Kā noteikt, vai takā ir sniegs – HikingGuy.com

1
Kā noteikt, vai takā ir sniegs – HikingGuy.com
Šajā rokasgrāmatā
 • SNODAS sniega dziļuma karšu pārklājumu izmantošana
 • Izpratne par sniega un kalnu laikapstākļiem
 • Jaunāko satelīta fotoattēlu pārklāšana kartē
 • Kā pārbaudīt lavīnu risku
 • Vietējo taku apstākļu avoti
Sekojiet
HikingGuy
Ikmēneša biļetens


Vairāk iespēju

Katru ziemu es saņemu ļoti daudz e-pasta ziņojumu ar jautājumu, vai takās, kurām veidoju ceļvežus, ir sniegs. Atbilde ir tāda, ka es parasti nezinu apstākļus, ja vien neesmu tur nesen bijis, un, ja vien pats tur nebrauc, nav iespējams precīzi zināt apstākļus. Taču ir daži augsto un zemo tehnoloģiju veidi, kā izdarīt izglītotus minējumus par sniega un taku apstākļiem, ko izmantoju visu laiku. Tas nav ideāls, taču kopumā tas sniegs jums labu priekšstatu par to, vai jūsu pārgājiena takā būs sniegs.

Pat pieredzējuši ceļotāji ziemas apstākļos mirst pārgājienos. Neatkarīgi no tā, vai meklējat sniegu vai izvairāties no tā, dodieties pārgājienā atbildīgi un savu iespēju robežās. Vispirms iegūstiet pieredzi pārgājienos sniegā pa vieglām takām. Sagatavojieties visiem apstākļiem, izprotiet riskus (piemēram, lavīnu zonas) un izmantojiet pareizo aprīkojumu. Neviena pārgājiena dēļ nav vērts riskēt ar savu dzīvību.

Pārbauda, ​​vai uz takas nav sniega

Pagātnes un nākotnes laika ziņas

Pirmā un vienkāršākā lieta ir pārbaudīt laikapstākļus. Ja jūsu pārgājiena vietā snieg, iespējams, ka tur ir sniegs. Ja redzat sniegu, kas ir pārvietots gar šo apgabalu, atrodiet vēsturisko radaru pār jūsu pārgājiena apgabalu un pārbaudiet, vai sniegs ir nobraucis pāri.

Caltopo nesenie nokrišņi
The bezmaksas CalTopo vietne piedāvā 24 un 48 stundu sniega pārklājumus, lai jūs varētu redzēt, cik daudz svaiga sniega uzsnidzis. Vienkārši ieslēdziet to panelī ekrāna labajā pusē.
Caltopo sniega prognoze
CalTopo piedāvā arī sniega prognozi dažādos intervālos. Tas nav ļoti skaists, bet tas paveic darbu.
Gaia sniega prognoze
The GaiaGPS vietne un lietotne piedāvā sniega prognozi, ko varat pārklāt uz taku kartēm. Diemžēl tam ir nepieciešama augstākās klases dalība, taču tā ir vienkāršāka vizualizācija nekā CalTopo iestatīšana.

Ja vēlaties iegūt augstākās kvalitātes Gaia GPS dalību, HikingGuy lasītāji saņem atlaidi. Vienkārši apmeklējiet manu rīku lapu, lai iegūtu saiti.

Es arī iesaku pārbaudīt laikapstākļus, lai redzētu virsotnes vai maksimālos jūsu pārgājiena augstumus. Lielākā daļa meteoroloģisko staciju atrodas apdzīvotās vietās, tāpēc var būt grūti atrast laikapstākļus ārzemēs.

Atrodiet skatu punktu

Šī ir diezgan zemu tehnoloģiju pieeja, un tā ne vienmēr būs piemērojama jūsu pārgājienā, taču, veicot vizuālu apgabala skenēšanu, parasti var iegūt priekšstatu par sniega segu. Kalifornijas dienvidos ir daudz skatu punktu, kas ļauj redzēt augstos kalnus. Ja viņiem ir sniegs, iespējams, ka tas būs arī jūsu pārgājienā.

La Skyline kalni2
No daudziem Dienvidkalifornijas punktiem var redzēt kalnus.

Ja nedzīvojat tuvu apgabalam, kurā meklējat sniegu, meklējiet vietu Instagram. Ja apgabalā ir sniegs, varat būt diezgan pārliecināts, ka cilvēki ievieto attēlus.

NOAA SNODAS

The NOAA piedāvā sniega datu kartes slāni, ko sauc SNIEGS, sniega datu asimilācijas sistēma. Īsumā, tie ir dati, kas paredz sniega dziļumu virs ASV. Tas ir balstīts uz izsmalcinātu datora modeli, kas “integrējas[s] sniega dati no satelīta un gaisa platformām un zemes stacijām. Tas ņem vērā daudzus faktorus, tostarp cietos un šķidros nokrišņus, temperatūru, sniega kušanu, sniega pūšanu un esošo sniega segu. Sniega dziļums ir pieejams kā krāsu kodēti dati, ko lietotāji var pārklāt savās kartēs. Tas tiek atjaunināts ik pēc 24 stundām. Savos anekdotiskajos novērojumos esmu pamanījis, ka tas ir diezgan precīzs, it īpaši, ja to izmanto kopā ar augstas izšķirtspējas satelīta fotoattēliem (vairāk vēlāk). Jūs varat dziļi ienirt SNODAS modelī šeit.

Jūs varat redzēt SNODAS sniega kārtu darbībā uz USDA meža dienesta karte šeit.

SNODAS modelis nav labs, lai ņemtu vērā ēnu un saules iedarbību. Parasti izmantojiet to kā ceļvedi un ziniet, ka uz ziemeļiem vērstajās nogāzēs parasti būs daudz vairāk sniega ilgāk nekā nogāzēs, kas pakļautas saulei.

Gaia GPS SNODAS sniega slānis

Gaia GPS ir navigācijas rīks un lietojumprogramma ar tīmekļa, iPhone un Android versijām. Tā ir jaudīga navigācijas sistēma, kas arī ļauj pārbaudīt sniega segumu, ja jums ir premium abonements. SNODAS sniega kārtu var pievienot jūsu kartei. Vienkārši novietojiet to virs citiem kartes slāņiem un pielāgojiet necaurredzamību, lai redzētu, vai takā nav sniega.

Gaiagps sniega slāņi
Ja paskatās augšējā kreisajā stūrī uz manas kartes slāņiem, jūs varat redzēt, ka esmu pievienojis “Sniega dziļumu”, kas iegūts no NOAA SNODAS datiem. Sniega datu slānis pārklāj taku karti, un esmu pielāgojis necaurredzamību, lai varētu redzēt abas kartes.
Gaiagps sniega slāņa detaļa
Šeit es esmu pietuvinājis, un jūs varat redzēt pārklājumu virs takas detaļas. Kreisajā pusē esošā atslēga norāda, cik daudz sniega ir uz zemes.
Ekrānuzņēmums 2019 12 02 Plkst.11.42.19
Lūk, Santjago virsotne (redzama video) pēc dažām sniega kušanas dienām. Es tikko vakar devos pārgājienā un varu apstiprināt, ka sniega seguma karte šeit ir ļoti precīza. Virsotnē bija apmēram 3 collas sniega, par ko liecina zaļais sniega segums šeit.

CalTopo pielāgotais SNODAS sniega slānis

Ja jums nav augstākās klases Gaia GPS dalības, varat iegūt tos pašus datus, izmantojot bezmaksas CalTopo vietne. Tas nav tik elegants, bet tas ir triks. Jums tikai nedaudz jāveic iestatīšana.

Caltopo Pievienot jaunu slāni
Galvenajā Caltopo ekrānā noklikšķiniet uz “Jauns slānis” un “Pielāgots avots”.
Caltopo sniega iestatījumi
Izmantojiet šos iestatījumus pielāgotajam slānim, pēc tam saglabājiet.
 • Veids: WML
 • Vārds: Ko vien vēlaties
 • URL veidne: https://idpgis.ncep.noaa.gov/arcgis/rest/services/NWS_Observations/NOHRSC_Snow_Analysis/MapServer/export?dpi=96&transparent=true&format=png8&layers=show:3&bbox={left},{},{} {top}&bboxSR=102100&imageSR=102100&size={tilesize},{tilesize}&f=image
 • Pārklājums: Jā
Caltopo sniega slānis
Jaunais slānis (neatkarīgi no tā, kā jūs to nosaucāt) tiks parādīts labajā pusē.
Caltopo sniega slānis. Onjpg
Ieslēdzot to, jūs iegūsit sniega pārklājumu. Ņemiet vērā, ka tas nav tik gluds kā GaiaGPS, un jūs nevarat pielāgot necaurredzamību. Bet sniegu var redzēt.

Varat izveidot bezmaksas CalTopo kontu un saglabāt SNODAS slāni, lai tas vienmēr būtu pa rokai.

CalTopo SnoTel stacijas

ASV Lauksaimniecības departamentam ir arī vairāk nekā 800 attālās sniega mērīšanas sistēmas ūdensšķirtnēs visā ASV SnoTel. Vēlāk varat skatīt katras stacijas rādījumus CalTopo, izmantojot iebūvētos SnoTel datus. Vienkārši noklikšķiniet uz slāņa un pēc tam noklikšķiniet uz vienas no stacijām kartē, lai uzzinātu, ka pēdējo 1–7 dienu laikā ir sniguši.

Caltopo Snotel
Apakšējā grafikā ir redzams pēdējā snigšanas sniega biezums.

CalTopo jaunākā satelīta fotogrāfija

Vēl viens lielisks veids, kā veikt sniega izlūkošanu, ir pārbaudīt nesen uzņemtu satelītfoto apgabalu, kurā vēlaties doties pārgājienā. Par laimi CalTopo integrē augstas izšķirtspējas Sentinel satelīts attēli, kas tiek atjaunināti katru nedēļu. Es parasti pārklāju satelīta attēlu uz takas kartes. Ja ir mākoņu sega, attēli nav tik noderīgi, taču ir pēdējo nedēļu arhīvs, kurā varat arī meklēt.

Caltopo Pievienot sestdienas attēlu
Pārgājienu takas kartes augšpusē varat pārklāt neseno satelīta fotoattēlu un pēc tam pielāgot necaurredzamību.
Caltopo = sniegs Takā
Šeit ir satelīta fotogrāfija, kurā redzams sniegs uz takām.
Caltopo sniega detaļa
Varat tuvināt taku un redzēt konkrētas teritorijas, kuras ir vai nav segtas.

sniega vērtētājs

Snowevaluator ekrānuzņēmums
snowEvaluator ir bezmaksas rīks, kura pamatā ir Google Maps un Sentinel satelītattēli.

sniega vērtētājs ir bezmaksas opcija, kas tika izveidota uz Earth Engine Apps platformas. Tas izmanto iknedēļas Sentinel attēlus un pēc tam pārvērš sniega segu neīsti sarkanā krāsā, tāpēc sniegu ir vieglāk atšķirt no mākoņiem. Tas arī uzņem satelītattēlus ar vismazāko mākoņu daudzumu, kam vajadzētu palīdzēt uzlabot precizitāti.

Vietējie ziņojumi un attēli

Sniega ziņojumi vietnē Reddit
Jaunākie taku pārskati ir lieliski piemēroti, lai uzzinātu, kā takas patiesībā izskatās. Šeit es pārbaudu attēlus un ceļojumu pārskatus par Dienvidkalifornijas pārgājienu grupu vietnē Reddit.

Kartes skatīšanās ar sniega datiem ir noderīga, taču tā nesniedz informāciju par takas un sniega stāvokli. Tāpēc cenšos atrast pēc iespējas vairāk vietējos informācijas avotus, un, ja neatrodu, jautāju sabiedrībai. Katram apgabalam ir savas vietas, kur tas pulcējas tiešsaistē, lai kopīgotu, tāpēc, iespējams, jums būs jāveic meklēšana, lai tās atrastu. Izmantojot reģionu un “pārgājiena atskaiti” vai “takas atskaiti”, jūs varat sasniegt lielāko daļu ceļa. Dažas meklēšanas vietas ir:

Pat ja taka izskatās īstenojama, ceļi var būt slēgti. Neaizmirstiet pārbaudīt vietējos avotus par ceļu slēgšanu.

Ātra piezīme par lavīnām

Izpratne par lavīnām pati par sevi ir vesela zinātne, un es neiedziļināšos, taču ir ātrs rīks, ko varat izmantot, lai pārliecinātos, ka jūsu pārgājienā nav lavīnu riska.

Ekrānuzņēmums 2019 12 03 Plkst. 05.56.21
CalTopo ir reljefa ēnojuma funkcija, kas apzīmē stāvus apgabalus, kas var radīt lavīnu risku.

Kad zināt, cik daudz sniega ir uz zemes, varat apskatīt stāvus posmus gar savu taku. Tumšākās reljefa daļas (no oranžas līdz purpursarkanai) ir stāvākās. Ja jūsu taka iet zem šīm nogāzēm vai uz tām, pastāv potenciāls lavīnas risks. Ņemiet vērā, ka šīs gradienta vizualizācijas ir balstītas uz pacēluma modeli un ne vienmēr atspoguļo fiziskas pazīmes, kas var arī palielināt lavīnas risku. Ja uz zemes jau ir daudz sniega, jauns sniegs var palielināt lavīnas iespējamību.

Lielāko daļu lavīnu izraisa upuris, tāpēc ir svarīgi zināt, kādus apstākļus meklēt. Ja jums nav pieredzes ziemas pārgājienos, vislabāk ir izvairīties no lavīnu vietām, līdz jums ir vairāk prasmju. Es ļoti iesaku šī Brūsa Trempera grāmata ja vēlaties uzzināt vairāk par lavīnām.

Pārbaudiet Avalanche.org lai pārgājiena tuvumā atrastu ziņojumus par vietējām lavīnām.

Saliekot to visu kopā

Šeit ir norādīta darbplūsma, ko izmantoju, lai noteiktu, vai takā ir sniegs un ko tad darīt.

 1. Iegūstiet pēc iespējas vairāk datu (izmantojot iepriekšējās metodes), lai noteiktu, vai manā pārgājienā ir sniegs un kur.
 2. Ja maršrutā ir sniegs, pārbaudiet lavīnas risku.
 3. Pārbaudiet gaidāmos laikapstākļus un pārliecinieties, ka nenāk vairāk sniega.
 4. Izlemiet “iet vai neiet” pārgājienam. Ja es varu iziet taku ar mikrosmailēm un nav acīmredzamas briesmas, es iešu. Citādi es zinu, ka tas vairāk būs alpīnisma vingrinājums, nevis pārgājiens.
 5. Ja tomēr dodos pārgājienā un apstākļi nav tādi, kādus gaidīju, es nebaidos apgriezties un piezvanīt. Es nekad nenostādu sevi situācijā, kad man ir jādara kaut kas bīstams.

Saistītie ceļveži

Populāri raksti