatu par izplatītākajām tuksneša pirmās palīdzības situācijām, māca, kā rīkoties ar upuriem, kā arī novērst ievainojumus (piemēram, izvairīšanos no gaismas). Situācijas, kuras mēs apskatījām, bija:

 • Mugurkaula traumas
 • Galvas traumas
 • Šoks
 • Brūces
 • Lauzti kauli
 • Karstuma traumas
 • Aukstuma traumas
 • Blisteri
 • Zibens
 • Augstuma slimība
 • Alerģiskas reakcijas
tuksnesī pirmās palīdzības klase
Pārgājieni var gūt savainojumus ne tikai no krišanas vai kaut kas notiek takā, bet arī no kaut kā “normāla”, piemēram, negaidītas alerģiskas reakcijas uz enerģijas batoniņu. Daudz kas var noiet greizi, un tam ir vērts būt gatavam.

Padomi pirmās palīdzības komplekta izveidošanai

Izejot cauri visiem nosacījumiem un scenārijiem, kļuva skaidrs, ka standarta pirmās palīdzības aptieciņa, ko iegādājaties veikalā, visticamāk, būtu jāmaina. Instruktori izsauca labu ekipējumu, kas jāņem līdzi (un kas gan nebija tik noderīgs), un nodarbības noslēgumā mēs pārgājām pirmās palīdzības komplekta veidošanā.

pirmās palīdzības aptieciņa
Es atjaunināju savu pirmās palīdzības komplektu ar dažiem citiem priekšmetiem un noderīgo laminēto pirmās palīdzības lauka rokasgrāmatu, ko saņemat klasē.

Daļa no manas nodarbības ietvēra EpiPen lietošanas sertifikāta iegūšanu, kas ļauj to legāli iegādāties un nēsāt. Noder, ja kāds pārdzīvo alerģisku šoku.

Mēs saņēmām arī ļoti ērtu laminētu bukletu, kurā bija apkopota pacientu novērtēšanas sistēma un izplatītākie apstākļi. Daudzi studenti to izmantoja prakses scenāriju laikā, un tas ir paredzēts nēsāšanai līdzi savā iepakojumā, ja rodas vajadzība.

Kāpēc jums vajadzētu apmeklēt NOLS Wilderness pirmās palīdzības nodarbību

Es zināju, ka vēlos apgūt šīs prasmes, taču ideja par pilnu nedēļas nogali ar nodarbībām nebija tik pievilcīga. Es labāk gribētu būt ārā. Bet pēc tam, kad to paņēmu, esmu tik priecīgs, ka to izdarīju. Laiks paiet ātri, un jūs izejat no nodarbības, jūtoties pārliecināts, ka varat glābt kāda dzīvību, un tāpēc tas ir 100% tā vērts.

Ir dažas skolas, kas māca pirmo palīdzību tuksnesī. Es devos ar NOLS jo tā ir augstākā līmeņa brīvdabas skola. Un kad es redzēju, ka nodarbības tika piedāvātas cauri REI, tas bija slam dunk. Ir arī citas organizācijas, kas to māca, un esmu pārliecināts, ka Google meklēšana sniegs rezultātus, ja jūsu tuvumā nebūs REI/NOLS opcijas.

Jums vajadzētu saņemt Wilderness First Aid sertifikātu ik pēc diviem gadiem, kas ikdienas pārgājieniem šķiet nedaudz daudz. Ja sertifikācija jums neko neizsaka (profesionāli utt.), es teiktu, ka vismaz vienu reizi apmeklējiet nodarbību un varbūt ik pēc 5 gadiem apmeklējiet apmācības kursu.

NOLS Wilderness pirmās palīdzības nodarbības REI

Vairāk NOLS Wilderness pirmās palīdzības nodarbību

Saistītie ceļveži

Populāri raksti