Kā novērst pārtikas izraisītas slimības — veselīgs mājas pavārs

2
Kā novērst pārtikas izraisītas slimības — veselīgs mājas pavārs

Šī ir Emīlijas D. viesa ziņa.

Emīlija ir digitālā satura speciāliste, kas strādā par mārketinga komandas paplašinājumu KBG Injury Law — juridiskajā birojā par miesas bojājumiem, kas ir pārstāvējis klientus Pensilvānijas centrālajā daļā vairāk nekā 30 gadus.

Šajā ziņā var būt ietvertas saistītās saites, kas nozīmē, ka es varu saņemt nelielu komisijas maksu bez maksas, ja veiksiet pirkumu, izmantojot saiti

Kā novērst pārtikas izraisītas slimības

Pārtikas izraisītas slimības var būt no nepatīkamām līdz nopietnām. Lielākajai daļai no mums ir bijuši pārtikas saindēšanās gadījumi, kas var izraisīt vemšanu vai papildu apmeklējumus vannas istabā. Bet pārtikas izraisītas slimības var būt arī nopietnas, kā rezultātā katru gadu tiek hospitalizēti 128 000 un mirst 3000 cilvēku. Aptuveni 1 no 6 amerikāņiem katru gadu saslims ar pārtikas izraisītām slimībām. Par laimi, ir vienkāršas un vienkāršas darbības, ko varat veikt, lai novērstu pārtikas izraisītas slimības. No pārtikas izvēles līdz ledusskapja tīrīšanai, šeit ir daži vienkārši padomi, kā novērst pārtikas izraisītas slimības.

Pievērsiet uzmanību kvalitātei

Pērkot dārzeņus, meklējiet svaigākos zaļumus un izvairieties no iepriekš sagrieztiem salātu maisījumiem. Lai gan tie var būt ērti, salātu zaļumi ir atbildīgi par lielāko daļu no pārtikas izraisītām slimībām. Veselu salātu galviņu pirkšana ir drošāka, jo tiek samazināts pārstrādes apjoms.

Saldētai pārtikai, pārliecinieties, ka iepakojumi nav bojāti vai atvērts. Pērkot svaigu gaļu, jautājiet miesniekam, kā droši pagatavot gaļu, un pievērsiet uzmanību jebkādām dīvainām krāsām vai smaržām. Konserviem un pieliekamā skavām nedrīkst būt iespiedumi, un vienmēr pārbaudiet derīguma termiņu!

Saglabājiet savu gatavošanas vietu tīru

Ēdienu gatavošana var būt nekārtīga, it īpaši, ja vienlaikus gatavojat vairākus ēdienus. Virtuves tīrības uzturēšanai ir liela nozīme pārtikas izraisītu slimību novēršanā. Strādājot ar jēlu gaļu, norādiet noteiktus griešanas dēļus mājputnu gaļai, cūkgaļai un jūras veltēm un turiet šīs sagatavošanas vietas atsevišķi no dārzeņiem. Pārtikas atdalīšana pēc veida ir vienkāršs veids, kā novērst savstarpēju piesārņojumu.

Izmantojiet dažādus traukus un rūpīgi nomazgājiet visus dārzeņus. Dezinficējiet sagatavošanas vietas, tostarp izlietnes un darba virsmas, un noteikti nomazgājiet rokas!

Ziniet pareizo temperatūru

Ir svarīgi zināt, kādu temperatūru iestatīt ledusskapī, cik ilgi gatavot gaļu un kad izmest saldētu pārtiku. Ja raizējaties par drošu gaļas gatavošanu, izveidojiet resursu sarakstu un pielīmējiet to pie ledusskapja kā atgādinājumu. Maltā gaļa jāgatavo līdz 160 ° F, mājputnu gaļa jāgatavo līdz 165 ° F, savukārt svaigas gaļas steiki, karbonādes un cepeši ir droši 145 ° F temperatūrā.

Esiet droši par ātrās ēdināšanas iespējām

Neatkarīgi no tā, vai ieturat vakariņas piebraucamā vietā vai sēdāt restorānā, ņemiet vērā, cik tīra ir iestāde un ievēroti drošības protokoli. Ja vieta, kur jūs sēžat, šķiet netīra, pastāv liela iespēja, ka arī virtuve ir netīra. Jūs varat arī meklējiet restorāna veselības rādītājus un uzziniet, vai viņiem nav bijuši kādi veselības kodeksa pārkāpumi.

Ja atvedat pārtiku mājās, pārpalikumus uzglabājiet pareizi. Uzsildot ēdienu, noteikti uzsildiet to līdz vajadzīgajai temperatūraiun pēc trīs līdz četrām dienām sasaldējiet vai izmetiet atdzesētas pārpalikumus.

Nomazgā rokas

Nav svarīgi, vai jūs tīrāt ēdienu, ja rokas ir netīras! Saskaņā ar Pasaules Veselības organizācijas datiem roku mazgāšana ir vissvarīgākais profilakses pasākums mikrobu izplatība. Īpaši, ja strādājat ar gaļu vai svaigiem produktiem, pirms apstrādes un gatavošanas procesa laikā noteikti nomazgājiet rokas. Roku mazgāšana ir vienkāršs, bet ārkārtīgi efektīvs veids, kā novērst pārtikas izraisītas slimības.

Droši ēst

Dažreiz ir pārtikas izraisītas slimības no patērētāja rokām, piemēram, ja pārtika ir piesārņota ražošanas laikā. Taču lielāko daļu laika mēs varam veikt mazas un vienkāršas darbības, lai aizsargātu savas ģimenes un virtuves. Pārtikas izraisītu slimību profilakse ir saistīta ar iespējamo apdraudējumu apzināšanos un atbilstošu reaģēšanu. Mazgājot rokas, uzturot virtuvi tīru un gatavojot ēdienu pareizā temperatūrā, jūs varat ievērojami samazināt iespēju saslimt ar pārtikas izraisītām slimībām.