10 brīnišķīgas vietas, kur iet takā — Lāčpēdas teorija

4
10 brīnišķīgas vietas, kur iet takā — Lāčpēdas teorija

Vai esat kādreiz vēlējies izpētīt labākos pārgājienus Eiropā? Vai jums patīk šķērsot augstas kalnu grēdas, peldēties kalnu ezerā un kratīties kalnu būdās? Arī mums. Lai atvieglotu mūsu klejošanas kāri (pagaidām), mēs izstrādājām vislielāko piedzīvojumu sarakstu ar labākajām virsotnēm, kurās uzkāpt, un kalnu pilsētām, kuras izpētīt, vērtējot pēc nepielūdzamās skalas no vismazākās līdz episkākajām.

Vai esat gatavs plānot starptautisku pārgājienu? Šeit ir mūsu apskats par labākajiem pārgājieniem Eiropā.

Un tā kā tas notiek visos mūsu kopīgotajos galamērķos, lūdzu, ievērojiet labu taku etiķeti un atcerieties neatstāt pēdas. Tas nozīmē izpakot visus atkritumus, cienīt citus noslogotās takās un ievērot noteiktos noteikumus.

Švarcvaldes kalnu grēda

Kur: Dienvidrietumu Vācija netālu no Francijas robežas

Šis ir kalnains apgabals Vācijas dienvidos, un tajā atrodas reģiona augstākā virsotne ārpus Alpiem, Feldbergas kalns. Siltākajos mēnešos apmeklētāji var doties pārgājienā pa Švarcvaldi Westweg Taka Eiropas tālsatiksmes takā E1, kas šķērso vairākas dažādas Eiropas valstis.

Vestvegas taka vedīs pa gleznainu sulīgi zaļu ainavu, kurā ir sīki ciematiņi, kurus bieži dēvē par brāļa Grimma pasaku iedvesmas avotu. Ziemā slēpošana gandrīz 5000 pēdu augstajā Feldbergas kalnā izskatās kā Eiropas ziemas pasaka pati par sevi, un tas noteikti ir pieturas punkts, ko nedrīkst palaist garām jūsu Eiropas kalnu kausu sarakstā. Citi pārgājieni, kas ir vērtīgi pārgājieniem, ietver Cūgšpices masīvu Bavārijas Alpos un Harca kalnus Ziemeļvācijā.

Augstie Tatri, Karpatu kalnu grēda

Kur: Slovākijas ziemeļos

Karpatu kalnu grēda Slovākijas ziemeļos paceļas pāri lielākajai daļai citu virsotņu Austrumeiropā, ar Augsto Tatru diapazons ir viens no garākajiem un skaistākajiem starp tiem. Augsto Tatru iztēlošanās nozīmē attēlot ultramarīnus Alpu ezerus un plašās pļavas, robainas virsotnes un priežu mežus, kas ir piemēroti pārgājieniem vasarā un slēpošanai ziemā. Šī savvaļas un izolētā ainava ir arī nacionālais parks, kas ir diezgan pārpildīts ar tūristiem, kuri vēlas izbaudīt šo skaisto vietu, tāpēc plānojiet uz priekšu!

Augstie Tatri, Karpatu kalnu grēda Slovākijas ziemeļos
Augstie Tatri, Karpatu kalnu grēda Slovākijā

Picos de Europa nacionālais parks

Kur: Astūrija, Spānijas ziemeļi

Sirreāls, ikonisks un mānīgs ir trīs vārdi, kurus vislabāk lietot, lai aprakstītu Spānijas vārdus Picos de Europa nacionālais parks. Pirms vairāk nekā 300 miljoniem gadu ledājiem izgrebtās Picos de Europa klinšainās kaļķakmens virsotnes ir senas un gandrīz aizvēsturiskas. Populārākās takas, kuras mēs cenšamies pārbaudīt mūsu Eiropas kalnu kausu sarakstā, ir Ordiales Scenic Balcony Trail, Covadonga Lakes Circuit un stāvais, bet skaistais Cares Route.

Picos de Europa nacionālais parks Spānijā
Picos de Europa nacionālais parks Spānijā

Hardangervidda nacionālais parks

Kur: Dienvidnorvēģija

Kāpēc ir Hardangervidda nacionālais parks mūsu labāko pārgājienu sarakstā Eiropā? Divi vārdi: savvaļas. Ziemeļbrieži. Ak, un, protams, kalni, Alpu ezeri un arī tās plašais plato. Šis ģeoloģiski daudzveidīgais Norvēģijas reģions ir slavens ar savu arktisko floru un faunu, kas apdzīvo Hardangera plato Alpu pļavas, kurām blakus atrodas Harteigen — ikoniska virsotne ar plakanu virsotni, kas paceļas no līdzenās ledāja ainavas. Dienas pārgājiens vai vairāku dienu pārgājiens Hardangervidda šķērsvirzienā neapšaubāmi ir labākais veids, kā izpētīt reģionu, taču distanču slēpošana nāk tikai otrajā vietā. Jebkurā gadījumā jūs nevarat kļūdīties.

Hardangervidda nacionālais parks Norvēģijā
Hardangervidda nacionālais parks Norvēģijā

Artura sēdeklis

Kur: Edinburga, Skotija

Šis labi zināmais Skotijas kalns nav gluži kalns, taču tas joprojām ir ieņēmis vietu mūsu Eiropas pārgājienu sarakstā, pateicoties tā aizraujošajai vēsturei un mitoloģiska (un ģeoloģiska) pieminekļa reputācijai. Atrodoties tikai 1000 pēdu augstumā, leģenda vēsta, ka šajā kalna galā, iespējams, atradās karaļa Artūra pils un Kamelotas galms. Kā viens no trim, Artura sēdeklis ir augstākā virsotne virs Edinburgas pilsētas netālu no slavenās Edinburgas pils, tāpēc, uzkāpjot visas 823 pēdas līdz Arthur’s Seat, jūs varēsit piekļūt elpu aizraujošiem panorāmas skatiem uz pilsētu. Tā ir arī populāra klinšu kāpšanas vieta, taču pirms došanās prom, pārliecinieties, ka esat ieguvis caurlaidi.

Artura vieta Skotijā
Arthur’s Seat Skotijā

GR20 taka

Kur: Korsika

Mīli pazīstams kā “grūtākais pārgājiens Eiropā”, The GR20 ir galvenais priekšmets, kas jāizsvītro no jūsu Eiropas pārgājienu kausu saraksta. Šī 112 jūdžu garā taka ved tieši cauri Vidusjūras Korsikas salas centram, kurā ir nelīdzens Alpu reljefs, kristāldzidri baseini un kalnu būdiņas vai patvēruma vietas vai patvēruma vietas. Lai gan ir izaicinājums, taka ir pazīstama ar to, ka tā ir populāra un labi marķēta, tāpēc viss, kas jums nepieciešams, ir liela apņēmība un, protams, labi iesaiņota mugursoma ar mugursomai nepieciešamajām lietām, lai to pārvarētu! Labu ceļojumu!

GR20 taka Korsikā
GR20 taka Korsikā

Sengotharda masīvs

Kur: Šveices Alpi, Šveice

Savvaļas pļavas, safīra ezeri, ciemati un klinšainas virsotnes — ir gandrīz neiespējami izvēlēties vienu vietu Šveices Alpu reģionā labākajiem pārgājieniem Eiropā. Tomēr, tā kā izvēlēties no simtiem, noteikti ir vērts apmeklēt Sengotharda masīvs kalnu grēda un Andermatas pilsēta.

Būtisks Šveices Alpu ciemats Andermata lepojas ar idilliskām ainavām, kā arī vieglu piekļuvi Gotharda pārgājienu zonai, kurā ir vairāk nekā 60 aizsprostotas takas caur Sengotharda masīvu. Tā ir lieliska vieta, kur vērot Šveices ikonisko dabas skaistumu un, protams, vingrināties ar jodelēšanu.

Saint-Gottard masīvs Šveicē
Saint-Gottard masīvs Šveices Alpos

Stara Planina kalns, Botevas virsotne

Kur: Centrālā Bulgārija

Atrodas Botev Peak pakājē, Stara Planina kalna augstākajā punktā Raiskoto Praskalo ūdenskritumam, nepieciešams grūts 5 stundu pārgājiens, kas ir pārgājiena vērts. Raiskoto Praskalo tulkojumā nozīmē “apkaisīt no debesīm” ar pieturu pašās debesīs pa ceļam. Rai, takas kalnu namiņš piedāvā atvieglojumu nogurušiem pārgājieniem un gultu nakšņošanai, ja jums tāda ir nepieciešama. Tā ir viegli viena no skaistākajām vietām Balkānu pussalā un bieži aizmirsta vieta, ko aizēno citas slavenas Eiropas virsotnes.

Stara Planina kalns, Botevas virsotne Bulgārijā
Stara Planina kalns, Botevas virsotne Bulgārijā

Cinque Terre piekrastes taka

Kur: Cinque Terre, Itālija

Vairāk nekā tikai datora fona attēls, Cinkve Terē piekrastes vietā atrodas arī nacionālais parks ar takām, kas savieno katru piejūras pilsētu. Tas nav tikai Eiropas kalnu kausu saraksts, bet arī vienīgais Bucket List vienums daudziem — pastaigu celiņš, kas savieno katru no piecām gleznainajām pilsētām? Nu, tas ir vienkārši ķirsis virsū. No bruģētām ķieģeļu kāpnēm līdz akmeņainām kāpnēm, tai ir daudzveidīgs reljefs, kas var būt sarežģīts, tāpēc esiet gatavs un valkājiet labus apavus (vai jūs tiksiet noraidīts!), iesaiņojiet svarīgākās lietas un izbaudiet skatu!

Cinkve Terre piekrastes taka Itālijā
Cinkve Terre piekrastes taka Itālijā

Ekskursija pa Monblānu

Kur: Šveices, Francijas un Itālijas Alpi

Dodieties uz visām trim Eiropas ikoniskajām Alpu kalnu grēdām šajā vairāku dienu mugursomas ceļojumā Monblāna masīvs, kas piedāvā dažus no labākajiem pārgājieniem Eiropā. Jūs noteikti vēlēsities būt gataviem, jo ​​tas ir 11 dienu pārgājiens, kas aptver vairāk nekā 100 jūdzes (170 km) dažādos Alpu reljefos un vairāk nekā 3000 pēdu vertikālā paaugstinājumā. Par laimi, maršrutā ir kalnu mājiņas un nojumes, kur var izgulēties uz nakti un pietiekami atpūsties, lai sāktu savu nākamo dienu!

Tour du Mont Blanc Alpos
Tour du Mont Blanc Alpos

Vai esat kādreiz devies pārgājienā pa Eiropu? Vai mums trūkst kāda no labākajiem pārgājieniem Eiropā? Kopīgojiet ar mums tālāk esošajos komentāros!

Atvieglojiet savu klejošanu, izmantojot mūsu Eiropas pārgājienu taku sarakstu, kurā mēs kopīgojam kalnu galamērķus, kas piedāvā labākos pārgājienus Eiropā.

Sarakstījis
Kristena Bora

Sveiks! Mani sauc Kristena, un šis ir mans āra emuārs. Es atklāju āra spēku savos 20 gados, kad man tas bija visvairāk vajadzīgs. Tagad, 15 gadus vēlāk, prioritātes piešķiršana šai kritiskajai saiknei ar dabu turpina uzlabot manu dzīvi. Mans mērķis Bearfoot Theory ir nodrošināt jums rīkus un padomus, kas jums nepieciešami, lai atbildīgi izietu ārpusē.