Definīcija un kā tas var palīdzēt — Talkspace

2
Definīcija un kā tas var palīdzēt — Talkspace

Kā radikāla pieņemšana palīdz ar emocionālām sāpēm?

Kopš 1993. gada DBT un radikālās pieņemšanas teorija ir ieguvusi lielu popularitāti, un tagad tās tiek izmantotas, lai palīdzētu ārstēt citus apstākļus, piemēram, noteiktus depresijas veidus, ēšanas traucējumus un pēctraumatiskā stresa traucējumus (PTSD).

DBT PTSS un daudziem citiem stāvokļiem, visiem ir kopīga emocionāla disregulācija. Katrs no tiem var tikt apstrādāts ar galvenajām mācībām gan budisma teorijā, gan radikālā pieņemšanā.

Radikālas pieņemšanas praktizēšana palīdz mazināt sāpīgas emocijas, mudinot jūs:

  • Pieņemiet realitāti tādu, kāda tā ir
  • Paredziet neregulārus postus un izturieties pret to
  • Izpētiet to, kas izraisa jūsu emocionālās sāpes
  • Novērtē un pieņem savu pagātni un pašreizējais brīdis, pat ja tas nav tā, kā jums patīk

Radikāla pieņemšana māca jums, ka tā vietā, lai noraidītu realitāti, jums tā ir jāpieņem. Tas dod jums iespēju pārtraukt emocionālo ciešanu, rūgtuma, nelaimes, dusmu vai citu neērtu emociju loku, kuras jūs varētu pastāvīgi piedzīvot.

Mēs visi ciešam, un dažreiz nav viegli tikt cauri. Tomēr mēs nevaram sagaidīt, ka šīs sarežģītās emocijas tiks mazinātas, neveicot dziedināšanas pasākumus. Rīkojoties ar inteliģenci un nodomu un izmantojot veselīgas pārvarēšanas metodes, ir iespējama pašdziedināšanās un emocionālo sāpju pārvarēšana. Tālāka atbrīvošanās no sāpēm var notikt daudz ātrāk, nekā jūs varētu domāt.

Tagad apskatīsim dažus radikālas pieņemšanas teorijas galvenos mehānismus.

Radikālās pieņemšanas sastāvdaļas

Divi būtiski radikālas pieņemšanas elementi ir nepieciešamība:

  1. Spēj mainīt savu prātu, lai noraidītu ciešanas
  2. Esiet gatavs pilnībā iesaistīties dzīvē, saprotot labo un slikto

Ir svarīgi, lai jūs būtu gatavs noraidīt intensīvas emocijas un sāpes, pamatojoties uz pagātnes notikumiem vai lietām, kuras jūs nevarat kontrolēt. Jums ir jāmaina domāšanas veids, lai pieņemtu ceļu, pa kuru ejiet, nevis jāstrādā pret sevi, paliekot savā nelaimē.

Radikāla pieņemšana var palīdzēt apņēmībai samazināt negatīvās emocijas, piemēram, rūgtumu, naidu, dusmas, vainas apziņu un kaunu. Ir svarīgi uzņemties iekšēju apņemšanos sākt praktizēt savas realitātes pieņemšanu. Lai pilnībā mainītu savas domas, jums būs jāatkārto šī iekšējā apņemšanās un jābūt veltītai tās attīstībai.

Ar laiku jūs atklāsities no nelaimēm un baudīsiet dzīves baudījumu.

Ņemot to visu vērā, ir svarīgi atzīt, ka ilgstoša dziedināšana no emocionālām sāpēm nevar notikt, ja vien jūs nevēlaties aktīvi piedalīties dzīvē. Ir nepieciešams gribasspēks, lai sasniegtu jaunu dzīvesveidu, kas ir brīvs no pastāvīgām emocionālām sāpēm. Jums jābūt gatavam: tāpat kā jebkura dziedināšana, tā prasīs darbu. Tomēr rezultāts ir pūļu vērts. Jūs strādājat, lai iegūtu mierīgāku dzīvi ar laimi un brīvību no šīm intensīvajām emocijām.