Ko sagaidīt — Talkspace

5
Ko sagaidīt — Talkspace

Narcistiska uzvedība, ar ko jūs varat saskarties

Ir vairākas klasiskas narcistiskas iezīmes un uzvedības, kas raksturīgas ikvienam, kam ir NPD. Iespējams, redzēsit, ka jūsu laulātais uzvedas šādi.

  • Viņi bieži ir izturīgi pret izmaiņām, kā viņi uzvedaspat ja tā lielā mērā ir daļa no problēmām, ar kurām viņi saskaras savā dzīvē.
  • Viņi vainos visus apkārtējos par visu grūto, kas notiek.
  • Viņi parasti ir ļoti jutīgi pat konstruktīvai kritikai vai uztvertai kritikai.

Persona, kurai ir diagnosticēta NPD, jebkura veida nesaskaņas, cīņas vai saspringtas situācijas var uztvert kā personisku uzbrukumu pret viņu. Dažas no visizplatītākajām uzvedībām, kas saistītas ar narcistisko personības traucējumiem, ir:

Manipulatīva uzvedība

Cilvēki ar narcistiskiem personības traucējumiem ir ārkārtīgi manipulatīvi. Viņi ir noraizējušies par to, kā rīkoties, neatkarīgi no izmaksām vai to, kam viņi var nodarīt pāri.

Empātijas trūkums

Viņiem trūkst empātijas. Viņiem ir grūti saprast, ka viņu uzvedība kaitē citiem.

Intensīva koncentrēšanās uz uzvaru

Personas, kurām ir NPD, bieži vien ir tik norūpējušās par uzvaru, ka viņi var būt gatavi nostādīt savu partneri neaizsargātā stāvoklī. Tas jo īpaši attiecas uz gadījumiem, kad viņiem šķiet, ka viņu partneris mēģina argumentēt vai nepiekrist.

Mežonīgi pārspīlēta vai grandioza sevis nozīmes sajūta

Tas ir vairāk nekā vienkārši augstprātība vai veltīga attieksme. Viņu grandiozās jūtas ir gan nereālas, gan nesasniedzamas. Cilvēki, kuri uzrāda NPD, uzskata, ka viņi ir pārāk labi, pārāk īpaši visam, ko viņi uztver kā vidēju. Viņi domā, ka viņus patiesi var saprast tikai citi, kas ir tādi īpaši kā viņi.

Tieksme dzīvot maldu fantāziju pasaulē

Persona, kurai ir diagnosticēts narcistisks personības traucējums, dzīvos zināmā mērā fantāziju pasaulē. Tā kā viņu pašsajūtas nav balstītas uz realitāti, viņi atbalsta savu uzskatu par sevi ar gandrīz maģisku domāšanas sajūtu. Viņu nesakārtotās realitātes izjūtas pamatā ir pašapmāns. Viņi bieži izrāda ārkārtīgu aizsardzību un niknumu pret ikvienu, kas viņus izaicina. Ņemiet vērā, ka šī ir aizsargājoša nostāja, ko viņi ieņem, lai aizsargātu savu nereālo skatījumu uz savu pasauli un to, kā viņi tajā tiek uztverti.

Pārsteidzoša tiesību sajūta

Viņiem bieži šķiet, ka viņiem vajadzētu iegūt visu, ko viņi vēlas, neatkarīgi no viņu prasībām. Turklāt viņiem ir lielas cerības, ka apkārtējie viņus apbalvos. Ja viņiem kaut kas tiek liegts, viņu tūlītējā reakcija var būt sašutums.

Alkstās pēc gandrīz pastāvīgas apbrīnas un papildu uzslavas

Cilvēki, kuri uzrāda NPD, bieži uzskata, ka viņiem trūkst apbrīnas, uzslavas un atlīdzības, un regulāri to meklē. Viņi ieskauj sevi ar cilvēkiem, kuri spēj viņiem to dot. Attiecības mēdz būt vienpusējas, un persona, kas izrāda NPD, alkst un pieprasa uzmanību, vienlaikus cīnoties, lai to sniegtu pretī.

Bieži iebiedē un iebiedē citus

Kā aizsardzības mehānisms personas, kurām ir NPD, nomāc citus vai iebiedē apkārtējos cilvēkus. Tas ir nepareizs veids, kā radīt spēka sajūtu. Viņiem ir grūti saprast un īstenot veselīgu mijiedarbību, un viņi bieži jūtas apdraudēti no tā, ko viņi uzskata par izaicinājumiem viņu autoritātei vai pašsajūtas sajūtai. Lai novērstu uztvertos draudus, personas, kurām ir NPD, bieži uzbrūk, iebiedējas, apsaukā un draud.

Izmanto citus apkārtējos (bez kauna, vainas apziņas vai nožēlas)

Dziļa empātijas trūkuma dēļ personas, kurām ir NPD, nespēj identificēties ar apkārtējo cilvēku jūtām. Viņi var izmantot cilvēkus savā labā, apzināti to nezinot. Viņi bieži neapzinās, cik kaitīga var būt viņu uzvedība