Atceroties Benno Krīgu – SA Forestry Online

0
Atceroties Benno Krīgu – SA Forestry Online

Covid-19 dēļ mūžībā aizgājis vēl viena ievērojama mežsaimniecības nozares figūra – Benno Krīgs. Benno nomira svētdien, 2021. gada 25. jūlijā Vindhukā, kamēr viņš bija atvaļinājumā.

Benno bija kolorīts raksturs un meža inženierijas speciālists, kuram pirms dažiem gadiem bija vadošā loma Komatiland mežsaimniecības mežizstrādes operāciju mehanizācijā. Viņš bija ļoti zinošs un ar lielu viedokli, un mežsaimniecības simpozijos un konferencēs vienmēr uzdeva grūtus jautājumus.

Benno Stellenbosch Universitātē ieguvis bakalaura grādu dabas aizsardzībā un mežsaimniecības bakalaura grādu, kur ieguvis arī maģistra grādu meža inženierijā (M.Sc).

Benno sāka savu karjeru mežsaimniecībā Mežsaimniecības departamentā Sabie, Nelspruit un Louis Trichardt kā rajona vadītājs un pētnieks. Vairāk nekā divas desmitgades (no 1994. gada līdz 2015. gadam) viņš strādāja par mežsaimniecības inženieri Komatiland Forests, kas ir Komatiland Forests, kas ir komerciālais spārns. Dienvidāfrikas mežsaimniecības uzņēmums (SAFCOL). Šajā periodā Benno bija atbildīgs par pēc garuma mehanizētu ražas novākšanas sistēmu ieviešanu gan kailcirtes, gan retināšanas operācijām Komatilandas Mpumalangas plantācijās.

Pēc aiziešanas no Komatiland Forests Benno pievienojās Bostek mežizstrādes darbuzņēmējiem kā GM un konsultants apmēram divus gadus. Fransuā Rūss, kurš strādāja ar Benno uzņēmumā Bostek, komentēja: “Draugs, kolēģis, padomnieks, komandas loceklis, mentors un informācijas banka ir nodevis tālāk un atstājis tukšumu, ko neviens nevar aizpildīt. Viņš bija ļoti zinošs par visiem tehnikas aspektiem un vienmēr ar entuziasmu piedalījās jebkurā projektā, kurā viņam tika lūgts palīdzēt. Viņa vārds ir pamatoti pievienots daudzām mežsaimniecības rokasgrāmatām, bukletiem, rokasgrāmatām un vadlīnijām, un tās turpinās vadīt darbību un cilvēkus arī turpmākajos gados. Benno vienmēr palīdzēja, kur varēja, un viņam patika dalīties savās zināšanās. Viņš bija spēcīgas gribas, domājošs, strādīgs un apņēmīgs, un vienmēr bija gatavs dāsni dalīties un dot. Viņš nepārtraukti meklēja jaunus veidus, metodes, rakursus un informāciju, lai viņš būtu aktuāls un vienmēr aktuāls. Viņš bija pārliecināts, ka ir jābūt labākam, izsmalcinātākam veidu, kā rīkoties. Viņš numurēja visas savu darbu versijas un rūpīgi tos secīgi noformēja. Labs strīds un diskusija ar Benno vienmēr padarītu jūs bagātāku un ar daudz pozitīva. Viņa smaids un smiekli, kas piepildīja mūsu birojus, sanāksmes, klases, sēžu zāles, lekciju zāles un transportlīdzekļus, tiks izpalikti.

Pēc darba Bostekā Benno pārcēlās uz dzīvi Hitachi celtniecības tehnika kā Nelspruit apgabala dienesta pārstāvis 2019. gadā. Viņa uzdevums bija Nelspruit servisa nodaļas kontrole, un viņš bija atbildīgs par pēcpārdošanas atbalstu Hitachi ekskavatoru, riteņiekrāvēju un apvidus kravas automašīnu remontam un apkopei. Viņa portfelī bija iekļauta lauka vienību satelītnovērošana, saziņa ar klientiem un konsultācijas, kā arī jaunu mašīnu pārbaudes pirms piegādes.

Ričards Bleiloks, Hitachi Construction Machinery Southern Africa Co (Pty) Ltd filiāles vadītājs, atceras: “Benno jau kopš pirmsākumiem bija pazīstams ar saviem infekciozajiem smiekliem, kas atbalsojās visos birojos. Viņš nekad nepaziņoja par savu ierašanos; viņa smiekli viņu atdotu. Darba jomā viņš diemžēl pietrūks viņa vērīgās pieejas plānošanai un izpildei tipiskā vācu stilā. Benno filozofija bija mācīties no kļūdām un darīt lietas vienreiz un pareizi. Tas bija saistīts ar viņa darbinieku motivāciju — vienmēr draudzīgi — un viņam nekad nebija neviena slikta vārda, kas liecina par viņa centību un strādīgo raksturu.

Ronalds Hīts no Mežsaimniecība Dienvidāfrika par Benno teica šādi: “Visas savas karjeras laikā Benno konstruktīvi sniedza ieguldījumu mūsu sektorā. Viņu atcerēsies ar viņa ievērojamo lomu FESA un ieguldījumu FSA Lietišķo operāciju komitejas izveidē.

Privāts ģimenes cilvēks Benno patika fotografēt un dabu. Būdams uzticīgs kristietis, viņš vienmēr dalījās savās kristīgajās vērtībās un nekad nepiekāpās tam, ko viņš uzskatīja par pareizu.

Benno pamet sievu Norēnu un dēlus Stefanu un Danielu.