Kā izvēlēties pārgājienu zābakus

3
Kā izvēlēties pārgājienu zābakus

Salomon zābaki pārgājienā

Fotoattēlu autors Māla bankas ieslēgts Atbrīvojieties no šļakatām

Pareiza pārgājienu zābaku pāra izvēle ir viens no vissvarīgākajiem aprīkojuma pirkumiem, ko veiksiet gan ikdienas piedzīvojumiem, gan gariem ceļojumiem ar mugursomu. Lai padarītu situāciju grūtāku, ideāls pārgājienu zābaku pāris vienam cilvēkam var būt pilnīgi nepareizs pāris citam ceļotājam. Nav nekas sliktāks par lielisku pārgājienu, ko sabojā pārāk cieši, pārāk vaļīgi vai jūsu āra aktivitātēm nepiemēroti zābaki.

Labā ziņa ir tā, ka varat izvēlēties kādu no dažām iespējām, lai iegādātos ideālus apavus, un mēs palīdzēsim jums izvēlēties pārgājienu zābakus.

Var būt grūti izvēlēties pareizos pārgājienu apavus. Ticiet man, es esmu tur bijis un darījis to nepareizi. Es iegādājos manus pirmos pārgājienu zābakus, ņemot vērā cenu un to izskatu, kā rezultātā parādījās tulznas un izspiedās kāju pirksti pēc tam, kad es pavadīju visu vasaru, ciešot kopā ar tiem Kolorādo Rietumaļņu kalnos. Lai veikalā atrastu ērtu pāri, būs nepieciešami izmēģinājumi un kļūdas, taču, cerams, mēs spēsim novērst visas jums radušās neskaidrības, lai jau no paša sākuma jūs varētu meklēt pareizos zābakus.

Šajā ierakstā mēs palīdzēsim jums izvēlēties pārgājienu zābakus, izvēloties pareizo stilu jūsu plānotajām āra aktivitātēm un īsto materiālu jūsu vajadzībām. Turklāt mēs iekļaujam dažus padomus par to izmēģināšanu veikalā, lai pārliecinātos, ka tie ir pareizi.

dodieties ceļojumā ar mugursomu ar godalgotajiem ceļvežiem

Pareiza pārgājienu zābaku veida izvēle

Zema profila pārgājienu apavi

Vecie cilvēki varētu ņirgāties par domu valkāt pārgājienu apavus uz takas, taču nesitiet to, kamēr neesat to izmēģinājis. Ultravieglajiem un dienas pārgājieniem patīk zema profila pārgājienu apavu komforts. Viņiem ir dažas priekšrocības salīdzinājumā ar pārgājienu zābakiem:

 • elastīga starpzole papildu komfortam
 • vieglāki par pārgājienu zābakiem
 • labāka ventilācija, lai jūsu kājas nepārkarstu

Lai gan zema profila pārgājienu apavi (un taku skrējēji) ir viegli un elastīgi, tie upurē atbalstu un aizsardzību, ko iegūsit no zābakiem. Tāpēc pārgājienu apavi ir lieliski piemēroti labiekārtotām takām, kur nelīdzenā reljefā nav nepieciešams potītes atbalsts, taču, ja esat iesācējs mugursomā ar smagu somu, iespējams, vēlēsities kaut ko ar lielāku atbalstu un stabilitāti. Ja tomēr veicat maiņu, noteikti izmēģiniet tos dienas pārgājienos, pirms dodaties garā ceļojumā ar mugursomu.

Dienas pārgājienu zābaki

Dienas pārgājienu zābakiem ir vidēja līdz augsta piegriezuma potītes atbalsts, un tie ir paredzēti vienas dienas pārgājieniem vai īsākiem ceļojumiem ar mugursomu. Šeit ir dažas galvenās funkcijas:

 • potītes atbalsts, lai nodrošinātu stabilitāti un aizsardzību
 • stingrāka zole palīdzēs slīdēt pa nelīdzenu reljefu
 • augstāks griezums, lai jūsu zābakos neiekļūtu pēdas detrīts

Mūsdienīgiem dienas pārgājienu zābakiem nav nepieciešams gandrīz tik daudz laika, lai ielauztos, un tie piedāvā “zelta plaukstas” atbalsta un elastības zonu daudziem nogurdinošiem dienas pārgājieniem vai vieglākiem ceļojumiem ar mugursomu.

Mugursomas zābaki

Mugursomas zābaki ir īpaši izstrādāti, lai palīdzētu jums šķērsot nelīdzenu reljefu (tostarp ārpus takas), valkājot smagu somu. Varat sagaidīt dažas galvenās funkcijas:

 • ļoti stingra zole
 • izturīgi materiāli un dažas šuves, lai izturētu vairāku dienu pārgājienu elementus
 • biezas ārzoles aizsardzībai
 • lūpa uz zoles krampjiem vai sniega kurpēm

Visticamāk, jums tās būs jālauž apmēram nedēļu, pirms dodaties ar tiem ceļojumā, taču jūs saņemsiet atalgojumu ar ilgstošu mugursomas zābaku, kas ar vecumu kļūst mīkstāks.

Alpīnisma zābaki

Alpīnisma zābaki ir paredzēti skarbiem apstākļiem augstkalnu vidē. Viņiem parasti ir:

 • pat vairāk atbalsta potīti nekā pārgājienu zābaki
 • īpaši stingras zoles un lieliska saķere
 • minimālas šuves un materiāli necaurlaidībai
 • izolācija.

Šie zābaki var būt ļoti smagi, un tiem noteikti ir nepieciešams ielaušanās periods. Tāpēc, lai gan tie var šķist labs risinājums, tie patiešām ir nepieciešami tikai noteiktos piedzīvojumos, piemēram, ceļojot pa ledāju un sniegu.

Vairāk resursu

Pārgājienu zābaku materiāli: ko meklēt

Materiāli, no kuriem izgatavoti pārgājienu zābaki, būtiski ietekmē tā svaru, izturību, hidroizolāciju un elpojamību.

Āda

Āda jau sen ir bijusi viens no populārākajiem pārgājienu zābaku materiāliem, pateicoties tās elpojamībai un izturībai. Tomēr ne visas ādas tiek radītas vienādi.

Šķeltā āda parasti ir izgatavots gan no ādas, gan sintētikas, kas uzlabo ventilāciju un ir lētāks, taču tas nav tik labs ūdensizturībai vai izturībai.

Pilngraudu āda parasti izmanto mugursomām un alpīnisma zābakiem, jo ​​tie ir daudz izturīgāki un labāk izturīgi pret ūdeni, taču jūs upurēsit elpojamību un, iespējams, tie būs nedaudz smagāki.

Nubuka āda ir vienkārši pulēta pilngraudu āda, tāpēc tai ir līdzīgas pilngraudu ādas īpašības un tā ir arī nedaudz elastīgāka.

Neesiet satriekti ar dažādiem ādas veidiem. Split-grain ir lētāks, labāk ventilējams un vieglāks, tāpēc tas ir lieliski piemērots dienas pārgājienu zābakiem. Pilngraudu izstrādājumi ir izturīgāki un ūdensizturīgāki, tāpēc to bieži izmanto mugursomas zābakos.

Sintētisks

Sintētiskie materiāli, piemēram neilons un poliesters parasti tiek izmantoti mūsdienu pārgājienu zābakos. Sintētiskie zābaki parasti ir lētāki nekā ādas pārgājienu zābaki, kā arī tiem ir labāka ventilācija, tie ātrāk žūst, sver mazāk, un tiem ir īsāks ielaušanās laiks. Tomēr tās parasti nav tik ūdensizturīgas vai izturīgas kā āda, tāpēc tās var nodilt ātrāk.

Ūdensdrošs

Daudziem pārgājienu zābakiem un apaviem, kas tiek uzskatīti par ūdensizturīgiem, ir membrāna GoreTex vai notikums materiāls, kas atgrūž ūdeni. Kompromiss ir tāds, ka tie parasti ir mazāk elpojoši, un tas ir jāņem vērā, ja atrodaties karstā vidē. Neūdensizturīgi zābaki varētu būt labāki tuksnesī vai vasaras pārgājienos, kur negaidāt lietus, taču ūdensnecaurlaidīgi zābaki ir vislabākā izvēle vairāku dienu braucieniem, kur pārgājienā, iespējams, sastapsities ar ūdeni.

Kā izmēģināt pārgājienu zābakus

Pastaigas ar pārgājienu apaviem un to ērtumu ir ļoti svarīgi, lai tie būtu pareizi piemēroti. Konkrētāk, jūs vēlaties pārliecināties, ka papēdis ir pieguļošs un kāju pirkstiem ir vieta kustēties. Labs zābaku montētājs palīdzēs jums to atrisināt.

Šeit ir vēl dažas lietas, kas jāņem vērā, mēģinot uzvilkt pārgājienu zābakus:

 • Ņemiet līdzi pārgājienu zeķes uz veikalu. Šuves un zeķu biezums ietekmēs zābaku piegulšanu un to, vai ir kādi spiediena punkti.
 • Dažos veikalos, piemēram, REI, ir rampa, kuru varat izmantot lai nodrošinātu, ka jūsu pēda neslīd uz priekšu vai atpakaļ, arī paceļoties un nolaižoties.
 • Pārliecinieties, vai jūsu papēdis ir drošs un cieši pieguļ zābakam. Peldošs papēdis, kas berzē uz augšu ejot, ir drošs ceļš uz tulznāmno kuras jūs vēlaties izvairīties par katru cenu.
 • Atcerieties kustināt kāju pirkstus. Dienas gaitā jūsu pēdas parasti nedaudz pietūkst un aizņem vairāk vietas, tāpēc sašaurināts pirkstgals no sākuma ir sarkans karogs. Saspiestu purngalu kaste nav nekas tāds, ko jūs patiešām varat salabot vēlāk (un, runājot no personīgās pieredzes, tas liks jums atteikties no citādi lieliskā zābaku pāra).
 • Pievērsiet uzmanību tam, kā jūtas mežģīnes. Polsterētai mēlei vajadzētu ļaut ērti savilkt mežģīnes, nejūtot, ka tās iegraujas pēdā un potītē.
 • Neuztraucieties pārāk daudz par izmēra numuru uz bagāžnieka. Jūsu pārgājiena zābaku izmērs var atšķirties no jūsu parastā apavu izmēra, taču tam nav nozīmes. Svarīgi ir tas, lai zābaks jums būtu pareizi piemērots.
 • Nogādājiet tos testa braucienam. Pēc to iegādes aizvediet tos uz vietējo taku, valkājiet tos pa pilsētu un pievērsiet uzmanību tam, kā viņi jūtas, kad tos ielaužat. Ja kaut kas nešķiet pareizi, atnesiet to atpakaļ uz veikalu, lai saņemtu palīdzību, lai tās labāk pielāgotu. .

Kā rūpēties par pārgājienu zābakiem

Kad esat izvēlējies savu uzticamo pārgājienu zābaku pāri, ir svarīgi par tiem parūpēties, lai tie varētu jums noderēt daudzos turpmākajos ceļojumos.

Šeit ir daži veidi, kā rūpēties par pārgājienu zābakiem:

 • Pēc lietošanas noskalojiet tos ar ūdeni. Ja no zābakiem nokļūst dubļi, netīrumi un iestrēguši oļi, tie izskatās labi un darbojas labi. Ja izmantojat apavu tīrīšanas līdzekli, vēlreiz pārbaudiet, vai to var izmantot jūsu zābakiem, jo ​​dažas piedevas var sabojāt ādu un/vai ūdensnecaurlaidīgus slāņus.
 • Ja jūsu zābakiem ir pilnāda, izmantojiet ādas kondicionieri lai tie būtu mitri, nevis sausi un plaisāt. Zamšādai un nubuka ādai nav nepieciešams kondicionieris.
 • Nodrošiniet ūdensizturīgus zābakus kad sāc pamanīt, ka uz tiem vairs nekrīt ūdens — tas var notikt biežāk, nekā tu domā. Jūs pamanīsit lielu atšķirību ne tikai tajā, cik sausas paliek jūsu kājas, bet arī paši zābaki būs elastīgāki.

Lai gan pareizo pārgājienu zābaku pāra izvēle ir svarīga patīkamiem vienas dienas pārgājieniem un mugursomas braucieniem, ir svarīgi to nepārdomāt. Jau izmantotie pārgājienu apavi arī turpmāk palīdzēs jums izkļūt ārā un baudīt brīnišķīgu atpūtu brīvā dabā, un jūs varat tos uzlabot, kad sākat doties garākos, izturīgākos pārgājienos un ceļojumos ar mugursomu.

Savvaļas pārgājieni gida pārgājienu piedzīvojumi

Wildland Trekking ir Amerikas vadošais pārgājienu un mugursomu piedzīvojumu uzņēmums. Kopš 2005. gada mēs esam palīdzējuši saviem viesiem atvieglot tuksneša pieredzi visā ASV un pasaulē. Ar visaptverošiem ceļojumiem, ekspertu ceļvežiem, visaptverošām riska pārvaldības sistēmām, izcilām tiešsaistes atsauksmēm un gandrīz 100 000 viesu izmitināšanu, mēs piedāvājam kaut ko gandrīz ikvienam, kam patīk ceļot, izpētīt un doties pārgājienos.

MEŽA PIEDZĪVOJUMU EKSKURSES

PIEDZĪVUMI, VEIDOJOT MUMSSOMU VADĪTI: tie ir paredzēti cilvēkiem, kurus interesē autentiski tuksneša piedzīvojumi prom no ceļiem un pūļiem.

CEĻOJUMI: šajos novatoriskajos ceļojumos viesi dodas pārgājienā ar vieglām dienas paciņām un nometnēs satriecošās nomaļu vietās.

PĀRGĀJIENU TURĒJUMI UZ IEVIETOJUMU: šīs ekskursijas ir visaptverošas pārgājienu paketes ar izmitināšanu, pārsteidzošiem ikdienas pārgājieniem, ekspertu ceļvežiem, ēdināšanu, transportu un daudz ko citu!

KEMPINGU TURĒJUMI: uz kempingiem balstītas pārgājienu paketes sniedz visaptverošu pārgājienu pieredzi no labākajiem galamērķiem brīnišķīgās brīvdienās brīvā dabā.

LLAMA TREKS: unikāli, tuksnesī balstīti pārgājienu/kempinga piedzīvojumi, kuros mūsu draudzīgie lamu taku pavadoņi pārvadā lielāko daļu aprīkojuma un piederumu.