6 labākās Tuksonas pārgājienu takas – Lāčpēdas teorija

3
6 labākās Tuksonas pārgājienu takas – Lāčpēdas teorija

Tuksona, Arizona, kas atrodas Sonoras tuksneša centrā un četru dažādu kalnu grēdu ieskauta, piedāvā apmeklētājiem vienu no ikoniskākajām ainavām valstī. No plašiem skatiem, kas pilni ar seniem saguaro kaktusiem, līdz šķietami slepenām tuksnešu oāzēm un augstkalnu mežiem, Tuksonā ir daudz dažādu iespēju pārgājieniem, kas vēlas izkļūt ārā.

Esmu pavadījis daudz laika Tuksonā, bet mans absolūtais iecienītākais gadalaiks, ko apmeklēt, ir ziema, kad tuksnesis atdziest, bet joprojām ir daudz siltāks nekā lielākajā daļā valsts. Kad citur ir auksts un sniegs, Tuksona ir lieliska vieta, kur sauļoties, doties pārgājienos un apēst pārāk daudz tako.

Šeit ir 6 no manām iecienītākajām Tuksonas pārgājienu takām, lai izkļūtu ārā Arizonas dienvidos.

Visas fotogrāfijas ir pieklājīgi no Jono Melameda

Svarīgs atgādinājums: tā kā tas attiecas uz visiem mūsu kopīgotajiem galamērķiem, lūdzu, ievērojiet labu taku etiķeti un atcerieties neatstāt pēdas. Tuksnesī tas arī nozīmē uzzinot, kā aizsargāt kriptobiotisko augsni un kā tai ir milzīga ietekme uz mūsu ekosistēmām.

Honey Bee kanjons ziemeļos

 • Garums: 2,3 jūdzes uz priekšu un atpakaļ
 • Grūtības pakāpe: Viegli
 • Dienas lietošanas maksa: Nav
 • Mājdzīvnieki: Jā, pie pavadas

Sākotnēji es devos ceļā uz Medus Bišu kanjons lai pārbaudītu petroglifus, taču esmu to vairākas reizes apmeklējis kā vietu, kur izvest suni rītos, kur man vajag kaut ko mazliet ātru un vienkāršu. Pārgājienā jūs varat nokļūt smilšainā apskalojumā ar interesantiem klinšu veidojumiem un visu formu un izmēru saguaro kaktusiem.

Apmēram jūdzi uz augšu jūs nonāksit pie nelielas klints sienas, un nedaudz tālāk uz klints pa kreisi atradīsit petroglifus. Tos var ļoti viegli palaist garām, ejot pa taku. Patiesībā es pirmo reizi aizbraucu tiem garām un pamanīju tikai atpakaļceļā. Tā kā suņiem piemērota taka ir milzīgs pluss, jo daudzas pazīstamākās takas Tuksonā neļauj suņiem tās izmantot.

Piezīme: lūdzu, ievērojiet apkārtni un nepieskarieties petroglifiem.

Petroglifi Honey Bee Cayon pārgājienu takā Tuksonā, Arizonā

Karaļa kanjons

 • Garums: Var mainīties – 2,4 vai 7,8 jūdžu cilpa
 • Grūtības pakāpe: Mērens
 • Dienas lietošanas maksa: 25 USD nedēļā vai izmantojiet savu National Parks Pass
 • Mājdzīvnieki:

Esmu liels taku cienītājs ar vairākām pārgājienu iespējām, tāpēc man patīk Karaļa kanjona apgabals Saguaro nacionālajā parkā, kas ir mans Tuksonas pārgājienu nacionālais parks. No takas gala varat doties pa King Canyon taku vai zemāko King Canyon Wash taku līdz pirmajam krustojumam, kur tie satiekas, un pēc tam izlemt, cik garu pārgājienu vēlaties veikt.

No krustojuma, turpinot augšup pa Karaļa kanjona taka uz Vasonas virsotni no tā paveras lielisks skats uz plašo Saguaro zemieni. Ja nolemjat doties tur augšā, varat atgriezties lejā, izmantojot Hjū Norisa taka un pēc tam atgriezieties apkārt, izmantojot taustiņu Sendero Esperanza un Gould raktuvju takas tas nozīmētu, ka jūsu pārgājiens būtu aptuveni 7,8 jūdzes.

Ja nevēlaties uzkāpt virsotnē un vēlaties palikt zemāk un tuvāk saguaros, varat arī uzkāpt Cerību taka no pirmā krustojuma un pēc tam izmantojiet arī izmantojiet Goulda raktuvju taka lai atgrieztos atpakaļ, tādējādi jūs nonāksit 2,4 jūdzes.

simtiem saguaro kaktusu no augšas, kas skatās uz Tuksonas pārgājienu taku

Zaļā tvertne

 • Garums: 1,9 jūdzes ārā un atpakaļ
 • Grūtības pakāpe: Viegli
 • Dienas lietošanas maksa: Nav
 • Mājdzīvnieki:

Atrodas pilsētas austrumu pusē, Green Falls Trail Tank ir ārā un atpakaļ taka, kurā ir virkne ūdenskritumu, kas plūst cauri robainam un saguaro izklātam kanjonam. Virzoties augšup pa kanjonu, jūs gaida dažāda lieluma straumes un baseini, no kuriem daži ir pietiekami lieli, lai varētu peldēties, it īpaši mitrākos mēnešos.

Taka beidzas pie skaista 80 pēdu ūdenskrituma, kur strauts metas pāri dzegai un lejā dziļā baseinā – īstā tuksneša oāzē. Šī taka var būt diezgan noslogota, taču man ir veicies ar agru sākumu — šī ir patiesi īpaša vieta, kur būt sev.

ūdenskritums pie Tanque Verde - viens no labākajiem pārgājieniem Tuksonā Arizonā

Tuksneša cilpa

 • Garums: 1 jūdzes cilpa
 • Grūtības pakāpe: Viegli
 • Dienas lietošanas maksa: 25 $
 • Mājdzīvnieki:

Esmu patiešām liels cienītājs, lai uzzinātu par ekosistēmām, kurās es dodos pārgājienā, tāpēc man tas patīk Tuksneša cilpa atrodas pie Sonoras tuksneša muzejs. Šī īsā cilpa darbojas, izmantojot eksponātu kolekciju, interpretācijas vietnes un izglītojošus eksponātus, kas apmeklētājiem sniedz avārijas kursu, kas padara Sonoras tuksnesi par tik interesantu un unikālu ekosistēmu.

Pārgājiena laikā varat aplūkot lielākus Sonoras dzīvniekus, piemēram, šķēpiņus, koijotus un kalnu lauvas, vai ienirt kādā no iekštelpu eksponātiem, piemēram, rāpuļu, abinieku un bezmugurkaulnieku zālē, lai tuvplānā aplūkotu dažus mazākos dzīvniekus. skrien apkārt tuksnesim.

Turpinot ceļu, noteikti pievērsiet uzmanību informatīvajām plāksnītēm pie kaktusiem, kokiem un ziediem, kas stāsta par visu, kas jums jāzina par Sonoran plašo floras kolekciju.

desmitiem cilvēku staigā pa Desert Loop taku Sonoras tuksneša muzejā Tuksonā, Arizonā

Septiņu ūdenskritumu taka

 • Garums: 8,2 jūdzes uz priekšu un atpakaļ
 • Grūtības pakāpe: Mērens
 • Dienas lietošanas maksa: 8 ASV dolāru dienas lietošanas maksa par transportlīdzekli vai iknedēļas maksa 10 $ par transportlīdzekli. Ir pieejamas arī gada caurlaides par 40 USD par transportlīdzekli.
 • Mājdzīvnieki:

esmu dzirdējis Septiņi ūdenskritumi To dēvē par “visklasiskāko pārgājienu Tuksonā”, un nav grūti saprast, kāpēc. Taka ar 7 ūdenskritumiem un tikpat daudzām ūdens šķērsošanas vietām piedāvā īpašu pārgājienu pieredzi un daudz iespēju apstāties uzkodām, piknikam vai vienkārši brīnīties par to, cik skaists var būt tuksnesis.

Tā kā takai ir jāšķērso ūdens, noteikti valkājiet piemērotus apavus. Sausākos mēnešos šķērsošana var būt vieglāka, un, ja kanjonā ir vairāk ūdens, ir nepieciešams nedaudz vairāk līdzsvarot.

ūdenskritums krīt lejup pa sarkanu klinti Seven Falls Trail Tuksonā

Romero kanjona taka uz Romero baseiniem

 • Garums: 5,4 jūdzes uz priekšu un atpakaļ
 • Grūtības pakāpe: Grūti
 • Dienas lietošanas maksa: 7 USD par transportlīdzekli. Apmeklētājiem, kas iebrauc ar kājām vai velosipēdu, ir 3 USD.
 • Mājdzīvnieki:

Man bija vajadzīgs ilgs laiks, lai izlemtu, bet es domāju, ka jūtos labi, sakot, ka Santakatalīnas kalni ir mans iecienītākais Tuksonas apgabala diapazons. Catalina State Park atrodas pie Catalinas bāzes un piedāvā visu, sākot no ātras pastaigas līdz vairāku dienu ceļojumiem ar mugursomu.

The Romero kanjona taka ir mazliet kāpt, bet baseini beigās ir tā vērti, es apsolu. Visā augšā jūs gaida skaisti kanjona skati, kā arī skati uz kalniem. Dažas takas daļas var būt nedaudz apgrūtinātas, tāpēc noteikti veltiet laiku.

saguaro kaktusu ainava ar akmeņainiem kalniem fonā Romero kanjona takā Tuksonā

Svarīga piezīme: tāpat kā lielākajā daļā tuksneša vietu, pārgājieni Tuksonā karstākos mēnešos var būt bīstami, ja neesat tam sagatavojies. Pirms došanās uz taku, pārliecinieties, ka jums ir vismaz 2 litri ūdens uz vienu cilvēku un vai jums ir piemērota saules aizsardzība.

Vai jums ir kādi iecienītākie Tuksonas pārgājieni, kurus mēs palaidām garām, vai kaut kas, ko piebilst par šīm takām? Paziņojiet mums komentāros!

Atklājiet labākos Tuksonas pārgājienus, kas piepildīti ar saguaro kaktusiem, petroglifiem un ūdenskritumiem savam nākamajam Tuksonas pārgājienu piedzīvojumam.

Sarakstījis
Jono Melameds

Džono ir tuksnesī dzīvojošs mākslinieks, rakstnieks un dizaineris, kurš lielāko daļu sava laika pavada mazā purpursarkanā pikapā kopā ar savu suni Leonardu. Pirmā lieta, ko viņš atceras, ka gribēja dzīvē, bija olīve. Tālāk tas bija suns. Pēc tam bija jādodas jebkur un visur, tik ļoti, ka viņa vecākiem bija jāuzliek žogs, lai neļautu viņam iemaldīties satiksmē. Ir pagājuši vairāk nekā trīs gadu desmiti, un tas joprojām saka lielāko daļu no tā, kas jums jāzina par viņu. Jūs varat uzzināt vairāk par to, ko Jono dara viņa vietnē vai viņa Instagram.