Garmin GPS pārgājiena izveide — HikingGuy.com

4
Garmin GPS pārgājiena izveide — HikingGuy.com

Pārgājiena izveide un nosūtīšana uz savu Garmin GPS ir vienkārša, ja maksājat Garmin par kartēm, taču tas nav tik acīmredzams, ja vēlaties izmantot daudzās bezmaksas karšu iespējas. Process ir diezgan vienkāršs, lai gan to neveicina Garmin. Lūk, kā plānot pārgājiena maršrutu un izsekot, un pēc tam nosūtīt to uz savu Garmin GPS un pārvietoties ar to.

FYI ➤ Milzīgs REI 4. jūlija izpārdošana

(Ņemiet vērā, ka es izmantoju Garmin Fenix ​​kā piemēru ierīci. Process ir vienāds lielākajai daļai Garmin ierīču. Skatiet rokasgrāmatu, lai uzzinātu, kā piekļūt ierakstiem savā individuālajā Garmin ierīcē.)

1. darbība: izveidojiet savu pārgājienu

Lai sāktu, jums būs jāplāno pārgājiens un jāizveido trase, kas tiek saglabāta kā GPX fails. GPX fails ir vienkārši teksta fails ar platuma/garuma koordinātu sarakstu, kas norāda celiņu.

GaiaGPS

Mans priekšroka pārgājiena izveidei ir Gaia GPS. Viņiem ir rīks, kas ļauj norādīt pieturas punktus, un pēc tam Gaia automātiski “nofiksēs” maršrutu uz atbilstošo pārgājienu taku.

Tas ir bezmaksas rīks un ļoti noderīgs. To var atrast šeit: https://www.gaiagps.com/map/

maršruta punktu noteikšana, izmantojot Gaia GPS
Izveidojiet pārgājienu, norādot pieturas punktus.
gaia gps pārgājienu trases izveide
Kad esat izveidojis savus pieturas punktus, GaiaGPS automātiski piesaistīs celiņu takai.

Kad esat pabeidzis pārgājiena izveidi, varat doties uz šī maršruta lapu un lejupielādēt to kā GPX failu.

Ja izmantojat Mac datoru, iespējams, būs jāmaina faila nosaukums no celiņa nosaukums.gpx.xml uz celiņa nosaukums.gpx (nogalināt xml daļu). Iespējams, jums būs arī jākonvertē fails (skatiet tālāk). Šī problēma ir saistīta ar noteiktām pārlūkprogrammām, nevis jūs.

Es izmantoju Gaia kā bezsaistes kartēšanas rīku arī savā viedtālrunī. Es aicinu jūs to pārbaudīt.

Izmantojot šo saiti, HikingGuy lietotāji saņem 20–40% atlaidi Gaia GPS premium abonementam.

GPS vizualizētājs

Ja nevēlaties automātiski “pieķerties” takām, izmēģiniet GPS vizualizeru. Tas ir vēl viens bezmaksas rīks, kas ļauj tajā izveidot pārgājienu trases punktus rīks “zīmēt kartē”.. Jums ir pilnīga kontrole pār trasi un tās punktiem. GPS vizualizatorā ir pieejams arī daudz dažādu karšu, ar kurām varat izveidot savu maršrutu. Tas ir spēcīgs instruments.

trases izveide GPS vizualizatorā
Noklikšķiniet uz atsevišķiem trases punktiem, lai manuāli izveidotu pārgājienu programmā GPS vizualizētājs.

Kad esat izveidojis pārgājienu, lejupielādējiet to kā GPX failu.

Garmin Basecamp un Open Street Maps

Varat arī izveidot maršrutu tieši Garmin Basecamp, pat ja neesat iegādājies viņu kartes. Pirms sākat, jums ir jāinstalē dažas bezmaksas maršrutējamas kartes. Katru nedēļu ir arvien vairāk iespēju. GPSFileDepot ir laba vieta, kur sākt. Mani favorīti ir Atveriet ielu kartes topogrāfisko maršrutu un Atvērt Street Map maršrutējamo velosipēdu (tam ir takas). Katram avotam ir savi instalēšanas norādījumi, noteikti izlasiet tos uzmanīgi.

Kad kartes ir instalētas, varat tām piekļūt Garmin Basecamp.

plānojat pārgājienu garmin basecamp
Kad esat instalējis bezmaksas kartes, atveriet nolaižamo izvēlni Maps un izvēlieties vajadzīgās kartes. Ņemiet vērā ļoti minimālo bezmaksas Garmin bāzes karti. Nav īsti labs daudz.
plānojat pārgājienu garmin basecamp
Un voila! Jūs varat redzēt, ka bezmaksas topogrāfisko karšu precizitāte ir ļoti detalizēta.
plānojat pārgājienu garmin basecamp
Varat zīmēt trasi vai izveidot maršrutu. Trases zīmēšana ir manuāls process, savukārt, izvēloties maršruta opciju, jūsu trase tiks pievienota takām. Vienkārši noklikšķiniet uz takas, un maršruts tiks izveidots automātiski. Iespējams, jums būs jāmānās, kur noklikšķināt, un pēc tam manuāli velciet punktus, lai iegūtu to tieši tā, kā vēlaties.
plānojat pārgājienu garmin basecamp
Šeit jūs varat redzēt manu maršrutu kopā.
plānojat pārgājienu garmin basecamp
Kad esat pabeidzis, varat nosūtīt maršrutu uz savu Garmin. Maršruti darbojas kā automobiļu GPS ar brīdinājumiem, kad ir jānogriežas. Dažādās ierīcēs tas darbojas atšķirīgi. Es iesaku to pārveidot par ierakstu un nosūtīt to. Tas ir vienkārši un darbojas universālāk.

Citas kartēšanas iespējas

Ja dodaties pārgājienā no šīs vietnes, man ir pieejami GPX faili par katru pārgājienu, kas ir pieejams lejupielādei pārgājiena karšu sadaļā.

Garmin faktiski ir kursu plānotājs vietnē Garmin Connect. Tāpat kā lielākā daļa Garmin programmatūras, tā vienkārši nav visvieglāk lietojama vai saprotama. Tam ir arī ierobežots karšu atbalsts. Es vēlos, lai Garmin zināšanas par aparatūru pārvērstos programmatūrā, taču bieži tā nenotiek.

Ja vēlaties izveidot velomaršrutu, varat mēģināt GPSies, RouteLoopsvai populārais BikeMap.net.

2. darbība. Nosūtiet pārgājienu uz savu Garmin GPS

Kad jums ir GPX fails, tas ir jāpārsūta uz savu Garmin GPS. Es izmantoju savu Fenix, taču tam vajadzētu darboties ar visām Garmin GPS ierīcēm.

Iegūstiet Garmin Basecamp

Garmin Basecamp ir maršruta plānošanas rīks tiem, kam pieder Garmin Maps. Garmin kartes ir lieliskas, taču dārgas, un tās ir grūti attaisnot ar visām pārējām bezmaksas iespējām. Ja jums pieder Garmin Maps, visu maršrutu varat plānot pakalpojumā Garmin Basecamp. Ja nē, mēs to izmantosim (bez Garmin Maps), lai pārsūtītu iepriekš izveidoto GPX failu.

Lejupielādējiet un instalējiet bezmaksas Garmin Basecamp programmatūru jūsu mašīnā.

Atrodoties Basecamp, izveidojiet jaunu sarakstu ar nosaukumu “pārsūtīšana”.

izveidot jaunu sarakstu garmin basecamp
Izveidojiet jaunu sarakstu Garmin Basecamp, kur velciet izveidoto GPX pārgājienu.

Tas izveidos jaunu mapi kreisajā pusē ar nosaukumu “pārsūtīšana”. Vienkārši ievelciet savu GPX failu šajā mapē, un tas tiks importēts uz Garmin Basecamp.

gpx trase garmin bāzes nometnē
Jūsu GPX pārgājiena fails būs kreisajā pusē. Varat izmantot Basecamp tālummaiņu. Ievērojiet pamata kartes, kuras Garmin nodrošina bez maksas.

Jūs ievērosiet, ka (ja vien jums nav Garmin karšu) nav detalizētu karšu. Tas ir labi.


ATJAUNINĀJUMS: ja tiek parādīta kļūda, velkot uz Garmin Basecamp, jums ir jāveic šī papildu darbība. Vizīte https://www.gpsies.com/convert.do – augšupielādējiet savu GPX failu un pēc tam konvertējiet uz GPX faila tipu. Velciet šo failu uz Basecamp.

GPX konvertēšana uz GPX
Jūs pārveidojat no GPX uz GPX. Tas ir dīvaini, bet tas darbojas.

Pārsūtiet uz jūsu Garmin GPS

Pievienojiet Garmin GPS savam datoram. Ja neesat iestatījis Garmin GPS ar ierīci, skatiet procedūru rokasgrāmatā. Lielākajai daļai ierīču ir nepieciešams Garmin Expresskas ļaus jūsu Garmin GPS sinhronizēt ar Garmin Basecamp.

Kad redzat savu ierīci programmā Basecamp, ar peles labo pogu noklikšķiniet (vai Mac datorā noklikšķiniet un noklikšķiniet uz vadības pogas) uz izveidotā ieraksta un pēc tam noklikšķiniet uz “sūtīt uz ierīci”. Tas ir tik vienkārši — jūsu GPX tagad ir jūsu Garmin GPS ierīcē.

gpx celiņa nosūtīšana uz garmin gps
Ar peles labo pogu noklikšķinot uz trases, varat to nosūtīt uz savu Garmin GPS ierīci.

Pārgājieni ar savu GPX maršrutu

Sākumā es neiesaku doties pārgājienā tikai ar šo GPX trasi. Kad dodos pārgājienā, es lasu pārgājiena ceļvežus, ceļojumu atskaites, skatos karti un izdruku visus nepieciešamos materiālus. Es izmantoju Garmin GPS kā ātru un vienkāršu veidu, kā nodrošināt, ka esmu uz takas un dodos uzreiz.

Tas, kā jūs faktiski piekļūstat pārgājiena trasei, ir atkarīgs no jūsu Garmin GPS ierīces. Jūs vēlaties piekļūt navigācijas funkcijām, lai sekotu kursam vai maršrutam. Manā Garmin Fenix ​​3 es varu veikt navigāciju > Kursi > [track name] > Sākt. Es varu tai piekļūt arī no savas “pārgājienu” aktivitāšu lapas. Svarīgi ir tas, ka jūs vēlaties redzēt ierakstu ekrānā.

Kad skatāties uz kartes ekrānu, navigācija ir vienkārša. Vienkārši palieciet uz līnijas, kas apzīmē jūsu izveidoto pārgājienu, vai tuvu tai. Dažām ierīcēm (piemēram, Fenix ​​3) ir trauksmes signāls, kas paziņo, ja esat novirzījies no kursa. Tas ir pavisam vienkārši un darbojas.

navigācijai izmantojiet gpx track uz garmin fenix 3
Pārbaudot savu pozīciju salīdzinājumā ar GPX pārgājienu, ko izveidoju iepriekš savā Fenix 3. Ievērojiet, kā līnija parāda, ka es kādu laiku nobraucu no trases, tad atgriezos uz takas šajā brīdī.

Man tipisks lietošanas gadījums ir tad, kad es dodos pārgājienā, un tad taka patiešām kļūst plānāka vai es vairs neredzu takas. Man rodas sajūta, ka vairs neesmu takā. Kad tas notiek, es paskatos uz savu Garmin GPS ierīci un redzu, vai esmu iepriekš izveidotajā pārgājiena trasē (vai tuvu tai). Ja nē, es atkāpjos, līdz nokļūstu trases līnijā, tad atkal dodos uz priekšu, šoreiz izvairoties no apvedceļa ārpus takas.

Izmantotie GPS pamatjēdzieni

Saistītie ceļveži

Populāri raksti