LIELI koki ir krituši – SA Forestry Online

0
LIELI koki ir krituši – SA Forestry Online

Kriss Čepmens

Trīs mežsaimniecības ikonu aiziešana dažu dienu laikā viena no otras ir satricinājusi Dienvidāfrikas mežsaimniecības nozari līdz kodolam. Ziņas par Jāpa Stīnkampa, Pjeta van Zila un Benno Krīga aiziešanu mūžībā ir šokējušas ieinteresētās personas, kuras jau tagad cenšas noturēt biznesa riteņu griešanos pēc pilsoniskajiem nemieriem KZN un Gautengā un valsts mēroga 4. līmeņa bloķēšanas dēļ. COVID-19 pandēmija.

Visi trīs ir labi zināmi un cienījami mežsaimniecības nozares līderi, kas paņem līdzi daudz zināšanu un pieredzes.

Jāps pildīja tik daudz lomu, bet, iespējams, bija vislabāk pazīstams ar to, ka vairāk nekā trīs gadu desmitus izveidoja un vadīja SA mežsaimniecības darbuzņēmēju asociāciju. Viņš bija arī ļoti iemīļots lektors NMU mežsaimniecības programmā, uzņēmējs, izgudrotājs un inovatīvu bedrīšu un stādīšanas iekārtu izstrādātājs, ko tagad plaši izmanto visā Dienvidāfrikā un ārpus tās.

Benno bija ļoti zinošs un spējīgs meža inženieris, kurš lielā mērā bija atbildīgs par Komatiland Forests mežsaimniecības darbību pāreju no mehāniskām manuālām sistēmām uz pilnībā mehanizētām sistēmām, un turpināja ietekmēt Bostek un Hitachi.

Pīts van Zils bija izpilddirektors uzņēmumā York Timbers, kas ir vadošais integrētais mežsaimniecības uzņēmums ar plašām plantācijām un kokzāģētavām Mpumalangā.

Es Pītu personīgi nepazinu, bet pēdējos gados esmu klausījies viņa runu mežsaimniecības pasākumos un lauku dienās, un viņš vienmēr demonstrēja dziļu izpratni par problēmām, izaicinājumiem un iespējām, ar ko saskaras meža nozare, un man šķita, ka viņš ir uz risinājumiem orientēts cilvēks ar “var izdarīt” attieksmi. Papildus viņa lomai Jorkā viņš ieņēma vadošo lomu plašākā nozares vidē.

Laikā pirms COVID, kad mums vēl bija mežsaimniecības lauku dienas, simpoziji un konferences, nevarēja nepamanīt Jāpu un Benno. Viņi abi bija ļoti zinoši, un viņiem vienmēr bija daudz ko teikt par gandrīz katru mežsaimniecības aspektu. Viņi bieži uzdeva prezentētājiem meklējošus jautājumus, kas mums palīdzēja nonākt pie lietas būtības, neļaujot visiem šajā procesā iesaistīties.

Visi trīs šie puiši ir devuši milzīgu ieguldījumu Dienvidāfrikas meža nozares attīstībā, un viņu darba ieguvumi turpinās atbalsoties šajā nozarē vēl daudzus gadus. Viņiem bija tik daudz zināšanu un pieredzes, un, par laimi, viņi daļu no šīm zināšanām ir nodevuši tālāk citiem, kuri turpinās labo darbu.

Izsakām visdziļāko līdzjūtību viņu ģimenēm, draugiem un kolēģiem.

Mežā nokrituši trīs diži koki.