Kalnu lauvu izpratne pārgājienu laikā — HikingGuy.com

1
Kalnu lauvu izpratne pārgājienu laikā — HikingGuy.com

Viens no maniem visbiežāk uzdotajiem jautājumiem ir “vai man ir jāuztraucas par kalnu lauvām, kad es pārgājienā?” Atbilde ir nē un jā. 99,99999% gadījumu kalnu lauvas ietur distanci no cilvēkiem un izvairās no pārgājieniem. Bet ir jēga apzināties tos un viņu uzvedību un būt gatavam visam, kas varētu notikt.

Pirmkārt, man nekad nav uzbrukusi kalnu lauva. Pēc tūkstošiem takā pavadīto stundu es nevienu pat neesmu redzējis. Tam vajadzētu būt arī jūsu mērķim. Šajā rakstā ir aprakstīts, kā izprast kalnu lauvu uzvedību, kas jāievēro, lai pamanītu viņu darbību, un kā rīkoties, ja ar tādu saskaraties.

kalnu lauva oc zoodārzā
Tas ir labākais veids, kā redzēt kalnu lauvu. Šeit Lauren Serrano izskaidro kalnu lauvas uzvedību OC zoodārzā.

Es pavadīju kādu laiku intervējot Lauren Serrano un Kelly Andersen Orindžas apgabala zoodārzs, kur viņiem nebrīvē ir divas pieaugušas kalnu lauvas (bāreņi izglābti dzimšanas brīdī). Lorēna un Kellija iedziļinājās detalizēti, lai atbildētu uz jūsu jautājumiem par kalnu lauvām un to, kā baudīt brīvdabu kalnu lauvu valstī. Un FYI, kalnu lauvas, pumas, pumas un Floridas panteras ir viens un tas pats.

Sāksim ar visdramatiskāko scenāriju novēršanu.

Kā apturēt kalnu lauvas uzbrukumu

Ja jums uzbrūk kalnu lauva, jūs, iespējams, neredzēsit, ka tā nāk. Lai gan tie ir lieli, tie ir arī ļoti klusi un parasti skraida un metīsies. Bet dažreiz jūs tos redzēsit, kad viņi būs ziņkārīgi un, iespējams, novērtēs jūs, lai noteiktu, vai esat laupījums.

Ja jums ir paveicies ieraudzīt kalnu lauvu, pirms tā ir uznākusi, NEBRĪDZ UN NEATGRIEZTIES TAM ATGRIEZTIES, jo tie ir signāli, ka esat upuris. Kalnu lauvas parasti ēd, piemēram, briežus un aitas, taču ēd visu, sākot no pelēm un beidzot ar aļņiem. Viņi ēd apmēram 10 mārciņas gaļas dienā un ēd tikai gaļu. Jūs vēlaties tam parādīt, ka neesat laupījums un nebaidāties. Un FYI, jūs nevarat apsteigt kalnu lauvu, viņi var skriet līdz 50 jūdzes stundā.

Lūk, kas jums jādara:

 • Paceliet rokas gaisā, trokšņojiet un rīkojieties lielāki, nekā esat.
 • Ja Jums ir trekinga nūjaspaceliet arī tos un gatavojieties tos izmantot, ja tas jums tuvosies.
 • Ja jums ir gaisa signāltaure, nospiediet to.
 • Ja Jums ir lāču aerosols, sagatavojies to palaist vaļā, ja tuvosies kalnu lauva. Tas darbojas arī uz kalnu lauvām.
 • Viļiniet nūjas, viciniet savu paciņu, visu, ko varat darīt, lai izskatītos biedējoši.
 • Nevajag pretoties. Daži cilvēki saka, ka nevajag tam skatīties acīs, taču šajā ieteikumā nav nekā empīriska. Vienkārši nenāciet pie tā, nelieciet to stūrī un nekādā veidā nepretojieties tai.

Šeit jūs varat redzēt taku skrējēju, kas atvairās no kalnu lauvām lāču aerosols. Tas ir lielisks rīks, ko paņemt līdzi. Ņemiet vērā arī to, ka viņš skrien, tāpēc viņš šķiet kā laupījums.

Šajā nākamajā videoklipā varat redzēt pārgājienu, kurš sastopas ar kalnu lauvu, kas sēž uz takas. Viņš dara visas pareizās lietas, un kalnu lauva atstāj viņu vienu. Var redzēt, ka, tiklīdz kalnu lauva saprot, ka viņš nav medījums, tas ātri zaudē interesi.

Un visbeidzot, pārbaudiet šos pārgājienus, kuri ir iestrēguši ar kalnu lauvu uz iežogota celiņa. Šis patiešām ir tāds, ka, ja lauva zina, ka jūs esat cilvēks, viņi parasti nevēlas ar jums neko darīt.

Ja pamanāt kalnu lauvu, pareiza etiķete ir ziņot par to mežsargam. Ja jums ir uzņemšana, piezvaniet tai no vietas, ja nē, zvaniet mežsargam, kad esat pabeidzis pārgājienu.

Ko darīt, ja jums uzbrūk kalnu lauva

Parasti iepriekšējās darbības būs pietiekami, lai pārliecinātu kalnu lauvu, ka jūs neesat briedis, un atbaidītu to. Ja tas sāk jūs uzlādēt, izmantojiet kādu no iepriekš minētajiem rīkiem, lai sāktu to šūpoties. Vai arī šaut pa seju ar lāča aerosolu.

Ja kalnu lauva patiešām vēlas jums uzbrukt, jūs, visticamāk, to neredzēsit. Ideālā gadījumā viņi jūs uzbruks slazdam un mēģinās saspiest jūsu pakauša daļu ar savu kodumu. Nav laba situācija, kurā atrasties.

kalnu lauva slēpjas
Kalnu lauva jūs redzēs ilgi pirms jūs to ieraudzīsiet. Foto no Tristans Higbijs

Ja atrodat kalnu lauvu, kas jums uzbrūk, rīkojieties šādi.

 • Mēģiniet paķert kaut ko, ar ko cīnīties. Kāda sieviete Ziemeļkalifornijā atvairīja uzbrukumu ar lodīšu pildspalvu. Paņemiet nazi, GPS, akmeni, nūju vai visu cieto, ar ko varat sist. Ja jums nekā nav, izmantojiet dūres.
 • Sāciet sist dzīvniekam pa galvu, īpaši acīs. Jo ilgāk tu spēsi sist, sist un cīnīties, jo vairāk tu pārliecināsi kalnu lauvu, ka neesi pūļu vērts.
 • Ja jums ir lāča aerosols, kas uzgriezts uz jūsu iepakojumaun jūs to neesat izlādējis, dariet to tagad tieši kalnu lauvas sejā.
 • Koncentrējieties uz neko citu kā izdzīvošanu un atgriešanos. Paņemiet to pa vienam sitienam. Pastāstiet sev, ka cilvēki to ir pārdzīvojuši un arī jūs varat.
 • Ja, cīnoties apkārt, atrodaties aiz lauvas, arī varat mēģiniet to aizrīties un nosmacēt. Neatkarīgi no tā, kas darbojas.

Ja jūsu pavadonim uzbrūk, izmantojiet tos pašus principus un uzbrūk lauvai. Ir daudz stāstu par to, ka otra persona veiksmīgi nobiedējusi kalnu lauvu no pavadoņa.

Aprīkojums, lai izdzīvotu kalnu lauvas uzbrukumā

Ja jūs patiešām baidāties no lauvas uzbrukuma, es ļoti iesaku izgriezt lāču aerosols un taisna asmens nazis pie mugursomas siksnām, kas ir gatavas izvietošanai, ja ripojat pa zemi kopā ar kalnu lauvu. Personīgi es domāju, ka tas ir pārspīlēts, bet es saprotu baiļu spēku (un kalnu lauvu spēku)!

lāču aerosols
Lāču aerosols ir pieejams aerosola baloniņās, kuras var piestiprināt pie jostas vai iepakojuma. Foto no Kobukas ielejas nacionālais parks

Mana personīgā stratēģija ir izvairīties no uzbrukumiem un pēc tam būt modram, ja redzu aktivitātes pazīmes (skatīt zemāk). Ja man šķiet, ka tur, kur es dodos pārgājienos, ir aktīvas kalnu lauvas, es noklipsēšu lāču aerosols un nazis pie manas pakas, un došos pārgājienā ar trekinga nūjas.

Daži cilvēki ņem līdzi arī gaisa ragu (kā jūs varētu atrast laivā). Varat to iegādāties jebkurā datortehnikas veikalā, Walmart utt., tāpēc tas ir labs risinājums.

Kā izvairīties no kalnu lauvas uzbrukuma

Lai gan es nekad neesmu sastapis kalnu lauvu takā, esmu redzējis daudzas pazīmes, kas liecina par viņu klātbūtni. Kalnu lauvas dzīvo jebkur un visur, kur ir laupījums, vislielākā koncentrācija ir ASV un Kanādas rietumu pusē. Viņi ir tuksnešos, viņi ir kalnos. Tāpēc pieņemsim, ka viņi varētu būt jebkur. Daudzi mežsargu biroji labi izliek paziņojumus un zīmes taku galvās vietās, kur tie darbojas.

kalnu lauvas zīme
Vietās, kur aktīvi darbojas kalnu lauvas, ir ierasts redzēt brīdinājuma zīmes. Vai es izvelku savu nazi, kad to redzu? Nē. Bet es pārgājienā meklēju aktivitātes pazīmes.

Galvenais, lai izvairītos no kalnu lauvu uzbrukuma, ir apzināties pazīmes, kas liecina, ka viņi ir bijuši aktīvi jūsu atrašanās vietā. Ja redzat zīmi, ka jūsu reģionā tāda varētu būt, izņemiet pārgājienu nūjas, sagatavojiet aerosolu un esiet īpaši modrs. Man patīk dziedāt skaļi un arī radīt lielu troksni, kas arī labi attur cilvēkus. Kalnu lauvas vidējais diapazons ir 30 kvadrātjūdzes, tāpēc pat tad, ja redzat zīmes, tas var būt jūdžu attālumā no jums.

Kalnu lauvu aktivitātes pazīmes

Šīs ir pazīmes, kas liek man būt īpaši modram attiecībā uz kalnu lauvām:

 • Redzot briežus, aitas vai citus lielākus dzīvniekus, kas būtu kalnu lauvu upuris.
 • Redzot beigtu dzīvnieka līķi, īpaši svaigu. Kalnu lauvām nav problēmu barot no līķa neatkarīgi no tā, vai viņi to nogalināja vai nē.
 • Redzot svaigu kalnu lauvas sket. Problēma ir tās identificēšanā. Kopumā tas var būt liels, gandrīz cilvēka kakas lielumā, īpaši apkārtmērā. Dažreiz tajā būs mati no upuriem. Ja ir sauss, tad vecs, ja mitrs un silts, tad droši vien jauns.
  kalnu lauva scat
  Tālāk ir sniegts vecāka gadagājuma skausta piemērs ar medījuma matiem. Šajā gadījumā scats ir vecs, un kalnu lauva, iespējams, jau sen ir prom. Foto no Alans angļu valodā
 • Redzot svaigas kalnu lauvu pēdas, arī es esmu modrs. Ja vien jums nav pieredzes izsekošanas jomā vai sniegā neredzat ķepas nospiedumu, būs grūti pateikt, cik svaiga ir trase. Jebkurā gadījumā, tikai redzot pēdas, tas nozīmē, ka lauva ir bijusi tur, kur atrodaties, un varētu atgriezties. Viņu ķepas nospiedums ir aptuveni 2 collas garš un 4 collas plats, un tam nav spīļu/nagu nospiedumu (suņiem gan). Varat arī tos atšķirt no suņu pēdām, skatoties uz pirksta augšējo daļu. Ja viens pirksts atrodas priekšā citiem, tas ir kaķis. Ja abi augšējie pirksti ir vienā līmenī, tas ir suns. Ir izņēmumi, bet tas ir labs vispārējs noteikums. Kalnu lauvas pakaļkāja soļo savā priekšējā sliedē, radot arī rakstus, kas pārklājas.
  kalnu lauvu trase
  Lūk, kalnu lauvas ķepas nospiedums sniegā. Ievērojiet, ka nav nekādu spīļu un vadošā pirksta (otrais no kreisās). Foto no ASV Zivju un savvaļas dzīvnieku dienests

Esiet modrs atpūšoties

Mēs runājām par to, ka kalnu lauvas dod priekšroku uzbrukumam kaut kam, kas ir mazāks vai vieglāk nogalināms. Pieliecoties vai apsēžoties, jūs kļūstat viņiem par daudz pievilcīgāku mērķi, un tas iedarbina viņu dabisko uzbrukuma instinktu. Noskatieties šo video, kurā redzams, kā princips darbojas lielā kaķa glābšanas iestādē.

Iekšā letāls uzbrukums netālu no manām mājām, tika uzskatīts, ka kalnu lauva uzbruka kalnu velosipēdistam, kad viņš bija notupies, lai atkal uzliktu ķēdi velosipēdam. Tupēt ir slikti.

Es saprotu, ka ir grūti nekad nepiespiesties vai apsēsties, un tas nav tas, ko es ierosinu. Vai tad, kad esmu kempingā, sēžu pie ugunskura, nemitīgi domāju, ka man virsū uzlēks kalnu lauva? Nē. Bet es cenšos būt īpaši informēts, jo īpaši zinu, ka kalnu lauvas ir aktīvas. Un, ja atrodaties savā teltī, tad droši vien viss ir kārtībā.

Suņi un bērni ir mērķi

Tā kā bērni un suņi ir mazi un izskatās kā vieglāks laupījums, jums ir jāveic dažas papildu darbības.

Dodoties pārgājienos, turiet savus bērnus sev tuvumā un neļaujiet viņiem naktī klaiņot. Ja redzat kalnu lauvu, jūs vēlaties satvert savu bērnu un paņemt to vai turēt sev tuvumā. Tas palīdzēs jums izskatīties lielākam.

Suņiem ir divas domu skolas. Pirmais ir tas, ka suns apzinās vairāk nekā cilvēki, un tas brīdinās jūs, ja tuvumā ir kalnu lauva, un var pat nobiedēt kalnu lauvu. Noskatieties šo video ar koijotu, kas tieši to dara.

Otra domu skola ir tāda, ka suņi ir ļoti līdzīgi koijotiem, kurus kalnu lauvas var ēst. Ja turēsit suni pie pavadas, tas jūs brīdinās par briesmām, bet jūs varat arī pievilkt to cieši, lai aizsargātu. Cilvēks un suns cieši kopā, visticamāk, neizskatās pēc kalnu lauvas upura.

Praktiska informācija par kalnu lauvu uzbrukumiem

Es saprotu, ka kalnu lauvas ir biedējošas. Vai tam vajadzētu atturēt jūs no pārgājieniem vai baudīšanas brīvā dabā? Noteikti nē. Ja lasāt šo rakstu, jums ir instrumenti, lai veiksmīgi sadzīvotu ar kalnu lauvām tuksnesī. Ja vēlaties iegūt empīrisku informāciju par savām iespējām, tas ir diezgan interesanti.

 • No 1986. līdz 2014. gadam tādas bija tikai 14 pārbaudīti kalnu lauvu uzbrukumi cilvēkiem Kalifornijā.
 • Jums ir daudz lielāka iespēja iet bojā, braucot uz taku, jo katru gadu mehānisko transportlīdzekļu avārijās iet bojā 36 000 amerikāņu.
 • Jums ir arī lielāka iespēja netīši saindēt sevi, jo no tā mirst 42 000 amerikāņu. Esmu pārliecināts, ka esmu pietuvojies, dzerot degvielas uzpildes stacijas kafiju tajos agros rīta pārgājienos.

Vāka foto no Džastins Kurpnieks

Saistītie ceļveži

Populāri raksti