Kā pārbaudīt, vai takā nav ugunsgrēki

1
Kā pārbaudīt, vai takā nav ugunsgrēki

Kā pārgājiena cienītājs mūsdienās arvien vairāk kļūst par savvaļas ugunsgrēkiem. Tāpat kā lielākajā daļā pārgājienu lietu, sagatavošanās un informētība palīdz droši cīnīties ar ugunsgrēkiem. Vispirms jūs vēlaties uzzināt, vai jūsu pārgājienā nav izcēlies ugunsgrēks. Un, kad esat ceļā, jūs vēlēsities zināt, kā tikt galā ar ugunsgrēkiem, kas uznirst. Šajā rokasgrāmatā mēs to visu apskatīsim.

Liels paldies maniem daudzajiem draugiem no CalFire un ASV meža dienesta, kuri dalījās savā gudrībā un ieskatā par šo ceļvedi.

Vai manā pārgājienā ir ugunsgrēks?

Apple Fire TV

Izplatīts scenārijs ir tāds, ka televizorā redzat ugunsgrēku un neesat pārliecināts, vai tas ietekmēs jūsu pārgājienu. Savvaļas ugunsgrēkiem bieži ir vispārīgi nosaukumi, piemēram, “Apple Fire”, kas neko daudz nepasaka par to, kur tas atrodas. Pirmā lieta, ko es parasti daru, ir pārbaudiet Inciweb vietni lai redzētu, kādi ugunsgrēki tagad notiek.

Inciweb vietne
The Inciweb vietne ļauj pārlūkot karti, lai redzētu, kādi ugunsgrēki vai citas dabas katastrofas notiek. To pārvalda ASV meža dienests, un tā pamatā ir vairāku aģentūru dati.
Iniweb detalizētas informācijas lapa
Noklikšķinot uz detalizētas lapas, jūs iegūsit vairāk informācijas par ugunsgrēku. Pārbaudiet cilni “Slēgšana”, lai redzētu skarto zonu.

Ir svarīgi ņemt vērā, ka pat tad, ja jūsu pārgājiens neatrodas ugunsgrēka zonā, visa jurisdikcija var būt slēgta.

Ja jūsu ugunsgrēks nav Inciweb, nākamais solis ir pārbaudīt valsts un vietējās ugunsgrēku incidentu vietnes. Piemēram, Kalifornijā mums ir CalFire vietne kurā ir ugunsgrēki, kas var nenokļūt Inciweb (vismaz sākotnēji).

Tiklīdz uzzināšu, kur ir ugunsgrēks, es došos uz parka vai pašvaldības Twitter lapu un pārbaudīšu, vai nav slēgšanu un ugunsgrēka atjauninājumu. esMana pieredze liecina, ka Twitter parasti ir visjaunākā informācija par slēgšanu.

Sanbernardino mežs Twitter
Twitter ir lielisks veids, kā uzzināt par ugunsgrēka pašreizējo stāvokli, tostarp par slēgšanu.

Detalizēta meža ugunsgrēka izsekošana

Ja ir vēlme izrakties un detalizēti apskatīt ugunsgrēku, iesaku Caltopo.com, kas ir jaudīga kartēšanas vietne, ko bieži izmantoju, lai plānotu un analizētu pārgājienus. Caltopo ir slānis ar nosaukumu “Ugunsgrēka aktivitāte”, kuru varat ieslēgt un iegūt jaunākos ugunsgrēka ziņojumus uz jūsu izvēlētās kartes. Pēc tam varat pārklāt citus attēlus, piemēram, ikdienas satelīta fotoattēlus, kas ļauj redzēt, kur pūš dūmi, un pēc tam secināt iespējamo ugunsgrēka ceļu.

Caltpo Fire=izsekošana
Šajā CalTopo iestatījumā esmu pārklājis pašreizējo ugunsgrēka darbību uz ikdienas satelīta fotoattēla un pēc tam uz standarta kartes.
Caltopo uguns detaļa
Šajā skatā esmu pārklājis pašreizējo ugunsgrēka informāciju topogrāfiskās kartes augšpusē ar takām. Es redzu, kuras takas ir meža ugunsgrēkā un kuras nav.

Ugunsgrēka izsekošanas video

Atjaunināt!

Gaia uguns slānis
Gaia GPS ir jauns uguns slāņa pārklājums, kas ir patiešām viegli saskatāms un pārklāts uz taku kartēm. Parasti tas ir pieejams tikai ar maksas dalību, taču dažreiz tas ir pieejams sabiedrībai bez maksas.

Gatavojamies savvaļas ugunsgrēkiem jūsu pārgājienā

Cucamonga Peak pārgājiena atļauja
Aizpildot kaut ko tik vienkāršu kā bezmaksas atļauju takas galā, glābēji var zināt, ka esat uz takas ugunsgrēka gadījumā.

Es zinu, ka man tas nav jāsaka, bet es to darīšu. Ja apgabalā, kurā dodaties pārgājienā, ir aktīvs ugunsgrēks, neejiet. Un, kā jau minēju iepriekš, runājot par CalTopo, ja jūsu pārgājiens atrodas dūmu ceļā, atpūtiniet plaušas un dodieties kaut kur citur. Lūk, ko iesaku darīt, lai sagatavotos ugunsgrēkam pārgājienā.

 • Pirms dodaties pa durvīm, pārbaudiet parka vietni un nosacījumus (kā aprakstīts iepriekš).
 • Ja vietne vai Twitter minēja “izrakstīto apdegumu”, tie attiecas uz kontrolētu savvaļas ugunsgrēku, kas ar nolūku ir izcelts, lai atbrīvotu teritoriju. Tie parasti notiek mitrākos vai ziemas mēnešos, un jums ir jāizvairās no tiem tāpat kā no ugunsgrēka.
 • Nēsājiet līdzi InReach ierīci, kas ļauj sazināties ārzemēs, kur nav mobilo tālruņu. Ja tuvumā redzat ugunsgrēku vai lielu dūmu stabu, varat nospiest SOS pogu. No turienes jūs varat ziņot par ugunsgrēku un saņemt informāciju un evakuācijas ieteikumus no glābšanas koordinatoriem.
 • Cerams, ka pirms došanās ceļā esat apskatījis savu pārgājiena maršrutu kartē. Kad to darāt, apskatiet blakus esošās takas un izprotiet, pa kādiem alternatīviem maršrutiem varat izbraukt, ja iecerēto pārgājiena maršrutu aizsprosto ugunsgrēks.
 • Dabūt ugunskura atļauja ja plānojat izmantot plīti (pat mazos kempingos).
 • Ja izmantojat kempinga krāsni, pirms aizdedzināšanas pārliecinieties, vai tā atrodas uz līdzenas, cietas zemes.
 • Neradiet atklātu uguni mežā ārpus norādītajām ugunsdzēsības vietām.
 • Ja kāda iemesla dēļ jūs gaidāt glābšanu un sākat ugunsgrēka signālu, pārliecinieties, ka esat to izdarījis vismaz 10 pēdu attālumā no veģetācijas un vienmēr to kontrolējat. Viens no lielākajiem savvaļas ugunsgrēkiem Sandjego vēsturē Ciedru ugunstika iedarbināts no apmaldījušās mednieka signāla ugunsgrēka.
 • Ikreiz, kad jums ir iespēja reģistrēties brīvprātīgai atļaujai vai parakstīties taku reģistrā, dariet to. Ja jūs esat iesprostoti ugunsgrēkā, šī informācija palīdzēs informēt jūsu glābējus.
 • Klausieties šo REI aplādes sēriju vietnē Eagle Creek Fire. Podcast aplādei ir vairākas epizodes, un tā lieliski nosedz ugunsgrēku no visiem leņķiem, tostarp no ieslodzītajiem pārgājieniem.

Vai vēlaties redzēt meža ugunsgrēku vēsturi Kalifornijā? Šī ir vēl viena lieliska vietne, kas to vizualizē kartē (paldies Deividam C).

Kas notiek, ja savā pārgājienā redzu ugunsgrēku?

High Camp Wildfire
Kad redzat kaut ko līdzīgu, ir pienācis laiks doties ceļā. Neticams Apple Fire fotoattēls no High Camp no 13enman

Lieta, kas jādara, ir pēc iespējas ātrāk tikt ārā. Izkļūšana ārā var būt izaicinājums atkarībā no tā, kur atrodaties attiecībā pret ugunsgrēku. Jums būs jāsaglabā miers, jāizstrādā plāns un tad jākustas. Šādā situācijā InReach ierīce un SOS pogas nospiešana ir absolūti labākais, ko varat darīt. Jūs būsiet saistīts ar profesionāļu komandu, kas var jūs vadīt, pamatojoties uz reāllaika apstākļiem, un, iespējams, pat organizēt evakuāciju, ja tas ir lietderīgi. Ja jums nav InReach, tas būs nedaudz grūtāk.

 • Saprast Ugunsgrēku
  • Plānojiet atkāpties pretējā uguns virzienā. Dūmu kolonnas virziens parasti ir uguns virziens. Ziniet, ka, mainoties vējam, uguns virziens var mainīties, un jums būs jāpielāgojas.
  • Jūs ne tikai izvairāties no liesmām, bet arī no dūmiem, kas var jūs nogalināt.
  • Uzziniet, kā nolasīt dūmus, un mēģiniet izmantot šo informāciju, lai topogrāfiskajā kartē atrastu ugunsgrēku.
   • Gaiši vai balti dūmi parasti norāda uz ātri degošu degvielu, piemēram, zāli vai skrubi.
   • Tumšāki dūmi norāda uz smagāku degvielu, piemēram, kokmateriāliem.
   • Jo lielāka dūmu kolonna, jo lielāka uguns.
  • Uguns virzīsies augšup ātrāk nekā lejup. Kalnos uguns var izplūst pa teknēm un uz segliem, kur ir visspēcīgākais vējš.
  • Ņemiet vērā, ka stiprā vējā ugunsgrēki var pārvietoties ar ātrumu līdz 15 jūdzes stundā. Tas, iespējams, ir ātrāk, nekā jūs braucat ar velosipēdu. Lielākā daļa cilvēku dodas kalnup ar ātrumu aptuveni 1–2 jūdzes stundā un lejup ar ātrumu 2–3 jūdzes stundā.
 • Izkļūt no elles
  • Ja iespējams, dodieties pretējā virzienā pret uguni.
  • Nemēģiniet apsteigt uguni, ja vien tā nav jūsu vienīgā iespēja. Lielākā daļa nāves gadījumu savvaļas ugunsgrēkos notiek, mēģinot pārvarēt ugunsgrēku. Ja jums tas ir jāizmēģina, nometiet visus nevajadzīgos rīkus.
  • Mēģiniet virzīties paralēli ugunim un izkļūt no tā ceļa vai pat riņķot atpakaļ ap to.
  • Ja esat iesprostots uguns ceļā, mēģiniet atrast vietu, kur varat patverties. Jūs meklējat vietu, kur nav kur sadedzināt, piemēram, izcirtumu, akmeņainas vietas vai ūdeni.
  • Ja jūs varat pārvarēt grēdu un nolaisties no uguns, tas parasti ir labs gājiens.
  • Visdrošākā vieta, kur atrasties, ir aiz ugunsgrēka vietā, kur tas jau ir nodedzis. Uzmanieties no karstiem pelniem un gruzdošām vietām.
 • Zvaniet 911 un ziņojiet par ugunsgrēku, kad esat atgriezies drošībā.

Lielākajā daļā ugunsdzēsēju nāves gadījumu … neveiksmīgā stratēģija ir bijusi mēģināt bēgt no uguns un turpināt skriet, līdz izsīkums vai uguns frontes starojuma siltuma slodze nokrīt upuri un ļauj liesmas frontei pāriet viņam vai viņai. Austrālijas mežu izpētes ziņojums par ugunsgrēkiem

Mans meža ugunsgrēka stāsts

Kas notiek, ja mani aizķers ugunī

Wild Fire Wildfire Jungle
Vai tu izskrietu tam cauri? Tas varētu būt labākais risinājums izdzīvošanai.

Pieņemsim, ka notiek sliktākais, un jūs esat iesprostoti. Labā ziņa ir tā, ka daudzi cilvēki ir izdzīvojuši šajā situācijā, un arī jums ir iespēja izdzīvot. Atslēgas vārds ir “iespēja;” cilvēki arī ir miruši, izmantojot šīs metodes. Bet, ja no liesmām nevar izbēgt, ir laiks sākt cīnīties.

Izdegiet drošības zonu

Nokļūstot ugunsgrēkā, daži indiāņi “izdedzināja” drošības zonu. Ideja ir tāda, ka jūs nodedzinat daļu savvaļas un patveraties tajā, lai tad, kad ierodas galvenais kūlas ugunsgrēks, jūsu izdegušajā vietā nebūtu degvielas. Tā ir iespēja lietot uzmanīgi; jūs nevēlaties izraisīt jaunu ugunsgrēku. Bet, ja domājat, ka varat to panākt, un apgabals, kurā atrodaties, noteikti nodegs, tas ir gudrs risinājums. Cerams, ka jums ir līdzi ugunsdzēsības materiāli. Un, protams, pārliecinieties, ka atrodaties pret vēju no apgabala, kuru vēlaties sadedzināt.

Izlauzties cauri ugunij

Ideja ir tāda, ka, skrienot cauri liesmas priekšējai daļai, jūs samazinat iedarbību un ātri nokļūstat drošā izdegušajā zonā aiz uguns. Ideālā gadījumā jūs virzīsities uz uguns malu vai vietu, kur nav intensīvas degvielas un liesmu (piemēram, izcirtums), un izlauzīsities cauri uguns sienai. Tas varētu šķist traki, taču cilvēki ir izdzīvojuši, lai arī ar nopietniem apdegumiem, izmantojot šo metodi.

Hunker Down

Ja liesmas aprīs jūsu atrašanās vietu un jūs nevarat izkļūt no tās, jūsu rīcība ir nokļūšana.

 • Mēģiniet patverties aiz ainavas vai tās iekšpusē, kas nedeg kā laukakmeņi vai akmeņi. Izvairieties no visa, kas var aizdegties ne tikai no liesmām, bet arī no liela karstuma.
 • Ja jums ir apģērba iespējas, mēģiniet izvairīties no sintētikas, kas var aizdegties vieglāk nekā lielākā daļa dabisko šķiedru. Ja jums ir ūdens, samitriniet drēbes.
 • Ja uguns pārņems jūs, gulieties uz zemes un, ja iespējams, pārklājieties ar neuzliesmojošiem gružiem, piemēram, netīrumiem. Ugunsdzēsēji liesmojošos ugunsgrēkos izdzīvojuši, turoties zem ugunsdzēsēju patversmes. Visticamāk, ka jums nebūs līdzi ugunskura, taču visu, ko varat darīt, lai improvizētu, ir vērts mēģināt.
 • Izrok caurumu sejai un turiet degunu un muti netīrumos. Necelieties augstu un neieelpojiet pārkarsētu gaisu; tu nomirsi.

Ja redzat atklātu ugunskuru

Atstāj ugunskuru
Dažos primitīvos kempingos ir uguns gredzeni un ir atļauti atklāti ugunskuri. Pirms došanās prom, pārbaudiet apgabala noteikumus. Fotoattēls Pamest NP

Ne visi atklātie ugunskuri ārzemēs ir nelikumīgi, tas ir atkarīgs tikai no jūsu atrašanās vietas. Bet ugunsbīstamība var būt milzīga, it īpaši, ja apstākļi ir ļoti sausi. Un pat tad, ja ugunskurs nav nelikumīgs, vairums cilvēku ar labiem nodomiem vienkārši nesaprot ar to saistīto risku. Skumjš fakts ir tāds lielākā daļa kūlas ugunsgrēku sākas no kūlas ugunsgrēkiem.

Kad nomalē sastapos cilvēkus ar atklātiem ugunskuriem, sasveicināšos un sākšu draudzīgu sarunu. Tad jautāju par viņu nodomiem ar uguni. Šis ir piemērots brīdis, lai aktualizētu faktu, ka lielākā daļa savvaļas ugunsgrēku izceļas no kūlas ugunsgrēkiem, un lūgt viņus nodrošināt, lai uguns pilnībā nodzēstu. Un, ja viņu ugunsgrēks ir nelikumīgs, varat arī uzmanīgi izcelt šo jautājumu. Lielāko daļu laika, kad tas notiek, cilvēki ļoti atvainojas un neapzinās, kāda ir situācija.

Man ir bijusi tikai viena reize, kad cilvēki uzzināja, ka ugunsgrēks ir nelikumīgs, bet nevēlējās to nodzēst. Es beidzu doties pārgājienā, zvanot 911 un ziņojot par to. Man bija vienalga, cik daudz viņi teica, ka viņi to kontrolē. Ugunsgrēks apdraudēja cilvēku dzīvības, un tā ir problēma.

Un dažreiz jūs saskaraties ar pamestu ugunskuru vai gruzdošu uguni. Lai to nodzēstu, aplejiet to ar ūdeni vai netīrumiem un ar kociņu samaisiet ogles un netīrumus. Noskrāpiet visas ogles no degošas malkas un nodzēsiet tās. Tad apglabājiet visu.

90% no visiem savvaļas ugunsgrēkiem izraisa cilvēki – Nacionālā parka dienests

Saistītie ceļveži

Populāri raksti