Cieņa Pietam van Zilam, York Timbers izpilddirektoram

0
Cieņa Pietam van Zilam, York Timbers izpilddirektoram

2021. gada 17. jūlijā no Covid-19 mirušais Pīters “Pīts” van Zils bija masīvkoka izstrādājumu grupas izpilddirektors. York Timberskas tika iekļauta JSE sarakstā 1946. gadā un svinēja savu simtgadi 2016. gadā.

Piets Pretorijas Universitātē ieguva bakalaura (lauksaimniecības) un bakalaura grādu (lauksaimniecības ekonomika) (Hons) un pabeidza MBL, izmantojot Dienvidāfrikas Universitāti. Saskaņā ar paziņojumu, kurā tika paziņots par viņa iecelšanu 2009. gada aprīlī, viņš tika iecelts par izpilddirektoru uzņēmumā York Timbers, kas ir lielākais masīvkoka pārstrādātājs SA, lai “vadītu Jorku cauri mainīgajai ekonomiskajai videi”. Viņš noteikti to izdarīja.

Piets pārņēma uzņēmuma stūri sarežģītā laikā. Sešu mēnešu laikā, kas beidzās 2008. gada 31. decembrī, Jorka bija samazinājusi ieņēmumus par 83%, pasaules ekonomikas krīzes rezultātā samazinoties pieprasījumam pēc zāģmateriāliem un palielinoties baļķu krājumiem. Grupa bija apturējusi iegādes programmu un palēninājusi pārstādīšanas programmu.

Saskaņā ar Jorkas nekrologu, ko pirms dažām dienām publicēja, Pīts “ieguva kolēģu un darbinieku cieņu par viņa uzticību Jorkam, aizraušanos ar visu, ko viņš darīja, kā arī par savu nelokāmo laipnību un godīgumu. Pīts vadīja Jorku dažos sarežģītos periodos ar ieskatu, izlēmību un drosmi, un viņš atstāj plaukstoša biznesa mantojumu, kas ir daudz bagātāks viņa vadībai.

Piets bija vizionārs, kurš aizraujas ar mežsaimniecības un kokzāģētavu nozares uzlabošanu. Viņš uzsāka un vadīja daudzas iniciatīvas un pētniecības programmas, kas ir pārveidojušas un bagātinājušas komerciālo mežsaimniecību Dienvidāfrikā.

Draugs un kolēģis Ēriks Dromers saka: “Pīts bija unikāls cilvēks, kurš atstāja tūlītēju un paliekošu iespaidu. Viņa ģimene bija viņa pirmā prioritāte, lai gan viņš pilnībā koncentrējās uz Jorku, jo arī uzņēmums viņam bija svarīgs. Viņu aizrautīja koki, vide, apstrāde un koks, bet viņa nepārvarama aizraušanās bija jaunatnes attīstība. Viņa aizraušanās bija infekcioza, un daudzi jaunie mežsaimnieki un kokzāģētāji Dienvidāfrikā un ārpus tās sacīs, ka īsteno savus sapņus, pateicoties Pjetam. Viņš stingri ticēja tehnoloģiju pielietojumam un ieguldīja biznesa lietišķajos pētījumos, izveidojot saiknes ar universitātēm un institūtiem ārpus Jorkas. Pīts nekad nebija apmierināts ar status quo un mūžīgi centās padarīt Jorku lielāku un spēcīgāku. Viņam bija vīzija ne tikai par uzņēmumu, bet arī par dienvidu kontinentu, un viņš bija stingri pārliecināts, ka mežsaimniecība ir tikai sākusi īstenot savu potenciālu kā reģiona galvenais ekonomikas virzītājspēks. Viņš juta lielu atbildību pret Jorkas operāciju kopienu. Viņa aizraušanās, kad nestrādāja, bija kalnu riteņbraukšana, un meži bija viņa rotaļu laukums. Piet varētu būt tikšanās vai ballītes dzīve un dvēsele – vienmēr klāt un dzīvot pilnvērtīgi! Viņš mums visiem pietrūks.”

Pīts bija lielisks modernizācijas un prasmju uzlabošanas virzītājspēks Jorkā. Viņa vadībā Jorks uzlaboja saplākšņa dzirnavas līdz aptuveni 400 miljoniem rubļu. Viņš arī iepazīstināja ar modernāko mehānisko ražas novākšanu Highveldā. Pēc tam viņš nodibināja loģistikas uzņēmumu, lai uzlabotu uzņēmuma efektivitāti. Piets padziļināti izprata ciklu no sēklām līdz tirgum. Lai nostiprinātu Jorkas pozīcijas un uzlabotu klientu pieredzi, viņš visos lielajos centros izveidoja noliktavas, lai nodrošinātu labāku un ātrāku klientu apkalpošanu.

Pietam bija spēcīga pārliecība par pētniecību un attīstību, un Jorks bija viens no Stellenbosch Forest Operations Research dibinātājiem. Viņš uzskatīja, ka koksnes nākotne ir saistīta ar inženierijas koka būvmateriāliem, un tādēļ Pretorijas Universitātē (UP) tika izveidots daudznozaru katedra, kas ir balstīta uz datiem un ir vērsta uz koksnes konstrukciju inženieriju ilgtspējīgai būvniecībai. vide un Āfrikas bioekonomika.

Viņš atbalstīja ilgtermiņa mērķi risināt klimata pārmaiņas, ieviešot vietu sugu saskaņošanu, kas nozīmēja atbilstošu sugu stādīšanu un saskaņošanu ar piemērotām temperatūrām un augsnes apstākļiem. Viņš arī saprata koku audzēšanas, ģenētikas un genoma selekcijas nozīmi, lai uzlabotu nākotnes plantāciju kvalitāti, un atbalstīja to, Jorkam pievienojoties Forest Molecular Genetics platformai Pretorijas Universitātē.

Komentēja Maikls Pīters, uzņēmuma izpilddirektors Mežsaimniecība Dienvidāfrika: “Piets bija ne tikai ikona mūsu nozarē, bet arī vadīja vairākas aizraujošas iniciatīvas, kas nozarei dos labumu turpmākajos gados. Viņš bija dedzīgs FSA atbalstītājs, un viņa ieguldījums mūsu asociācijā un mūsu nozarē tiks ļoti pietrūkts.

Pietam palika viņa sieva Hendriete un viņu meitas Jo-Mari un Lehandri. Sabie kopiena un korporatīvā Dienvidāfrikas daļa, īpaši mežsaimniecības nozare, ir zaudējusi neparastu cilvēku un cienījamu, iedvesmojošu vadītāju.