Mežsaimniecības līgumu slēgšanas kāpumi un kritumi SA

0
Mežsaimniecības līgumu slēgšanas kāpumi un kritumi SA

SAFCA konferences runātāji (no kreisās uz labo) Nicky Gwende (SAFCA), Rodžers Godsmarks (FSA), Maiks Pīters (FSA), Pam Naidoo (SAFCA), Khosi Mavimbela (Meža nozares hartas padome), Maiks Šuslers (viesrunis), Andželo Moura (Suzano, Brazīlija), Deons van Vaiks (ABSA), Saimons Šekltons (Džons Dīrs) un Jāps Stīnkamps (SAFCA).

Delegāti, kas novembra vidū apmeklēja SAFCA 30 gadu jubilejas pasākumu, kas notika KZN vidienē, guva ieskatu mežsaimniecības līgumu slēgšanas pagātnē, tagadnē un nākotnē, kā arī dažus noderīgus ieskatus par Dienvidāfrikas ekonomikas stāvokli un nākotni. varētu attiekties uz sektoru.

Bija jārij dažas rūgtās tabletes, bet tas nav viss nolemtība un drūmums!

SA Mežsaimniecības darbuzņēmēju asociācija ir nogājusi garu ceļu kopš tās pieticīgajiem pirmsākumiem 1989. gadā, un tās grāmatās ir tikai deviņi darbuzņēmēji. Šobrīd organizācijā ir aptuveni 300 darbuzņēmēju, kas veido aptuveni 90% no visiem mežsaimniecības līgumslēdzējiem, kas pašlaik darbojas SA.

Savā atklāšanas uzrunā SAFCA stingrais un ilggadējais izpilddirektors Jāps Stīnkamps sacīja, ka asociācijas sākums bijis lēns, jo sākumā mežsaimniecības uzņēmumi uz to uztvēra ar zināmām aizdomām, uzskatot to par arodbiedrību un draudiem.

Jāps sacīja, ka mežsaimniecības līgumu slēgšana tajos laikos bija ļoti “neformāla”. Līguma likmes bieži tika steigā aprēķinātas cigarešu kastes aizmugurē, un nebija reālu standartu.

Šodien tā ir pavisam cita bumbas spēle.

“Laika gaitā mēs esam nopelnījuši nozares uzticību, un attiecības tagad ir ļoti labas,” viņš teica.

Jāps Stīnkamps.

SAFCA sniedz plašu atbalstu darbuzņēmējiem, kuri nodarbina 28 000 – 30 000 meža nozarē strādājošo.

Viņš teica, ka SAFCA ir izstrādājusi izmaksu aprēķināšanas modeli, kas ļāva darbuzņēmējiem nākt klajā ar reālistiskām likmēm, kā arī valsts atbildību un īstermiņa apdrošināšanu, kam ir būtiska nozīme darbuzņēmēju uzņēmumu aizsardzībā.

Līgumslēdzēju attīstība ir vēl viena joma, kurā SAFCA ir devusi ietekmi, nodrošinot apmācību un apmācību veicināšanu. Tas ir panākts, veidojot attiecības ar ieinteresētajām pusēm, tostarp FP&M Seta, audzētājiem, apmācību pakalpojumu sniedzējiem, darbuzņēmējiem un apmācību saņēmējiem.

Ar šo procesu Jāps saka, ka SAFCA ir devis nozīmīgu ieguldījumu drošības un produktivitātes uzlabošanā nozarē.

Kapacitātes attīstības vadītājs Pam Naidoo sacīja, ka SAFCA ir veicinājusi apmācību
94 000 cilvēku pēdējo 10 gadu laikā, iztērējot R83 miljonus mācībām un attīstībai. Apmācība ir aptvērusi veselību un drošību, mežkopību, ražas novākšanu, mašīnu darbību, braukšanu, ugunsdrošību un uzraudzību un vadību.

Turklāt Pam komanda ir izstrādājusi vairākas nozares kvalifikācijas, sadarbojoties ar ieinteresētajām personām, tostarp drošības, veselības un vides inspektoru, ražošanas/operāciju vadītāju (pabeigts), koku cirtēju (motorzāģa operatoru), ražošanas/operāciju meistaru, mežizstrādes rūpnīcas operatoru, mazo energoresursu vadītāju. Instrumentu operators un mežsaimniecības tehniķis (procesā).

AI un robots
Angelo Moura no Suzano, Brazīlijas, sniedza delegātiem momentuzņēmumu par mežsaimniecības nākotni. Brazīlijā Suzano ir apstādīti 1,3 m ha, galvenokārt eikalipti, kas ir līdzvērtīgi mūsu apstādītās platības kopējai platībai Dienvidāfrikā.

Viņš sacīja, ka mežsaimniekiem un zemniekiem ir pieejams arvien vairāk informācijas, taču nevar no tā visa saprast. Šeit tiek ieviests mākslīgais intelekts (AI), lai sniegtu analīzi un ieskatu, kas pārcels precīzo mežsaimniecību citā līmenī.

“Lielākā daļa šīs tehnoloģijas jau ir izstrādāta, un tas notiks ātri,” viņš teica.

LiDAR un satelīta izmantošana nezāļu invāzijas noteikšanai, inteliģenti bezpilota herbicīdu smidzinātāji, sensoru brīdinājumi, lai noteiktu degvielas iejaukšanos, bezpilota lidaparātu izmantošana, lai skatītu jūsu labības stāvokli, un ar robotiem darbināmas stādaudzētavas. Suzano jau ir bērnudārzs, kuru vada roboti. Kokaudzētavas apstākļi (temperatūra, mitrums un apūdeņošana) tiek kontrolēti automātiski, euc spraudeņus iestāda roboti, stādu paplātes pašas pārvietojas pa stādaudzētavu, kvalitātes kontroli veic AI.

Augsnes sagatavošana, bedrēšana, stādīšana un ražas novākšana notiek tāpat kā ar tālvadības mašīnām, kas veic darbu, savukārt autonomas, elektriskās mežizstrādes mašīnas vedīs baļķus uz frēzēšanu.

Viņš saka, ka mežsaimniekiem un darbuzņēmējiem būs jābūt novatoriskam domāšanas veidam un gataviem uzņemties saprātīgus riskus.

“Nav izmaiņu bez riska,” viņš secināja.

Andželo Moura.

Katastrofu desmitgades beigas
FSA izpilddirektors Maikls Pīters pašreizējo situāciju SA raksturoja kā “katastrofas desmitgades beigas”, kuras laikā ir nozagts vai pazaudēts gandrīz R1 triljons.

Neraugoties uz iepriekš minēto, viņš teica, ka ir iemesls zināmam optimismam, jo ​​prezidents Sirils Ramafosa ir atbalstījis valsts un privātās izaugsmes iniciatīvu, ko valdība ir pieņēmusi kā galveno ekonomikas izaugsmes stratēģiju. Labā ziņa ir tā, ka mežsaimniecībai ir četri projekti, kas iekļauti PPGI, un prezidents ir personīgi apņēmies novērst dažus ierobežojumus, kas gadiem ilgi kavē mežsaimniecību.

Maikls ar prieku ziņoja, ka šajā jomā “notiek lietas”. Viņš sacīja, ka ir veikti ievērojami uzlabojumi dzelzceļa jomā gan galvenajās, gan atzarojuma līnijās, ir panākts progress, risinot problēmas ar ūdens lietām, un ir panākts “milzīgs progress” B un C kategorijas valsts plantāciju rekapitalizācijā.

Atsaucoties uz visām runām par modernizāciju un automatizācijas un mākslīgā intelekta pieaugumu mežsaimniecībā, viņš teica: “Es nedomāju, ka mašīnas aizstās cilvēkus — es domāju, ka cilvēki uzlabos mašīnas.”

“Mežsaimniecībai un mežsaimniecības līgumu sektoram priekšā ir aizraujoši laiki,” viņš secināja.

Ekonomikas zaļie dzinumi
Ekonomists Maiks Šuslers teica, ka mums aiz muguras ir septiņi slikti gadi un priekšā divi līdz trīs lēnas izaugsmes gadi. Taču labā ziņa ir tā, ka viņš uzskata, ka esam pagriezuši stūri, un viņš sagaida, ka ekonomikas izaugsmes sākumi kļūs redzami 2021./2021.

Laiks kļūt gudrākam
“Mēs esam mehanizējuši, tagad mums jākļūst gudrākiem,” sacīja Dirks Laengins no Mondi. Lai gan Mondi Forests ir mehanizējis un modernizējis mežizstrādes darbības, mežkopībā joprojām ir iespējas, kas joprojām tiek izstrādātas.

Viņš teica, ka celulozes cenas pasaulē ir ievērojami pazeminājušās, un izmaksu spiediens spiež celulozes un papīra uzņēmumus no visām pusēm.

Tādējādi Mondi vada precīzās mežsaimniecības braucienu, lai panāktu ražīguma un efektivitātes pakāpeniskas izmaiņas, veicot:
• progresīvu digitālo sensoru tehnoloģiju pielietošana;
• uzlabotas analītikas ieviešana lēmumu atbalstam;
• mērķtiecīgas modernizācijas pielietošana visā meža vērtību ķēdē.

Dirks Laengins.

To varētu panākt, tikai strādājot kopā ar darbuzņēmējiem, sacīja Dirks. Audzētājiem ir vajadzīgi spēcīgi līgumpartneri ar spēcīgu vietējo un kopienas saskarni Dienvidāfrikas lauku apvidos. Viņš secināja, ka darbuzņēmēju uzdevums ir vadīt Pirmās pasaules operāciju graujošā Dienvidāfrikas kontekstā ar daudzām sociālpolitiskām problēmām.

*Pirmoreiz publicēts žurnālā SA Forestry, 2019. gada novembrī

Saistītais raksts: SAFCA svin 30 gadus