Kā tikt galā ar “narcistisko māti” — Talkspace

1
Kā tikt galā ar “narcistisko māti” — Talkspace

Kā atgūties no sekām, ko rada māte ar narcistiskiem personības traucējumiem

Neatkarīgi no tā, vai jums ir darīšana ar narcistisku tēvu vai māti, atveseļošanās no narcistiskas vardarbības prasa laiku un pacietību. Neatkarīgi no tā, kā jūs šodien jūtaties par savām pagātnes vai pašreizējām attiecībām ar māti, neatkarīgi no tā, vai viņai ir NPD vai nav, jūsu pieredze ir likumīga. Jums jāzina, ka ir pilnībā iespējams atgūties no sekām, ko audzināja māte ar narcistiskiem personības traucējumiem.

Uzziniet vairāk, lai viņu saprastu

Kad jūs saprotat, kāpēc jūsu māte uzvedas tā, kā viņa uzvedas, jūs varētu atklāt, ka jūs sākat sāpināt mazāk un darboties labāk. Veltiet laiku, lai izglītotu sevi par to, kas patiesībā ir narcisms. Uzziniet par izplatītākajiem nepareizajiem priekšstatiem par NPD.

Atgriezieties prātā un apzināti identificējiet narcistisko vardarbību, ko jūs cietāt savas mātes NPD dēļ. Izprotiet, kā viņa ietekmēja jūsu domas, uzskatus un uzskatus.

Uzziniet par dažādiem narcisma izpausmes veidiem bērnu audzināšanā un pajautājiet sev, ko jūsu mātei noteikti ir piedzīvojusi.

Meklējiet palīdzību

Atgūšanās no mātes ar NPD audzināšanas prasa laiku, taču tas var būt gandarīts un atjaunojošs. Terapija jums iemācīs, ka jūsu pagātne nenosaka jūs šodien. Dziedināšana notiks, ļaujot jūsu pašcieņai uzplaukt, jūsu drošības un labklājības sajūtai uzplaukt un jūsu pārliecībai celties kā nekad agrāk. Nepieciešamās palīdzības saņemšana ir vienkārša. Jums vienkārši jāsper šis pirmais solis un jāsazinās ar tiešsaistes terapeitu vai citu garīgās veselības speciālistu, kurš var jums palīdzēt dziedināšanā.

“Darbs ar garīgās veselības speciālistu, kuram ir pieredze šajā jomā, ir neticami svarīgs. Mācīšanās veidot veselīgākas robežas un atpazīt nodarītās sāpes palīdzēs jums virzīties uz priekšu no vecāku ar NPD ietekmes.

Talkspace terapeits Minkyung Chung, MS, LMHC

Mācīšanās, kā tikt galā ar bērnību, kuru skārusi mātes narcistiskā personības traucējumi, lielā mērā ir saistīta ar piedošanu. Izpratne par mātes ar narcistiskiem personības traucējumiem pazīmēm ir pirmais solis, ko varat spert ceļā uz savu dziedināšanu. Lai kāda būtu situācija pagātnē, uzticieties, ka šodien ir jūsu diena, lai virzītos uz gaišāku, laimīgāku nākotni.