Kā izveidot un lejupielādēt Garmin pielāgotās kartes – HikingGuy.com

3
Kā izveidot un lejupielādēt Garmin pielāgotās kartes – HikingGuy.com
Šajā rokasgrāmatā
  • Pielāgotas kartes izveide atbilstoši jūsu vajadzībām
  • Pielāgotas kartes lejupielāde jūsu Garmin GPS
  • Basecamp izmantošana plānošanai ar pielāgotām kartēm
  • 3D pielāgota karšu skatīšana programmā Google Earth
Sekojiet
HikingGuy
Ikmēneša biļetens


Vairāk iespēju

Ja jums ir Garmin GPS ierīce, varat izveidot un lejupielādēt pielāgotas kartes savā ierīcē. Kad izmantojat CalTopo vietni, šīs pielāgotās kartes var būt gandrīz jebkas, ko varat iedomāties. Tas nozīmē, ka jums nav obligāti jāiegādājas Garmin GPS ar iekļautām kartēm, kā arī tas nozīmē, ka varat izveidot īpaši pielāgotas kartes, pamatojoties uz jūsu lietošanas scenāriju. Pielāgotas kartes ir pieejamas Garmin GPS ierīcēm jau labu laiku, taču process bija neveikls un tehnoloģiju ziņā smags. Mūsdienās, izmantojot CalTopo, pielāgotu karšu izveide ir pavisam vienkārša. Šajā rokasgrāmatā es jums parādīšu, kā izveidot kartes, lejupielādēt tās savā Garmin un skatīt tās programmā Google Earth, lai vizualizētu topogrāfiju.

Atjauninājums: tagad jums ir nepieciešams a CalTopo Pro konts lai šādā veidā izveidotu pielāgotas kartes. Ja jums ir nepieciešamas pielāgotas kartes, es uzskatu, ka tās ir abonēšanas maksas vērtas. Turklāt CalTopo ir spēcīgs rīks, kam, iespējams, ir daudz citu iespējamo lietojumu. Tāpēc es noteikti apsvērtu iespēju abonēt. Ja vēlaties to darīt bez maksas, varat izpildiet Garmin norādījumus šeit.

Garmin pielāgoto karšu video

1. darbība. Izveidojiet karti programmā CalTopo

Vispirms apmeklējiet bezmaksas CalTopo vietne un atrodiet apgabalu, kuram vēlaties izveidot karti.

Caltopo
CalTopo ir jaudīgs kartēšanas rīku komplekts, ko varat izmantot bez maksas.

Varat izpētīt CalTopo rīkus un slāņus viņu apmācības lapā.

Caltopo slāņi
Varat izvēlēties no daudziem karšu slāņiem, kā arī pārklāt kartes virs citām kartēm.

Programmā CalTopo varat izveidot simtiem karšu permutāciju. Mani favorīti ir:

  • MapBuilder Topo pamatslānis (ar daudzām takām) un skenēto topogrāfisko karšu pārklājums (40–50% necaurredzamība).
  • MapBuilder Topo pamatslānis un Forest Service 2016 pārklājums (40–50% necaurredzamība)
  • NPS apmeklētāju karte
Caltopo uz Kmz
Kad esat ieguvis vajadzīgo karti, dodieties uz Drukāt > Lejupielādēt KMZ
Caltopo Export Kmz iestatīšana
Izvēlieties saglabājamās kartes mērogu un robežas.

Pēc tam atzīmējiet, kur tiek saglabāts KMZ fails. Jūs to pārsūtīsit uz savu Garmin.

KMZ fails ir formāts, ko Garmin GPS ierīce nolasa kā pielāgotu karti.

Kas ir KMZ fails?

KMZ fails ir saspiests KML fails Google Earth norādītajā formātā. Tātad, kas ir KML fails? Tā ir kartes prezentācijas elementu kolekcija. Šo pielāgoto karšu gadījumā tā ir virkne JPEG attēlu failu, kuru platuma un garuma grādi ir saistīti ar katru stūri. Šīs koordinātas izmanto jūsu Garmin GPS, lai pārklātu attēlus, kad to aplūkojat ierīcē.

Kmz faila iekšpusē
Šeit ir KMZ, ko esmu atvēris programmā Google Earth. Kreisajā pusē esošajā sarakstā ir katra JPEG attēla flīze. Esmu izslēdzis vienu JPEG elementu, un jūs varat redzēt, ka tas pazūd no displeja.

Ja rodas problēmas ar pielāgoto karti (KMZ failu), kas nedarbojas jūsu Garmin GPS, pārliecinieties, vai neesat pārsniedzis nevienu no atrastajiem ierobežojumiem. šeit Garmin pielāgoto karšu vadlīniju lapā.

2. darbība. Lejupielādējiet savā Garmin GPS ierīcē

Otrais solis ir ļoti vienkāršs. Jūs vienkārši pārkopēsit KMZ failu no 1. darbības savā ierīcē. Tāpēc pievienojiet Garmin GPS datoram, uzgaidiet dažas sekundes, un tam vajadzētu parādīties kā diskdzinim ar nosaukumu GARMIN.

Garmin GPS USB režīms
Meklējiet ekrānā trīszaru USB simbolu, kas norāda, ka GPS ir USB režīmā.

Ja nevarat izveidot savienojumu ar Garmin, pārliecinieties, vai tas ir USB lielapjoma atmiņas režīmā.

Garmin pielāgoto karšu direktorijs
Kad GPS ir pievienots, kopējiet KMZ failu uz Garmin > CustomMaps mapi.

Un tas arī viss; tas ir jūsu ierīcē!

3. darbība. Skatiet pielāgoto karti savā GPS

Tāpēc šis solis var nedaudz atšķirties katrā GPS atkarībā no saskarnes. Dodieties uz savu karti vai iestatījumu lapu, pēc tam atveriet ekrānu Map Setup.

Garmin GPS konfigurēt kartes
Izvēlieties iespēju konfigurēt kartes.
Garmin GPS pielāgoto karšu izvēle
Kopā ar citām iebūvētajām kartēm jums vajadzētu redzēt “Pielāgotas kartes”. Izvēlieties to.

Vai vēlaties savā Garmin GPS ielādēt vispārīgas bezmaksas kartes veseliem reģioniem? Skatiet šo rakstu par bezmaksas OSM karšu lejupielādi Garmin GPS.

Pielāgota karte uz Garmin GPS
Jums vajadzētu redzēt failu, ko izveidojām kopā ar kartes attēlu.

Kad esat apstiprinājis, ka pielāgotā karte ir lejupielādēta jūsu ierīcē, viss ir gatavs. Kad atrodaties šajā apgabalā, pielāgotā karte aizstās visas ierīcē esošās iebūvētās kartes. Ja nevēlaties to redzēt, vienkārši atgriezieties šajā ekrānā un atspējojiet to. Varat arī pievienot ierīci un izdzēst failu, kad esat to pabeidzis.

Pielāgotu karšu skatīšana pakalpojumā Garmin Basecamp

Viena no lieliskajām lietām šajās pielāgotajās KMZ kartēs ir tā, ka varat tās skatīt šeit bezmaksas programma Garmin Basecamp. Es neiedziļināšos Basecamp funkcijās, taču varat skatīt manu rakstu “Kas ir GPX fails?” ja vēlaties uzzināt vairāk.

Pielāgota karte Garmin Basecamp
Vienkārši velciet KMZ pielāgoto kartes failu, ko izveidojāt 1. darbībā, Garmin Basecamp, lai to atvērtu. Karte tiks pārklāta ar visām citām kartēm, kuras esat ielādējis.

Kad jūsu pielāgotā karte ir atvērta Garmin Basecamp, varat atzīmēt ceļa punktus un zīmēt pēdas, izmantojot to. Ņemiet vērā, ka pielāgotās kartes nav maršrutējamas (vairāk par maršrutiem, nevis pēdām šeit).

Eksportējiet pielāgotās kartes bāzes nometni
Varat arī pārsūtīt karti uz savu ierīci tieši no Garmin Basecamp, ļaujot izlaist manuālo faila kopēšanu 2. darbībā.

Pielāgota kartes 3D reljefa skatīšana programmā Google Earth

Runājot par foršo faktoru, tas ir mana saraksta augšgalā. Tā kā jūsu izveidotais pielāgotās kartes KMZ fails ir (bezmaksas) Google Earth formātā, to var atvērt arī tur. Kad esat atvēris plakanās KMZ kartes flīzes programmā Google Earth, tā “iesaiņos” plakanās flīzes uz zemes 3D ģeogrāfiskā reljefa modeļa. To ir vieglāk parādīt, tāpēc skatiet tālāk esošos attēlus.

Kmz pārklājums pakalpojumā Google Earth
Šeit ir mana pielāgotā karte, kas pārklāta ar Google Earth 3D reljefa modeli. Jūs varat redzēt pie kartes malas, kā tas ir pārklāts uz 3D topogrāfijas.
Kmz 3d programmā Google Earth
Kad karte ir pieejama programmā Google Earth, varat izmantot tās rīkus panoramēšanai un tālummaiņai. Taku augstuma izmaiņas atdzīvojas šajā 3D skatā.

Ikreiz, kad plānoju jaunu pārgājienu un vēlos veikt “izpēti krēslā”, es vienmēr ienesīšu savu pielāgoto karti un GPX failu programmā Google Earth un pārvietošos pa apgabalu 3D formātā. Tas palīdz man atdzīvināt topogrāfiskās kontūras.

Saistītie ceļveži

Populāri raksti