Kas ir narcistiskais gāzes apgaismojums? — Talkspace

2
Kas ir narcistiskais gāzes apgaismojums?  — Talkspace

“Narcistiskā gāzes apgaismojuma” piemēri

Narcistiski gāzes apgaismojuma piemēri var būt smalki un grūti atpazīstami. Tas nav tas pats, kas pateikt vienus melus, iegūt unikālu viedokli vai apsūdzēt kādu citu, ka viņš kaut ko kļūdās. Ir arī svarīgi atzīmēt, ka kādam, kas izmanto gāzes spuldzes, nav obligāti jūs personīgi jāpazīst.

Darbā

Dažreiz kolēģi var mēģināt aizdegties no greizsirdības vai dusmām par savu (vai jūsu) stāvokli. Piemēram, iespējams, jūs saņēmāt paaugstinājumu, un kolēģis vai jūsu priekšnieks par to ir dusmīgs. Viņi var mēģināt jūs sabotēt jūsu jaunajā amatā, nesniedzot jums svarīgu informāciju vai ziņojumus. Varbūt viņi pārvietos jums nepieciešamos failus vai paņem dokumentus, ko meklējat. Kad jūs saskaraties ar viņiem, viņi var pārmest, ka esat pārāk saspringti, lai spētu tikt galā ar šo pozīciju, vai dusmoties, jautājot, kāpēc jūs viņus apsūdzat šādās lietās.

Varbūt šajā brīdī jūs patiešām sākat apšaubīt savas spējas jaunajā lomā. Dažos gadījumos jums pat varētu būt darīšana ar “narcistisku priekšnieku”.

Cilvēki varas pozīcijās

Ir zināms, ka cilvēki, kas ir pie varas, tāpat kā politiķi, regulāri aizdedzina masas, kad tās noliedz acīmredzamas ierakstītas patiesības, piemēram, autentiskus videoierakstus vai vairāku objektīvu liecinieku liecības.

Dažreiz šī taktika var pārliecināt cilvēkus, ka politiķis nav kļūdījies vai ka viņu uzvedība patiesībā nebija “tik slikta”.

Medicīniskā aprūpe

Daži neētiski ārsti mēģina aizdedzināt savus pacientus, liekot domāt, ka veselības sūdzības ir iedomātas vai ka sāpes nav tik smagas, kā viņi apgalvo. Viņi varētu iet tik tālu, ka ieteiktu konsultācijas, nevis citus medicīniskās ārstēšanas veidus.

Jūs varētu sākt domāt, vai jums patiešām ir simptomi, ko esat izskaidrojis savam ārstam. Galu galā ārsti ir eksperti, tie, kas gadiem ilgi mācījās skolā. Jūs varat domāt protams viņi par to zina vairāk nekā jūs.

Attiecībās

Jūs esat pārliecināts, ka jūsu vardarbīgais partneris, iespējams, ir bijis neuzticīgs, taču, kad jautājat viņam par fizisko vai emocionālo krāpšanu, viņš vai nu klaji melo, saka, ka esat traks, vai saniknojas par apsūdzību.

Jums ir pierādījumi, un jūs kategoriski nepiekrītat viņu reakcijai, taču jūs joprojām atklājat, ka jūs pats uzminējat. Jūs apšaubāt savu pārliecību, ka viņi attiecībās nav patiesi un godīgi. Izkļūt no attiecībām ar kādu, kurš izmanto gāzes apgaismojumu, var būt izaicinājums, taču tas tā ir ir iespējams.